Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Отиде си легендата в научната фантастика Рей Бредбъри


Alxx®

Recommended Posts

Големият американският писател Рей Бредбъри е починал на 91-годишна възраст. 60970160.jpg

Бредбъри е автор на култовия роман "451 градуса по Фаренхайт", който в края на миналата година беше пуснат и в електронен вариант.

Романът-антиутопия е издаден за пръв път през 1953 г. Името на произведението идва от химическото свойство на хартията да се самозапалва при температура 451 градуса по Фаренхайт (232,78 градуса по Целзий).

Романът описва тоталитарно общество, което насърчава масовата култура, а книгите са забранени и подлежат на изгаряне. Малката опозиционна група на хората-книги се е заела да спаси духовното богатство, като всеки член научава наизуст някоя книга, за да я направи достъпна за следващите поколения.

Нека си припомним за гения му с няколко любими цитати от него...

"Ако криеш невежеството си, никой няма да ти се присмее, но и никога нищо няма да научиш."

"Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш."

"Не се опитвам да опиша бъдещето. Опитвам се да го предотвратя."

"Разбра, че всички хора са така; че всеки човек в себе си е сам."

Източник:БТВ Нюз

Описанието на "451 по Фаренхайт", не ви ли звучи познато? Не вярвам да има зрял човек, който да не е чел поне един негов разказ. Още кънтят в мен думите от "И гръмна гръм"...лека му пръст, дано е успял в намерението си да предотврати възможното утопично бъдеще - да унищожим историята...

Alxx®

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен интелект и фантазия!!! Поклон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

‎"Дядо ми казваше, че всеки трябва да остави нещо след себе си, когато умре.

Дете или книга, или картина, или къща, или чифт обувки, които е изработил.

Или пък градина, която е посадил.

Нещо, до което ръката ти се е докоснала по такъв начин, че да има къде да отиде душата ти, когато умреш.

И когато хората погледнат дървото или цветето, което си посадил, ще те видят в тях."

из 451 градуса по Фаренхайт / Рей Бредбъри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм само 451 градуса по Фаренхайт.За цитата "Има по-лошо

от това да гориш книги-да не ги четеш" се сещам винаги когато се сещам за Толкин.Един ден приятел ме извика да му помогна да подпре някаква пералня.Една от подпорите беше "Хобитът".В тази тема може много хора да се възмутят,но често и из форума съм виждал някой да се гордее с нечетенето си.Всъщност дори ми се струва доста лицемерно,че във форума,който все пак представлява някакво общество събрано с интересите си около Apple,но споделящо и други интереси(коли,храна,кино,часовници,игри...)съобщаваме за смъртта на известни писатели,но нямаме тема любима книга,автор и пр..Дано да не приемете поста ми само от негативно,а да почетем паметта на Бредбъри с една хубава тема,в която четящите да споделяме интересите си.Все пак ако и едно дете притежаващо iPhone се запали по книгите лично аз ще съм много доволен,а смятам че и Бредбъри ще е доволен,че с още нещо е допринесъл за победа срещу системата целяща унифицирането ни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говориш без да си запознат точно за книгите.

Стани VIP и ще разбереш за какво говоря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...