Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iTunes - 1GB Other files?


didoriginal

Recommended Posts

Здравейте,

Рових из форума, но не успях да намеря нищо, което да отговори на въпроса ми. Имам малко над 1GB файлове, които излизат като other в iTunes (3GS, 16GB, v3.1.2). Рових из чуждестранните форуми и като обяснения досега намерих, че тези файлове са:

AFAIK (and I may be wrong), "Other" consists of:

Mail storage

Various caches (Safari, etc)

Other metadata, like album art (at least that art not embedded in the MP3 files themselves)

Jailbroken apps and data if you have any

Partially downloaded stuff (like podcasts)

Интересно ми е дали Cydia и Installous пазят там провалени downloads, тъй като ми се случва вече няколко пъти да ми прекъсва download-а по някаква причина, а файлът според мен (освен, че видимо изчезва мистериозно) стои в нещо като temp папка.

Също така имам проблем и с data cable-а и от време на време прекъсва... Правил ми го е няколо пъти по време на sync. Четох, че и провалените sync-ове също се пазели в Other files.

Предварително моля за извинение ако темата вече е дискутирана, но не можах да намеря сходна.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купи си качествен кабел, изтрий и качи наново всички приложения от айтюнс и рестартирай. Бекъпи на приложенията предполагам знаеш как да си направиш.

Най-често става така при провален синк, в който си опитал да инсталираш приложение или да качваш музика/филми. От сидиа нещата, са с микроскопичен размер - няма как да натрупаш цял гиг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Благодаря ти, прав беше. Оказа се, че при качването на 1 филм явно нещо се е бъгнало и се беше копирал и във видео, и в other files. След като го изтрих other files спадна до 350MB.

P.S. След поредния sync пак се върна до 1.10GB... Възможно ли е това да е нещо като swap file, защото все около тея GB се върти, като от време на време спада до 300? :)

Редактирано от didoriginal
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е възможно. Качил си нещо наполовина, прекъснал си и си качил повторно, без рестарт преди това. Трий, рестартирай и качи всичко наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Здравейте

И аз имам проблем с тези "други" файлове. Телефона е 3GS 16Gb 4.0.1 имам го от 2 седмици,като го взех имаше 54 програми и 2.2gb свободно място.Програмите са слагани с Инсталос и не мога да го синхронизирам с компа- иска да изтрие всичко.

Да трия или не,и като изтрия тези 9 Gb ще изчезнат ли или не ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо влез в инсталъс/даунлоудс и изтрий вече инсталираните приложения, после в сетингс му включи iTunes sync и опитай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Аре...днеска съм пич:

Трябва да ти е броукнат телефона(иначе няма начин). Закачаш го за някой файл браузър и отиваш в var/mobile/Media/Downloads - при iOS5>, там се съхраняват директно свалените от телефона чрез апстор приложения(т.е. техни копия - преди беше така с инсталъс, но в друга папка). Просто ги изтрий и няма вече "other" да ти показва повечко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз съм без джейл и ми се натрупа 1Гб Other. Проблема е в развален Синк, в нищо друго! Трябва да знаете кое приложение ви го е причинило. При мен беше една игра. Махнах отметката в айтюнса и му дадох Remove. Other ми падна на 0.92 - Sync бутона беше активен , натиснах го! И Other падна на 0.86 - продължих да синхронизирам - падна до 0.46. Повече не може- това беше крайното....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аре...днеска съм пич:

Трябва да ти е броукнат телефона(иначе няма начин). Закачаш го за някой файл браузър и отиваш в var/mobile/Media/Downloads - при iOS5>, там се съхраняват директно свалените от телефона чрез апстор приложения(т.е. техни копия - преди беше така с инсталъс, но в друга папка). Просто ги изтрий и няма вече "other" да ти показва повечко ;)

Ее, Алекс, благодаря ти мнооогоо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен това не ми помогна, имам само един кб-ов файл в тази папка. 2.2 гб other ми пише в туньо иначе. И се появи след като джейлнах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен това не ми помогна, имам само един кб-ов файл в тази папка. 2.2 гб other ми пише в туньо иначе. И се появи след като джейлнах.

При мен как стана:от 3гб на 0.22гб

DiskAid-инсталиран при твоя случай за MAC

1.Отваряш итунс,свързваш тел. и махаш отметката от sync music,ще те попита дали да запази промените:ДА, не се коси ще си върнеш мзикалните файлове обратно.Разконектваш телефона.Затваряш iTunes.

