Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple изтрива YouTube от своите телефони


BulgarianSS

Recommended Posts

0000138473-article.jpg

Американският технологичен концерн Apple планира в бъдеще да не продава своите устройства iPhone и iPad със серийно инсталирани приложения за интернет видеоканала YouTube. Пазарни наблюдатели отчитат това като знак за нарастващата пропаст между Apple и Google, който е собственик на YouTube, пише Wall Street Journal.

В понеделник производителят на смартфони и таблети обяви, че лицензите му за приложенията за Youtube са изтекли. Затова следващата версия на неговия iPhone, която ще се задвижва от операционната система iOS 6 и ще е налична по магазините от есента, ще бъде предлагана без видеоканала.

От 2007 г. насам програмата принадлежеше неизменно към основните характеристики на всеки чисто нов iPhone. Apple разработи съответното приложение с лиценз от Google. В бъдеще обаче мобилните клиенти ще могат сами да инсталират друго приложение за YouTube на своя iPhone, разработено от Google, заяви Apple в изявление.

Говорител на Google заявява само: „Ние си сътрудничим с Apple, за да се гарантира, че ще предоставяме на потребителите на операционната система iOS възможно най-доброто преживяване на YouTube."

Отношенията между двата технологични гиганта са все по-обтегнати, откакто Google със своята мобилна операционна система Android отмъква пазарни дялове от Apple. Концернът от Купертино иска пък в замяна да осигури за своите смартфони в бъдеще своя собствена картографска услуга за сметка на Google Maps, която досега бе инсталирана на устройствата му.

Поради нарастващото съперничество между фирмите партньорството по отношение на програмата за Youtube в края на краищата е било много трудно, казва запознат със случващото се източник. Apple сама е определила дизайна и характеристиките на приложението за YouTube за своите смартфони и по този начин е ядосала висшия персонал на YouTube, който е желал по-тясно сътрудничество.

investor.bg

П.П.

Новата бета потвърди тази новина-приложението не фигурира в нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лоша за мен новина.Винаги съм ползвал вградения app,защото е доста по-удобен от сайта през Safari.Кой знае какво ла@няно приложение ще направят Google...

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво точно му беше хубавото на цензурираното приложение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли ми се струва, че ще направят приложението 1 WebKit layer към уеб версията с леки промени, както e Gmail.app.. (и Facebook е така - затова е толкова бавен и бъгав)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане от както съм си взел телефона вече три години винаги съм ползвал приложението и съм свикнал с него,докато през Safari ми е дразнещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво намираш в него? Кавъри?

Калич, десктоп версията на смотания фейс, по-бърза ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво намираш в него? Кавъри?

Калич, десктоп версията на смотания фейс, по-бърза ли е?

Десктоп приложение не знам дали има, но айфонското като го пуснат написано на Objective-C ще усетиш разликата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно има много хора, които го ползват, сред тях съм и аз. А тези, на които не им харесва и не са го използвали досега, надали им е пречило чак толкова, че да одобряват махането му. Сляпата защита на всяко малоумно решение от Купертино не носи полза за потребителите, по-скоро се отразява положително върху печалбите на Епъл. Аз лично не виждам нищо положително в iOS6 и смятам, че Епъл ще загубят позиции. Дано поне новия iPhone да не е разочарование, ама да видим.

П.П,

Шаманче, не говоря конкретно за теб, а по принцип :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще направят приложение, което да се дърпа свободно от апстор, в интерес на тубата е. Дано поне иконката е по-красива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шаманче, не говоря конкретно за теб, а по принцип :p

Няма как да приема думите ти конкретно към мен, защото аз не съм против вградената туба. Просто беше адски орязана и не я ползвах. Не ми и пречеше. Това, че одобрявам махането и обаче, не означава, че се съгласявам с всяко решение на кораба майка :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно има много хора, които го ползват, сред тях съм и аз.

Сляпата защита на всяко малоумно решение от Купертино не носи полза за потребителите, по-скоро се отразява положително върху печалбите на Епъл.

Дано поне новия iPhone да не е разочарование, ама да видим.

По първото изречение и аз съм от хората, които го ползват. Честно казано, андроидското приложение на мен ми е много по удобно /2 месеца вече се мъкна и с андроид/, но това е друга тема. Лошо ако го махнат.

По второто - какво да му се коментира, което си е истина, истина си е.

По третото - и аз чакам, но вече без големи очаквания. Така може би е най-добре, ако има нещо хубаво, прекрасно, ако е зле - няма да има разочарование.

Редактирано от julian72
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това решение на Apple е добро за всички. Google ще пуснат официално приложение и ще могат да го ъпдейтват и да добавят нови опции/функции когато им кефне. Apple няма да се занимават и ще имат време да работят върху други благинки за нас. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако официалното им приложение е като GMail, не мерси ;) На мен също ми беше по-удобно отколкото сайта, но ще преживея липсата му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Лично смятам, че е тъпо решение. Мен много ми харесва айфонската Туб програма. Лека, удобна. Не пречи, ако някой иска да има други алтернативи, но няма смисъл да я махат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pro Tube ми върши тази работа-да го махат щом са решили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MediaBurner, която предложи gorgior също е супер удобна и с много възможности. Най-големият плюс е, че е от AppStore и няма нужда да имаш Jailbreak за да я ползваш.

post-8-1345548832,8989_thumb.jpg

post-8-1345548848,8628_thumb.jpg

post-8-1345548858,1604_thumb.jpg

post-8-1345548894,1483_thumb.jpg

Опцията за добавяне към библиотеката се доплаща 1,59 EUR, но си заслужава. Това, което би ми липсвало е възможността да качвам от библиотеката към YouTube, но не се знае дали и това ще резнат.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A зарежда ли клиповете толкова бързо като FoxTube? (сега не мога да пробвам).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...