Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple може да представи iMac с Retina дисплей през октомври


LUBECA

Recommended Posts

Apple може да представи iMac с Retina дисплей през октомври

thumb640x320_retinaimac.jpg

DigiTimes споделя, че през октомври, когато би трябвало Apple да обнови настолните си всичко-в-едно компютри, iMac, Тим Кук и компания ще анонсират модели с Retina дисплеи. Трудно е да си представим каква резолюция би била нужна, за да се осигури нужната пикселна гъстота - все пак по-големият iMac има екран с чудовищния диагонал от 27 инча.

Retina дисплеите са един от компонентите, при които Apple засега е монополист. Те са твърде скъпи, за да бъдат закупени в по-малки количества, а повечето производотели на ноутбуци не снабдяват с толкова големи бройки от един модел, колкото Apple. Важно е да се отбележи още, че Купертино може да си позволи сериозен удар по маржа си на печалбата, защото той и без това е доста висок.

Източник:HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новият iPhone е малко или много ясен ;) iMac-a е интересно какво ще го правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ретина или не - все тая на такъв голям монитор. Аз съм сигурен, че ще добавят usb 3.0. Дано само не усе-ат и този продукт, като запоят всеки компонент за дъното с цел да си взимаш ъпгрейдите от тях. ivy bridge + по-добро видео предполагам също ще има. Нищо groundbraking като цяло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво може да му е groundbreaking на стационарно PC :D При ретина mbp са запоени нещата с цел икономия на място, при iMac едва ли имат такъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

killer4o, по - безсмислен пост скоро никой не е писал. Икономия на място? Говори ми, не ми пречиш. И, да наречеш iMac-а PC...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е,iMac си е домашен компютър...От тази гледна точка е стационарен продукт:) Не можеш да го разнасяш като другите продукти на Apple:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, сигурен съм, че ти би могъл да ни просветлиш каква е причината да са запоени платките рам в retina MBP, защото очевидно съм се объркал и определено не е икономия на място.

И да, iMac е PC в смисъл на персонален компютър, а не в смисъл на персонален компютър с windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, да, така е. Просто терминът пц ми е леко омразен :smile: Надявам се че не си се засегнал нещо?

За МБП - място ли? Тцъ, чисто и просто юзърът е длъжен да снася само в оторизираните сервизи(поне докато е в гаранция). Икономията на място(заради дизайна) е видимото обяснение на нещата, трябва да имат очевидно оправдание за такова извиване на ръцете. В бъдеще време, ще затворят и операционната като в iOS и краят на пц ерата ще настъпи окончателно, помни ми думите. Всичко е за парите на юзъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще го махнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, естествено, че е за парите на user-a ;) Едва ли някой се съмнява, че Apple искат да контролират всичко и да ти продават ram upgrade за $200, при положение, че в ebay/amazon е $60. Но пък от друга страна, хората се кефят на тънки и леки продукти, така че съвсем естествено е Apple да се възползват от това. Все пак, съмнявам се, че iMac ще го последва същат съдба, но ще разберем като го обявят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...