2..Конектваш го отново и отваряш DiskAid.Отляво ще видиш папка File system подпапка Media и търсиш папка iTunes_Control.В нея намираш папка Music,отваряш и ще видиш много папки,започващи с буквата F.Пример F01,F02,F03,при мен бяха до 48.ИЗТРИВАШ ги всичките.

3.Пускаш итунс отново и направо синхронизираш без да пипаш нищо друго.Това ще изтрие музикалните фаилове в телефона,няма сташно ще ги върнеш отново.

4.Разконектваш отново и REBOOT на телефона.

5.След reboot kонектваш телефона otnovo s iTunes и слагаш отметка на music sync,синхроизираш за да си върнеш музикалните фаилове в телефона.

VOALA:Others изчезна,поне при мен

Останалите 0.22гб,който ми останаха мисля че са файловете от сидия,които няма как да ги разпознае iTUNES

Надявам се да съм помогнал :smiley-face:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, музиката не ми се оказа толкова проблемна, колкото снимките например. Използвах този метод, за да изтрия и тях (photo data, photostream, photos).

На 4-ката успях да сваля до 1.37гб, като пак не знам какво толкова ползва това пространство..

На айпад свалих от 2.7 до 1.67..

Пак е нещо. Някой ако има други съвети, да казва :smile: То се е видяло, че накрая май ще се прави рестор де, ама...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен как стана:от 3гб на 0.22гб

DiskAid-инсталиран при твоя случай за MAC

1.Отваряш итунс,свързваш тел. и махаш отметката от sync music,ще те попита дали да запази промените:ДА, не се коси ще си върнеш мзикалните файлове обратно.Разконектваш телефона.Затваряш iTunes.

2..Конектваш го отново и отваряш DiskAid.Отляво ще видиш папка File system подпапка Media и търсиш папка iTunes_Control.В нея намираш папка Music,отваряш и ще видиш много папки,започващи с буквата F.Пример F01,F02,F03,при мен бяха до 48.ИЗТРИВАШ ги всичките.

3.Пускаш итунс отново и направо синхронизираш без да пипаш нищо друго.Това ще изтрие музикалните фаилове в телефона,няма сташно ще ги върнеш отново.

4.Разконектваш отново и REBOOT на телефона.

5.След reboot kонектваш телефона otnovo s iTunes и слагаш отметка на music sync,синхроизираш за да си върнеш музикалните фаилове в телефона.

VOALA:Others изчезна,поне при мен

Останалите 0.22гб,който ми останаха мисля че са файловете от сидия,които няма как да ги разпознае iTUNES

Надявам се да съм помогнал :smiley-face:

А за OS Windows XP,как ще стане работата?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, влагайте малко мисъл, бе, не ви ли писна хем да не четете темите отначало, хем да задавате до припадък едни и същи въпроси!!!!

А за OS Windows XP,как ще стане работата?

По същия начин, само че с DiscAid за Win, или с iFunBox !

Аман!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Днеска телефона ми изписа, че имам много малко свободна памет и взех, че проверих кое приложение колко място ми заема:

d4e9cb97-6465-3548.jpg

d4e9cb97-6473-8d30.jpg

Следват 6-7, които заемат по 10тина МБ.

Така с проста математика стигам до извуда, че има нещо в телефона, което заема бая място, но не знам къде да търся...

Някой да е имал такъв проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледна ли в Installous, дали си затрил свалените приложения? Ако не то от там е проблема.

Редактирано от Jorky_pld
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах какъв е бил проблема и си възвърнах 12GB, които ми се губеха в Other files.

Всичко опира до iFile.В програмата има опция да съхранява изтритите файлове в отделна папака.Така аз като трия филмите те всъщност се местят..

Ето как да оправите проблема:

1. Влизате в опциите на iFile и на "Use trash" слагате тикчето на OFF.

d5e23fbc-5939-2015.jpg

2. Навигирате чрез iFile до /var/mobile/Library/iFile/Trash/var/mobile/

3. Там е всичко което сте искали да изтриете и iFile го е преместило.Има 3 папки, влезте във всяка по отделно и триите всичко.

Това е!

Редактирано от davidabg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има лимит на броя файлове в папка траш, т.е. може да са повече от три. Има още трикчета, да се изтрият следи от кофти синхронизация, но ще ги пиша утре - вдругиден, не мога в момента. В удобен момент, ще резюмирам всички "жокери" за триене на other в първото мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес след неуспешен опит да тегля от installous, при invalid IPA от 2,4 ГБ ми останаха 1.5, пробвах всички описани методи и ищо не помогне. Някой може ли да помогне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...