Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с МасВоок Рro


master_23

Recommended Posts

Здравейте,може ли малко помощ имам един проблем проблем какво стана незнам с Snow Leopard съм 10.6.8. значи проблема е компютъра неможе да се изключи (Shut Down) немога да му дам ( Restart) нещо заби много яко защо така стана незнам каде е проблема не мога да разбера ще може ли малко помощ.Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри го принодително,с задържане на Power бутона.

И му направи PRAM reset

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еха супер благодаря многоо за бързия отговор . Полчи се сега всичко е ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли малко помощ инсталиран една програмка Drive Genius 3 обаче нещо не ми харесва тази програмка и реших да е премахна и като е премахнах ми излиза постояно едно съобщение като стартирам компютъра иска ми uninstaller DVD пробвах да го спра от System Prefs > Accounts > Login Items но без успех пробвах и MacIntosh HD/Library/LaunchAgents/ MacIntosh HD/Library/LaunchDaemons/ пак нямам успех :) някаква идея ? Благодаря предварително.

636076.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пише да използваш ънинсталер за да премахнеш програмата коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С него не става. Инсталирай я наново, отвори настройките и спри Drive pulse monitor. После я деинсталирай, ползвайки вградения за целта ънинсталър.

Не знам какво не и хареса - перфектна е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Kak да изкарам на Мак-а този тулбар:

http://prikachi.com/images.php?images/241/5782241S.jpg

че от вчера потъна някъде?

http://prikachi.com/images.php?images/247/5782247E.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като бъцнеш "още опции", ще зареди. Временно така, после ще го оправим ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, моя МакBook е 15 с ОС Х 10.6.8, и от време на време започва да работи адски бавно, дори един вид забива. Преди го правеше по-рядко, но последните няколко дни го прави по 5-6 пъти на ден. Вчера дори трябваше да го изключа принудително защото не можех да направя нищо друго. Обикновено започва да се замисля над сафарито, поне това забелязвам, но после се опитвам да отворя активити монитора и той обикновено не се отваря. Инсталирах Оникс и уж го прочистих ама все същата работа. Моля дайте някакъв съвет какво да го направя че започвам да му се дразня. С Core 2 Duo 2.53MHZ, 4GB RAM.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Repair permissions, reset parameter ram и евентуално дефрагментация(ако не си правил никога) са нещата с които трябва да започнеш. Откажи се от идеята да ползваш разни измислици. Пробвай, пък сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ютилитито няма такива функции - аз ползвам Drive genius 3 на външен хдд. Някъде бях поствал как се ползва, но не мога да си изровя мнението.

Хоп - ла, ето го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз Drive genius 3 я знам и съм ти чел поста, обаче, това че трябва да се качи на външен хард с инсталиран ОС ми е доста сложно да го направя, нямам нито свободен хард, нито пък имам къде да сложа всичко то него и да го изпразня. Няма ли друг начин за дефрагментация без чак такива гимнастики?

Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко глупав въпрос, но нали не е препоръчително на ССД дискове да се прави дефрагментация? Някой може ли да даде съвет за поддръжка на ССД-та (тримът е ясен)? Преди време се бях разровил и намерих няколко съвета, но само ми омазаха системата. До преинсталации не се стигна, но си беше загуба на време..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак е намесен външен диск, но без "гимнастики". Ресторваш от тайм машин на опразнен диск и си в джаза ;)

П.П. Флаш паметите също се фрагментират с времето.

Аз Drive genius 3 я знам и съм ти чел поста, обаче, това че трябва да се качи на външен хард с инсталиран ОС ми е доста сложно да го направя, нямам нито свободен хард, нито пък имам къде да сложа всичко то него и да го изпразня. Няма ли друг начин за дефрагментация без чак такива гимнастики?

Мерси

Не трябва да го празниш(как само звучи :tooth:). Просто ти трябва МакОС на друг диск, от който да буутнеш. Мисля, ставаше и с печене на буут двд с драйв джиниъс, но не съм го правил. Ако си делнете диска на дялове(както в бозата) и качвате медиа файловете само там, ще смъкнете фрагментирането до абсолютния минимум - 1 до 2% на година! В дефолтските папки за музика, видео и т.н. си правите по един симлинк до другия дял и сте готови.

П.П. Ето, едно от малките неудобства под мак - за да дефрагнете работния дял, трябва да НЕ е работен ;) т.е. трябва да буутнете от друг дял или двд. На бозата обаче може да се дефрагва работеща ОС - едно от малкото и предимства :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Новият Drive Genius 3.2.2 прави дефраг на работния диск без нужда от външен. Официално функцията я имаше и при предишните, но всички изпробвани варианти водеха до start in minimal environment и...could not gain exclusive access. При 3.2.2 всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Drive Genius 3.2.2

пиши ми на лични- ще ти го пратя на маил-а със сериен номер -активиран :)

14 мб е :)

Имам и този вариант но е близо 700 мб -

Drive Genius 3.2.2 Bootable DVD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълната я качвам в докс, в момента. Знаете, линковете там не даянат и искайте докато е време.

Едит: първият който я поиска, ще прави превю със снимки, че мен ме мързи :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...