Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Microsoft представи собствен таблет – Surface


mishocs

Recommended Posts

С няколко години закъснение, но по-добре късно, от колкото никога – Microsoft представи „Surface“. Този път обаче това не е огромна „тъч-маса“, а 10.6-инчовтаблетен компютър с 16:9 съотношение на екрана. Машината е доста приятна на външен вид, дебелината и е 9.3 милиметра, а теглото – 676 грама. В тях са събрани Intel процесор, microSD, пълноразмерен USB 2.0, Micro HD Video и 32 или 64GB флаш памет.

Към комплекта на Surface се предлага и протектор тип „Smart Cover“ - Touch Cover. Тук обаче той има и вградена изключително тънка (3 мм) клавиатура. Въпросът е доколко ще е удобна за писане тя. В нейна помощ пък идват изтеглящата се поставка, вградена в корпуса и дигиталната писалка.

microsoft-surface-tablet-1.jpg

Ще се предлага разбира се с Windows 8 операционна система в RT версия, което означава, че няма да работи с нормалните Windows програми, а само с тези, които са създадени за Metro интерфейса .Ако се нуждаете от пълнофункционална Windows 8, компанията от Редмънд е предвидила и такъв Surface таблет (с капацитет от 64 или 128GB ).Той работи с Windows 8 Pro , дебел е 13.5 милиметра и тежи 903 грама. Интересното е, че и двата модела се наричат по един и същи начин, а класифицирането им ще е от огромна трудност за онези може би над 90 процента от обикновените потребители, които не са наясно какво е Windows RT.

„Ние вярваме, че всяка връзка между човека и машината ще бъде по-добра, ако хардуерът и софтуерът се обмислят заедно“, каза изпълнителният директор на компанията, Стив Балмър – цитат, който се повтаря в Apple от над 20 години.

п.п Плагиати : :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сефте...

Това Метро нещо ми бърка в здравето,но ще се види...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да тъкмо да го покаже и той заби :tooth: ами уинбоз :tooth: :tooth: :tooth:

Още от 13.45 започна тайно да натиска бутона а той беше забил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казвал съм го и друг път: Балмър е човекът, който ще съсипе майкрософт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммм... Не съм много съгласен - бъгове по време на презентации винаги могат да изскочат, случвало се е и на Стив да не му работи wifi или да изскочи някой технически проблем. И все пак, surface определено изглежда много по-добре от всички недоразумения с андроид до момента, така че, лично аз смятам, че доста добре са се справили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Технически проблем е едно във вифи или залата друго е да ти крашне устройството което презентираш на целия сват :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, винаги съм харесвал конкуренцията. Сигурен съм, че има работа по него, поне докато оправят връзката хардуеър-софтуеър. Тук винаги са отстъпвали на ябълките, но е хубаво, че ги има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим iPad-а, това е първия таблет, който ми прави добро впечатление и бих го ползвал. Определено като познавам Майкрософт ще има много ъпдейти по него, но важното е, че с този хардуер таблета изглежда обещаващ и с тази клавиатура и вградена поставка е доста удобен за използване. Определено очаквам да го видя и тествам скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено има напредък в продуктите на Microsoft!

Онзи ден разцъквах една Lumia с Windows - за мен лично е класи над Android, макар още системата да не е толкова развита и популяризирана (играх си и с великия Galaxy S3).

Сега този таблет - изглежда доста добре. Не мога да кажа нищо без да съм го видял, но на първо четене ми харесва.

За нас, феновете на Apple, това може само да е плюс, защото крайният потребител може само да спечели от по-голямата конкуренция! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Технически проблем е едно във вифи или залата друго е да ти крашне устройството което презентираш на целия сват :tooth:

http://www.youtube.com/watch?v=KsKKQNZG3rE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха това ме развесели , много е яко :tooth: :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега четох, че ще пуснат и Surface Pro версия, която ще е с 4-ядрен Ivy Bridge i5 :yikes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, 2 модела са - с arm е тънкият вариант с Win RT, койтоне поддържа класически десктоп програми, а с i5 е дебелият вариант, който идва с Win Pro и ще поддържа както метро, така и класически десктоп приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъм...едното си е чиста проба ПЦ, така излиза. Интересно, интересно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед изглежда добре. Интересното е ще има ли достатъчно софтуер за РТ версията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено са поели в правилната посока. Ще ми е любопитно да наблюдавам, как ще се развие по нататък и определено бих разцъкал с интерес едно такова :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де само аз ли не вдявам нормалните десктоп приложения без мишка и мини бутончета как ще се маже с палци на тъча?! :yikes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тогава се обезмисля малко ако помъкна мишки и е едно кило таблета .... да си взема ултрабука по-добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно :tooth:

Нищо толкова революционно не са измислили,само се превъзнасят за кой ли път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, защо търсите революции навсякъде?

Това е поредния нов продукт, нищо повече...

А това,че създателите му го превъзнасят като такъв е отделен въпрос. Нима Епъл не го правят?

Всички в днешно време са революционери-иноватори, малко са тези които наистина са такива ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тогава се обезмисля малко ако помъкна мишки и е едно кило таблета .... да си взема ултрабука по-добре

Прочети отново новината, може да изгледаш и клипчетата - таблетът има 3mm дебел cover, който има multitouch клавиатура и тракпад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кейсове за таблети с билтин клавиатури бол. Революционното е че таблет ще подкара десктоп приложенията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо това беше ревулиционното на айПад - да не подкарват десктоп операционна система на такова нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...