Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Продават Глобул и Германос


kawabiker

Recommended Posts

Гръцкият телеком ОТЕ обяви, че ще продаде българския мобилен оператор "Глобул" (Globul) и дъщерната й верига магазини за телефони "Германос Телеком България".

Новината бе потвърдена за bTV от пресслужбата на ОТЕ в Атина. Като потенциални купувачи гръцките медии и световните информационни агенции спрягат турската "Тюрксел", която имаше интерес към БТК, както и британските оператори "Водафон" и "Ориндж".

Решението е било взето преди дни от борда на директорите на гръцката компания в Атина.

Изборът на купувач ще бъде контролиран и от германската "Дойче Телеком", която също държи дялове от гръцката ОТЕ.

За консултант по продажбата на "Глобул" и на "Германос" ОТЕ са наели инвестиционната банка "Ситигруп".

Най-вероятно банката до дни ще започне процедура за избор на купувач, като с най-голяма тежест ще е предложената цена.

Купувачът ще бъде избран след изготвяне на така наречената "шорт листа" на кандидат-купувачите. Все още не е ясно само мобилни оператори или и финансови институции ще могат да наддават за "Глобул" и "Германос".

С парите от продажбата гръцката ОТЕ иска да погаси задължения по свои облигации на стойност 3,4 милиарда евро.

Правителството в Атина обаче също може да изиграе решаваща роля в продажбата на "Глобул", защото кабинетът все още притежава така наречената златна акция със специални права в устава на ОТЕ.

За продажба на "Глобул" се заговори още през април, но според гръцките медии, за да получат максимално добра цена, ОТЕ е трябвало да изчакат парламентарните избори и формирането на ново правителство в Атина.

Източник : www.dir.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано е за добро.

Някак си не ми харесва точно турци да ги вземат,но все ще е по-добре от тези глупаци от OTE.

Остана и Ментелци да сменят собствеността.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който и да вземе Глобул ще е за добро.

Тия така скапаха всичко, че изгубиха огромен пазарен дял, а ние губим връзка непрекъснато, защото в последните две години не вложиха гърчолята една стотинка в разширяване и подмяна на техниката на мрежата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и така са най-зле от всички оператори в България, евентуална бъдеща продажба може би може само да подобри нещата. Техен клиент съм със служебен телефон и смея да твърдя че са оператора със най-лошо покритие за основната си услуга - разговори. Тюрксел са големи, но може би е време да влезне Водафон или Ориндж в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, немците преди 3,5 години са орязали напълно инвестициите за развитие на мрежата. Тях плюй. Ако помниш, тъкмо при старта на iPhone 3G, ОТЕ си продадоха контролния пакет от 30% на Т-мобайл, т.е. на Дойче телеком.

Не се радвайте много. Който и да дойде, 100% ще се възползва от недодяланите закони, както и от неспазването им. Кой е луд да не стриже стадото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко повече да ни стрижат. Те добре че в Европа вкарват закони и ограничават цените за роуминг услуги оттам, цените за разговори между отделните оператори, че иначе още щяхме да говорим за по 3-4 лв на минута ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който и да е ще е по добре от мръсните византийци. Нищо не е в състояние да ползвам услугите им, но това е друга тема. :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До ден днешен се чудя кой още има карта на Глобул?!? Аз лично в моя указател имам двама или трима човека на Глобул и никога не ми се е наложило да им звънна... :tooth: Бих се радвал ако фалират, и без това никаква конкуренция не правят....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е така;)Както казах,доволен съм!За 24 кинта на месец имам това което ми трябва!Ако вие искате без пари,това е друг въпрос;)И това,че някой има 2-3 номера на Глобул в указателя,не значи,че всички сме така!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...