Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple с претенции и към буквата ”А”


arm11

Recommended Posts

a_pl_300.jpg

Apple предприе ново преследване, този път срещу полска компания, която оперира интернет магазин. Юристите на ИТ гиганта от Купертино съзряха в името "A.pl" нарушаване на правата върху търговската марка Apple.

Ръководената от Тим Кук корпорация иска анулиране на правата на Internet SA върху търговската марка "A.pl", съобщи местното издание Telepolis.pl. Излиза, че съчетанието от една буква и национален домейн е престъпление.

"A.pl" се занимава с доставка на деликатеси до дома и няма бизнес с електроника. Apple обаче настоява, че името на полския интернет магазин може да заблуди купувачите.

Комисия на Патентното ведомство в Полша е трябвало да гледа претенциите на Apple към "A.pl" на 29 август, но заседанието е било отложено за по-късна дата.

Apple е известна със страстта си да защитава своята собственост върху търговски марки и патенти. В миналото компанията води подобно дело срещу немско кафене, което използва ябълка в своето лого, припомня TechNews.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако продължават така, A.pl ще ме изгубят като клиент заради отвратително противната си политика да съдят всички за всичко. До скоро все пак обмислях, ако новият айфон ми хареса, да си го закупя, но в последно време всеки път, когато видя някоя подобна тема се отвращавам и все повече се отдалечавам от идеята за закупуване на новото им устройство... А съм сигурен, че не съм единственият...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това се окаже вярно - тия хич не са наред. Започвам все повече да тъгувам за времената, когато техните стоки бяха екзотика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто продуктите на Apple станаха по-достъпни нещата отиват в доста крива посока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много са зле тия, хората вече ги избягват именно заради такива действия от тяхна страна.

Трябва да нямаш никаква връзка с главния мозък, че да тръгнеш да съдиш фирма за кайма и джолани щото видиш ли името от една буква и домейна им наподобяват на друга фирма.

Вместо да гледат как да изкарат пари от потребителите като им предложат продукт който би ги заинтересовал, те гледат да изкарат пари от друга фирма пък ако ще тя да продава гащи.

Хората затова ще ги избягват още повече а операционната система на Гугъл ще си увеличава пазарния дял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много са зле тия, хората вече ги избягват именно заради такива действия от тяхна страна.

А може би много хора имат полза от това. Мен лично изобщо не ми се вярва това да е вярно. Звучи ми като избухващите, губещи обхват iPhone 4, които в последствие се оказаха неизбухващи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не знам до колко това е истина. Ако е така не говори добре за тях, но все си мисля, че в Купертино и хабер си нямат за въпросния сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MMJ, разбрахме, че Google ще управляват света ;) И все пак, брандът е ключов при продуктите на Apple и е нормално да преследват продукти, които размиват бранда им. Пък и нищо чудно някой нарочно да се възползва от тази политика. Със сигурност никой от вас не беше чувал за въпросната полска компания, но сега всички медии като гръмнат "злите Apple съдят беззащитна полска компания" и маркетингът им за години наред е осигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Представям си как си седя в Полша и искам да си поръчам пържола и водя спор със себе си дали от Apple (a.pl) или от Audi (Aldi) да си я поръчам, по коя ли световна марка ще се подведа? :thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брех, брех чудо да видиш, нова маркетинг стратегия: "Дай да видим коя голяма компания да ни осъди за милиони, че да си "осигурим маркетинга за години наред"?!"

Ако е истина (в което леко се съмнявам), просто от Apple ще си направят лоша "услуга". 'Де да знам, не ми се вярва адвокатите им да са толкова тъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И Брус Уилис ще съди Apple, но той и семейството му не знаят :smile:

screenshot20120911at443.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вижда да имат претенции към буквата "A". Ако заглавието беше коректно хич нямаше и да отворя новината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...