Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мононатриев глутаминат...или защо "обичаме" Maggi?


algor

Recommended Posts

Не виждам нищо лошо в такива теми и не защото съм я провокирал аз, а защото аз лично научавам доста нови неща.

Захарта, меда, солта и още куп продукти могат да бъдат адски вредни, но и адски полезни, когато се консумират с мярка и не се злоупотребява с тях.

Би ли ми казал кога дядо Димо е шмъркал цяла нощ Редбул и Джани Уакер (бутилиран в мазето на Киро Глигана) под звуците на Армин ван Бюрен?

Кога същия дядо Димо си е купувал псевдо вино и ракия (пълни с метил) от магазина?

Кога дядо Димо са му носили цигарки без бандерол от безмитния магазин, а не си е пълнил лулицата със собствен тютюн?

Примерите ти са меко казано неуместни.

Начина на живот, химията, стреса и нервите - всичко това е в основата на масовите инфаркти и инсулти при младите хора.

Но не за това е темата...

Прочети чрез Гугле-то в чуждите сайтове малко информация за въпросния глутамат и пак ела да поговорим.

Да - и захарта убива, но правилно дозирана и в количества, с които не се прекалява, доставя на организма нужното му.

Както впрочем е и с повечето "полезно-вредни" продукти...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, факт е обаче че "храните" които ни продават, в много държави от ЕС са НЕПРОДАВАЕМИ! Сам си прави извода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за подсещането: някой да е чувал нещо по въпроса с левите пилешки бутчета? Сетете се сами, ако не - Шаманът ще ви "светне".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде яжте си на воля бре :smile: Стига сте го мислили. В рамките на нормалното разбира се. Левите са докторски бутчета :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...