Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Macbook Air 64Gb изтрих ОС как да го преинстална?


xovеr

Recommended Posts

Здравейте вчера се опитах да инстална виндоус 7 както сигурно се досещате изтрих мак ос-а.

Исега се опитах с оптион бутона да влеза и да реинстална ос-а, но ми казва 120 часа сваляне на нещо.

ако има по лесен начин с флашка или усб двд имам налични, но нямам друг мак при мен.

Мерси предварително на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш флашката или USB DVD-то,рестартираш компа и държиш натиснат "ALT".И ще те попита от къде искаш да стартираш.От там нататък знаеш какво следва.

П.П. Използваи DiskUtility да си разделиш харда.Поне сега всишко ти е збозено,да не се налага пак същата процедура!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заличаваш всичко, т.е. форматираш наново целия хард под GUUID и правиш САМО един дял - Macintosh HD в MacExtended Journaled. После правиш чиста инсталация и си свиркаш.

В бъдеще качваш уин САМО през бууткамп(т.е. НЕ ПОЛЗВАШ диск ютилити за разделяне, а именно бууткамп асистант) или с виртуална машина(въпрос на избор).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих нещата по следният ред:

1. рестартирах и още в началото натиснах ALT влезнах в рековари мениуто и от там си форматирах и двата дяла в мак (jurnei) който бях направи при парвата инсталация "която оплесках" и пуснах реинстал на мак ос .ЗАДАЛЖИТЕЛНО ВИ ТРЯБВА ИНТЕРНЕТ всичко мина супер.

2. влезнах в буткамп и си направих софт упдеит за виндоус на една флашка. и реснах

3. сложих ваншното цд с вин7 и задаржах C и инсталацията трагна избрах правилният дял и всичко мина ок след което бутнах флашката и инсталнах всички драивери. това е в общо взето.

Редактирано от xovеr
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

И аз имам един въпрос и реших тук да го задам. Хард диска на моя Macbook Air 80 GB е разделен на два дяла. Предния собственик не зная защо го е разделил, но дяла с операционната системата ми става малък и твърде недостатъчен. Поради тази причина искам да премахна това разделение на харда т.е. всичко да е на един единствен дял. Опитах чрез форматиране на втория дял чрез Disk Utility. След което изтрих дяла и опитах да разпъна дяла с ОS, но не се получи - дяла с операционната системата се намира под този, който вече съм изтрил, а опцията "разпъване", до колкото разбирам, е налична само в посока надолу. В крайна сметка достигнах до решението, че е необходимо или да форматирам целия хард и наново да инсталирам OS или да прехвърля текущата OS на втория дял за да мога да го разпъна и да се получи на финал един единствен дял. Имам backup на целия дял с OS в Time Capsule - мога ли да си помогна по някакъв начин с този backup или е необходимо да създавам буттваща флашка? До сега не съм вършил такива инсталации,преинсталции и манипулации с дялове при Mac OS X и съм много бос. Как да постъпя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи си пак "горния дял" и ресторни работния на него. После изтрий долния и си ви джаза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих. Преди пробвах да копирам работния дял във втория, но по някое си време ми изцепва грешка. Ще опитам отново.

Отново изцепи грешка, точно когато остава 1 час го края на процеса: "Could not restore - Input/Output Error".

Явно нещо е омазано или харда има кофти сектори. Мога ли да опитам чисто инсталиране на втория дял и ако е успешно да си направя реформите по обединяване на дяловете. Ако може, от къде да си изтегля OS X Lion, че само такъв ми върви или по-стар и как да направя boot флашка?

Редактирано от G.Zidarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Извинявам се че пиша тук но не намерих точната тема по моя проблем. Накартко. Исках да си разделя основния ссд и външния ссд на по два дяла. С външния се получи с утилити но с основния ударих греда. Уж стна но не помня какво ми щукна и си викам защо го делнах и реших да го възстановя до един. И тук ве§е стана и направих мазало. получи се това което прикачам и не знам какво да правя. Четох опитвах да сваля разни програми преинсталирах уж на§исто но не. Моля за помощ да си възстановя основния диск като едно цяло и обещавам повече да не пипам. :afraid:

file:///Users/promgx72za/Pictures/Photos%20Library.photoslibrary/Thumbnails/2015/06/30/20150630-211251/oRQBFrVkQjeUAAl9cV%25Pgw/thumb_IMG_0002_1024.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже достъп до компютъра ти няма през форума, ето какво да пробваш:

Зареждаш рекоувъри (рестарт, държиш CMD+R), отваряш Disk Utility oт Utilities, избираш ненужния дял (преди това му правиш бекъп или прехвърляш информацията на другия дял), кликваш минуса, за да се изтрие. После придърпваш отдолу останалия дял, за да ти се добави пространството. Говоря малко наизуст, но беше нещо подобно. Идеята е да правиш всичко през рекоувъри, а не докато ОС-а ти работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не стана и така. Все същото. Дяла седи сив и мога само + да натискам. После мога да дам име и файлова система. Натискам Аплай и дава че го е извършило а дефакто нищо не се случва

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пипах го, но все тая.

Алекс кога мога днес да мина през сервиза да го видиш. Гаранционен е няма и седмица. Или да го нося в Креатив.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...