Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с обновяване на iPad


Monro

Въпрос

Здравейте.

Имам проблем с ъпдейта на iPad версията в момента е 3.2.2, тъй като няма сигнатури няма как да го обновя до 5.0.1 (дава ми грешка 3194 и няма оправяне изчетох целия нет и разбрах, че без сигнатури няма да стане.). Реших да го обновя до последната 5.1, ето какво направих:

- Обнових iTunes до последната версия.

- Закачих Ipad-a с лаптопа, който работи с windows XP.

- Натиснах на бутона "update" и изчаках да се изтегли новия фирм 5.1 и се изтегли успешно направи си backup на ipад-a, но след стъпката "Подготвяне за обновяване" влиза в Recovery mod и излиза следния прозорец:

"The iPad "ipad", could not be restored. An unknown error occurred (11)."

След това може да излезе от Recovery mod само с tinyUmbrella (само с тази програма съм пробвал и работи).

Търсих в гугъл, тук във форума и никъде не намерих решение, намирах отговори от сорта да се смени кабела, смених го с друг и пак не става.

Вече няколко часа не мога да го обновя до последната версия...

Искренно се надявам да ми помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Трих въпросния ред "74.208.10.249 gs.apple.com" няколко пъти, но резултата си е същия, възможно ли е да се прави нещо допълнител с ъмбрелата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ъмбрелата като я пуснеш и тя ти променя хоста.

Изчисти го, сейвни го, затрий и ъмбрела хост който е под хоста, рестарт и ресторни без да пипаш ъмбрелата.

пп. баси колко чадъри станаха :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изчистих хост файла сейфнах го, изтрих хост файла на ъмбрела и рестарт на лаптопа, сега с чист хост файл без да отварям ъмбрелата опитвам пак да ъпдейтна на 5.1 и същата грешка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Намерих темата, опитах вариантите и от нея но сега стигам до грешката при рестор на изтеглен фирм 1604.

Сега изчистих хоста и пинга към gs.apple.com връща:

Pinging gs.apple.com.akadns.net [17.171.36.30] with 32 bytes

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Ping statistics for 17.171.36.30:

Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

Сега мисля, че сървъра е претоварен или нещо не е наред и заради това да е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не помня дали отговаряше на icmp, но поне е ясно, че проблемът не е в host файла и tinyumbrella.

17.171.36.30 си е баш сървъра на apple, а не този на Саурик.

п.п.

А като "чистиш" хостс файла рестартираш ли iTunes?

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

най-вероятно е от доставчика ми на и-нет. Пигнвам и apple.com и пак 100% загубен, за съжаление в момента нямам на разположение друга мрежа, освен мтел на ифона, от там 0% загубен, но е слабичък и iTunes "казва", че трябва да проверя връзката с интернет.

Утре ще опитам с друг оператор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

През телефон не се надявай да стане изобщо! Проблемът не е в оператора, а в това че ползваш именно айфон за хотспот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ползвам хотспот, просто го пробвах за самия пинг и видях че при него не се губи нищо, така констатирам, че проблема е в моя доставчик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пад-ът 3г ли е? Тази грешка 11 се появява при премахнат/лошо изтеглен ББ във фърмуера, при кофти кастъм или при липса на "подпис" за ББ от Епъл. Пробвай да си дръпнеш фърмуера ръчно от форума или да го ресторнеш с кастъм, правен с pwnage tool(без ББ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

3G е да, за съжаление още не мога да намеря интернет на различен доставчик около мен, привечер ще ходя до съседите да видя там ще стане ли. Обадих се на оператора още снощи и казаха, че днес ще ми се обадят за да ми кажат за проблема, но още не са се обадили, а проблема още го има, явно е нещо по-сериозно.

Да изтрия изтегления сега и да го пусна тюнса пак да си го изтегли?

Сега ще опитам пак ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тегли го ръчно, с браузъра. Ако нямаш мак под ръка, дай точен модел да ти направя кастъм и да ти го метна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Греда. Не може да направи кастъм 5.1, а само 5.0.1. Ти обаче, нямаш хаш-ове за нея. Съжалявам, търси си читав нет.

Не помня дали отговаряше на icmp, но поне е ясно, че проблемът не е в host файла и tinyumbrella.

17.171.36.30 си е баш сървъра на apple, а не този на Саурик.

п.п.

А като "чистиш" хостс файла рестартираш ли iTunes?

Не е коректно пинг-ването. При мен също връща тайм аут с терминала, иначе ресторите си вървят без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пингването е само за да видим дали се ресолвва правилно gs.apple.com към сървър на Apple, а не към сървъра на Саурик.

Аз за това написах по-горе, че може би е спрян ICMP. И аз не мога да го пингвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разбрах, албански реотан съм понякога...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега съм на друг комп, с друг нет и от тук не става, същата грешка (11).

Какво да правя?

ЕЕ стана, но как не знам и аз.

След като даде грешката телефона остана в рековери мод, натиснах на рестор и всичко си стана само.

Благодаря ви за помоща и отделеното време, сега ще се боря с джейл на 5.1.

Живи и здрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги, малко е офтопик това, което ще попитам, но това е най- близката тема.

Въпроса е: Ако съм с 5.1 и Айпад 3, а ми е излязло съобщение на сетингс за новия софтуерен ъпдейт, как да махна това съобщение и червеното напомнящо римарк число?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Инсталирайки програмата No Update от сидия, успя да скрие информацията за ъпдейт на софтуера, но не скрива цифричката на самата икона. Трябва ли да се направи някаква по специална настройка за да я скрие и нея?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разгледай форума и по-специално темата за Сидия апликации, има много туикове, който вършат тази работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...