Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Google ще плати рекордна глоба заради следенето на потребителите на Safari


BulgarianSS

Recommended Posts

Компанията ще плати 22,5 млн. долара заради неспазване на споразумение с Федералната комисия по търговията в САЩ

Google се съгласи да плати рекордните 22,5 млн. долара глоба , за да уреди спора за с нарушаването на настройките за поверителност на потребителите, които използват браузъра Safari на Apple Inc., съобщи Федералната комисия по търговията на САЩ, цитирана от АП.

Това е най-голямата глоба, която регулаторът налага на компания заради неспазване на разпорежданията му, отбелязва агенцията.

Миналата година Google се споразумя с американския регулатор да следва политика на пълна неприкосновеност на данните на своите потребители заради разследването на проблемите, свързани с публикуването на лични данни в социалната мрежа Buzz.

Технологичният гигант няма да плати глобата заради самото събиране на данни от потребители на Safari, а заради нарушението на миналогодишното споразумение.

В началото на годината Wall Street Journal съобщи, че компанията е инсталирала без позволението на потребителите на Safari т. нар. „Third Party Cookies“, с които е следила поведението им в мрежата.

Google тогава уточни, че не са събирани лични данни.

investor.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко, имат още... ще ги одрусат пак, но и аз съм на мнение, че навлизането в личното пространство си е... лично.

Откъде накъде ще ме следят какво правя и какви сайтове посещавам.

Макар да съм убеден, че като собственик на андроид телефон продължават да го правят.

Но така като гледам и при други ОС правят тези мизерии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...