Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Какво силно земетресение ни разтърси...


algor

Recommended Posts

През телефона не виждам профилите, но го открих в програмката, шота е горе, 6.3 в Румъния...добре че не е по-близо!

Ето и за що се е усетило при тях:

bd56e6cdf34084905f4c3bfa19d1b929.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пише, че в Япония е ударило 6.8. И 6.3 в Румъния ... мале сериозно си е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, японците си ги тръска редовно, това тук е притеснително обаче.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вранча пак се раздвижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То затова така се е усетило от Русе през Добрич и при вас чак по цялото протежение на Дунав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Земетресение в Румъния бе усетено на много места у нас

Земетресение разлюля тази вечер около 21:15 ч. Румъния и беше усетено на много места у нас.

Според сайта на Европейския сеизмологичен център трусът е бил с магнитуд 5.5 по Рихтер, на 40 км дълбочина.

Зрители на Нова телевизия сигнализираха за земетресения, усетени във Варна и Русе. В морската столица трусът е продължил около 10 секунди.

В Русе е усетен лек трус около 21:20 ч., а хората са излезли от домовете си заради опасения за вторични земетресения.

Хора са усетили разлюляване и в Плевен, Шумен, Силистра, Севлиево, Несебър, Бургас, Ловеч, Тутракан, Пазарджик.

Земетресението беше усетено и в Добрич, особено силно по високите етажи на жилищните блокове, при това трусът беше доста продължителен. Към момента от Областния съвет за сигурност все още нямат никаква конкретна информация.

Земетресението бе силно усетено и в Търговище. Много от живеещите по високите етажи на жилищни блокове наизлязаха притеснени пред входовете и по улиците на града. Хората се страхуват от вторичен трус и въпреки студеното време не се прибират по домовете си. Според очевидци трусът е продължил около 20 секунди. Засега няма данни за материални щети в региона.

Читатели на DarikNews.bg посочиха, че земетресението се е усетило и в София, особено на високите етажи.

Очаквайте още подробности!

http://dariknews.bg/...icle_id=1361400

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега са се сменили данните и тук, 5.5 е било, пак не е малко, а и е имало още едно след това f4e0e83c9ff2c63e5f071ad257d16b34.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

20 секунди за силно земетресение си е много, кой каквото ще да обяснява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега са се сменили данните и тук, 5.5 е било, пак не е малко, а и е имало още едно след това f4e0e83c9ff2c63e5f071ad257d16b34.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Би ли споделила името на апликацията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

eWeather HD - 10 day weather forecast & temperature on home screen by Elecont LLC

https://appsto.re/bg/oWU7x.i

Много приятно приложение, ползвам го още от андроида, платено е, но нямам спомен колко беше.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси, аз пък си мислех, че вече не мога да фиркам......от 500 гр, уйски ми се заплетоха краката....:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

eWeather HD - 10 day weather forecast & temperature on home screen by Elecont LLC

https://appsto.re/bg/oWU7x.i

Много приятно приложение, ползвам го още от андроида, платено е, но нямам спомен колко беше.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Земетресението отмина, но приложението остана, та и аз да питам за него.

Кажи ми, моля те, има ли варианти за инфо и на лок стрийна и каква информация може да се показва там?

Пробвах последните 20-ина дни 10-ина приложения за време, но нищо не ми допада и най вече относно информацията на лок скрийна.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1,99 $ е в щатския стор, но наистина е много приятно приложение. Доста информация предоставя. Мерси Деси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще омажем темата, но понеже в приложението има и данни за земетресения, може да се допусне мисля. В нотификейшъна може да се добави този уиджет:

e269a2a8a3ac5fe2eb8c78e6fc8a44dc.jpg

Като в настройките на самия уиджет има опция за град, какво да показва (може да се избере между температура, вероятност за валеж, влажност, сила на вятъра, uv и още няколко) както и няколко вида иконки. Богатството е в самото приложения, като отново има избор между няколко екрана:

bd34aa95758b51103f5fd221f5cf8d64.jpg

6b37adf819d837cfe65f92a3b12355fb.jpg

1345a6aa7d5b5d797efa4123e8bf056e.jpg

И доста голям набор настройки:

d8c79ee969876292fd21386f1808f3e6.jpg

В общи линии това е едно от най-подробните и функционални приложения за време, а интерфейсът е изчистен и приятен. Май стана доста дълго, дано съм обяснила добре, защото все пак е платено приложение, според разписката ми е било 1.79 евро, не знам колко е в момента.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в Търновско се усети здраво... поне 10секунди люля и скърцаха секции. Не беше много весело, особено като се има предвид, че повечето продължават макс 5 секунди, а това направо ме повтори... едно нещо да ме хареса и да се върне... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Слабо земетресение е регистрирано в София в 20.48 ч., съобщава БТА, като се позовава на дежурни сеизмолози в Националния институт по геофизика, геодезия и география на БАН.

Земният трус е бил с магнитуд от 2,5 по скалата на Рихтер, на дълбочина 10 километра. Епицентърът е в София, в района на Горна Баня.

Източник: БТА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко ни тръсна в София преди около час, аз си помислих че ми се е сторило защото лампата не се люлееше, ама писаха че е 2.5 с епицентър Горна Баня.

Опс, закъснях :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Сравнително силно земетресение е станало край Сливен тази сутрин.

Справка в сайта на Европейския сеизмологичен център показва, че трус е имало в 08:16 часа, северозападно от Сливен. Според центъра силата на труса е била 4.4 по скалата на Рихтер. Епицентърът на труса е на 21 км северно от Сливен и на 14 км източно от Твърдица.

Трусът в Стара планина е бил с магнитуд 3,9 по Рихтер, съобщава Националният институт по геофизика, геодезия и география към БАН.

Земетресението е било усетено и в русенското с. Новград, съобщиха местни жители.

Директорът на Общинския център за реакция при кризи Спасимир Димитров съобщи, че няма подадени сигнали в Русе за усетено земетресение.

Източник: dariknews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във Велико Търново го усетих доста силно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Добре тръсна преди малко, усети се силно в София, а е било 4,6 край Сандански.

Едит, сега го изписаха 4,3, ама пак си е силничко...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на May 22, 2012 at 3:25, algor написа:

Тук и тока спря, паниката е голяма, всички гледам хукнаха с колите навън.

Има ли пострадали, хора?!?!

Аз съм на втория етаж и доста силно тресе определено.

Сигурно поне степен 5-6 е било, сега ще гледам в нета...

Деси, не знам друго, ама е точно на същата дата, 4 години по-късно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...