Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Boot от USB/CD след като е инсталиран Bootcamp


killer4o

Recommended Posts

След дълго ровене по Apple Support форумите, реших да се пробвам и тук да намеря решение. Имам MBP, на който доскоро щастливо съжителстваха OSX и Win 7, но наскоро 7-цата ми се прецака. За щастие, намерих начин как да я оправя, но за целта ми се налага да буутна от инсталационния диск, но не намирам как. Та това ми е въпросът - направил съм си bootable usb stick, как да накарам bootcamp-a да boot-не от него, а не от харда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, уин от флашка няма как. Иначе буут от цд - слагаш диска и при старт задържаш "Ц".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, мерси за отговора. Тъй като нямам cd на компютъра ще потърся тези дни такова с usb.

adept, имам rEFIt, но когато се пробвам да буутна през usb stick отново тръгва да зарежда windows от харда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че си го форматирал под FAT32 и си го направил bootable?

За всеки случай (ако usb-то ти е disk 1):

1. diskpart

2. select disk 1

3. clean

4. create partition primary

5. select partition 1

6. active

7. format fs=fat32

8. assign

9. exit

и после копираш съдържанието на Win-a, примерно:

xcopy d:\*.* /s/e/f e:\

и пак за всеки случай, от rEFIt с Option клавиша му даваш Boot from USB нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По последния въпрос - да :smile: Иначе мерси за упътването - тази вечер ще го пробвам и ще пиша резултати.

Едит: пробвах няколко варианта да запиша bootable флашка и всичките бяха неуспешни - като буутна от rEFIt ми казва нещо от сорта на "No bootable device found". В крайна сметка потърсих малко повече инфо и в сайта на rEFIt пишеше, че по принцип не се поддържа от apple и съответно всичко опира до късмет, който аз явно нямах. Тези дни ще потърся отнякъде usb cd-rom и се надявам, че ще си свърша работата с него. Мерси много и на двамата, че се отделихте от времето си да търсите решение за проблема ми.

Редактирано от killer4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...