Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с Magic mouse


Stinkle

Recommended Posts

Здравейте,драги съфорумници. Купих си едно от произведенията на изкуствата (Magic mouse) от така обичаната от нас компания "Apple". Мишката си работеше 2 часа перфектно, но след това просто курсора спря да се движи. Всичко останало си работи нормално (кликане, жестове и т.н.) само когато мърдам мишката курсора не се мести. Някой дали е имал подобен проблем?

Редактирано от Stinkle
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление проблема не е само при теб. Очевидно в комбинация с Book Pro, magic mouse не е толкова "вълшебна" ...

Една от причнините е, че Bluetooth антената на Макбук Про е доста скрита и често губи сигнал: https://discussions.apple.com/message/10661468?messageID=10661468#10661468

Едно от възможните (но не толкова елегантни решения) е, да забодеш Bluetooth USB и да вържеш мишока с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа,че зелената лампичката,която е отдолу не свети, но лаптопа я намира като устройсво и се връзва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен си ми звучи като хардуерен проблем на самата мишка колега, ако е нова защо не я подмениш гаранционно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е нова, но човека който ми я продаде ще ми върне парите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали може и аз да питам нещо? Проблема на мишката е че се случва всякакъв входен сигнал от нея да накъсва много грубо и се оправя само като я рестартирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйвърите(т.е. кекстовете) за мишката се бъгват ако ползваш целия набор от жестове(чат-пат) или има проблем със самата мишка. Пробвай да рипеър-неш лъва и диск пермишънс или да намалиш броя на зададените жестове. Ако няма промяна - бегай да ревеш по гаранция(ако има). Една от причините да разкарам Лъва(не са една или две) беше именно бъгавата работа на мишката и ящността и откъм батерии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно е от мишката, мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйвърите(т.е. кекстовете) за мишката се бъгват ако ползваш целия набор от жестове(чат-пат) или има проблем със самата мишка. Пробвай да рипеър-неш лъва и диск пермишънс или да намалиш броя на зададените жестове. Ако няма промяна - бегай да ревеш по гаранция(ако има). Една от причините да разкарам Лъва(не са една или две) беше именно бъгавата работа на мишката и ящността и откъм батерии.

Малко не по темата, но ти препоръчвам Magic Trackpad. От много време го ползвам и върви супер с Лъва. Ползвам мишката само като трябва да работя с Photoshop.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че е удобен, но съм скръндза. Освен това за МакВиста повече не щЪ да чуя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...