Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с AppStore multi-accounts


Ради Аврамов

Въпрос

Имам един много досаден проблем. Много търсих в нета, но не намерих решение. Ще се радвам ако някой даде някаква идея.

Става дума, че откакто Apple спряха поддръжката на iPad1 го джейлнах, защото вече няма да има ъпдейти на iOS за него. Имам поне 5 акаунта в appstore, като досега никога не съм имал проблеми да ги ползвам заедно. Всичките ми приложения са купени от някои от акаунтите. Проблемът е, че ми излизат ъпдейти от различните акаунти, но като ги цъкна и винаги ми иска една и съща парола.Съответно въведа ли я ми пристига фактура, че съм ги купил (отново), но през въпросния акаунт. Набутах се 40лв за приложения, които отдавна имам на iPada и са купени през някои от другите акаунти.

IMG_0338.png

Дори имам безплатен американски акаунт заради приложения като VEVO, които ги няма в българския appstore. Като дам ъпдейт (а съм логнат с американския) ми иска парола на български акаунт и ми казва, че такова приложение няма в българския магазин.

Някои ако има решение ще съм му много благодарен, защото не ми се ресторва заради това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Пробваш преди ъпдейта - settings/store/log off на настоящия акаунт, после се логваш с този, с който е теглено приложението. Дефолтски е акаунта с който синкваш компютъра или облака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно така правя. Логвам се с американския ми акаунт примерно от settings/store за да си ъпдейтна приложението от US stora, то ми отваря US store, излиза ми приложението (което го има само там) и като дам ъпдейт ми иска дефолтската парола от българския стор и съответно ми казва, че няма такова приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Облакът пуснат ли е? Спри синка с него и пробвай. Също спри automatic downloads от настройките на стор-а.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах, не става. Пробвах и да не въвеждам никакъв акаунт в settings/store за да ме пита после в appstore, пак не става. Просто по никакъв начин не отчита другите акаунти освен дефолтския :(

Единственият вариант да ъпдейтна някое приложение е като го изтрия и го кача наново. Тогава по незнайни причини ме пита за истинстката парола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В Appsync е причината - махни го и всичко ще работи както трябва. Той е нужен само по време на процеса на синхронизация и инсталация на приложения от installous.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Срам! Имах същия проблем на 5.0.1 и не се сетих че тогава стигнахме до този извод с The Shaman...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ви за съвета, но за съжаление не стана. Махнах Appsync и Installous рестартирах, логвах се с различни акаунти, проблема остава :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Махни Appstore от мултитаска, ако е активен, влез в Settings->General->Date and Time и настрой времето с три или повече години напред, след което влез в Appstore - трябва да получиш съобщение за грешка. Върни обратно реалната дата и опитай отново - проблемът би трябвало да се изчисти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И така не стана. Въпреки всичко намерих някакво частично решение в тази тема да преименувам ръчно кое приложение към кой акаунт е, но става адски бавно, пък и абсурд да си спомня кое приложение от кой акаунт е купувано. В темата има две по-генерални решения, пробвах ги и тях и с тях не става. Очевидно ще правя рестор при първа възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Радко, ако си синквал с компа, в get info пише кое, с кой акаунт е купено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Там е работата, че толкова отдавна не съм, че дори вече не помня на кой комп съм го синхвал за последно :) пък и се пишат едни 9 цифрени числа ( различни за всеки акаунт, а те са ми 5) за всяко приложение, което си е чиста хамалогия :)

Важното е, че се събраха 10тина решения, които обикновено работят. Явно нещо сериозно съм омазал. Спомних си, че бях качвал AccountSwitcher от Cydia, за по-лесно логване в различните акаунти директно в appstore. Може той да е развалил манджата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...