Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 4 заключен към неопределен оператор?!?


teodorteo

Въпрос

Колеги,

Ще съм благодарен за всякакви идеи по следния проблем:

Имам iPhone 4, за който собственика твърди, че е заключен към О2(UK). Телефонът има "чист" checkmend репорт и поради тази причина го пуснах за откллючване последователно към 2 провайдъра за фабрично отключване, но не се получи... Втория провайдър ме информира, че поради подаден грешен оператор (О2 UK) се налага да ми удържи част от сумата платена за отключване, понеже и на тях Apple са я удържали заради подадена грешна информация...

Дотук добре. Понеже реших да се презастраховам и да проверя - пуснах телефона за carrier/simlock check (платена услуга, понеже нито една от безплатните не работи).

Ето какво получих като отговор:

Your unlock code for your mobile phone IMEI : 01242900349**** has successfully been calculated.

=================================

Unlock Code : Carrier: UK Flexibile Apple Channel Default Activation Policy SIM Locked: Yes

=================================

=================================

И тук започва голямото чудене - наистина оператора не е O2 UK. От това което намерих в интернет телефона не е заключен към определен оператор, но все пак е заключен!?!Мненията на хора в интернет са, че с този телефон не може нищо да се направи...Най-странното е, че телефона се активира само и единствено с О2 карта!!!

Моля за коментари по този казус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Тео, както говорихме, инфо има само в един руски форум (намерих го) и там хората казват, че няма шанс за него :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето и малко инфо за тези, които в бъдеще срещнат този проблем :smile:

Телефонът е заключен посредством така наречен flexible uk lock. Това е специален вид заключване, което може да бъде заредено със профила на дадена мрежа(мобилен оператор) в съответната държава, но това все още не е направено по една или друга причина. В общи линии не е ясно дали някой провайдър в Англия може изобщо да отключи телефона....Най-вероятно отговорът е не!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...