Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спра зареждане на батерията при свързване с компютър?


kalufa33

Recommended Posts

Здравейте съфорумници.

Преди две седмици и аз се присъедих към общноста "ГОРД притежател на iPhone". До момента с помоща на моя приятел Icco (който отдавна членува в този форум и естествено си има собствена машинка) успявам малко по малко да преоткрия многото чудеса на iPhon-a. Сега обаче имам въпрос към вас...защото ми е малко неудобно да му званя постоянно (Ицка това как става...и т.н)

Та въпроса ми е има ли начин да забраня зареждането на батерията когато iPhon-a е вързан с USB към лаптопа. Телефона е 3G 8gb, отключен със снежеца ако това има някакво значение.

Благодаря предварително на всички.

Този телефон наистина е невероятен. Как съм могъл до сега да се заблуждавам с покети и тем подобни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че като всяка друга батерия и тази на iPhon-a си има брой цикли на заряд и разряд или???..нека да се обоснова-притеснявам се от това да не скася живота на батерията защото понякога просто искам да си сваля снимките на лаптопа а то става за 2 секунди и после изключвам кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да и съкратиш. Прочети малко информация за литиево-йонните и литиево-полимерните батерии. Когато включиш телефона, ти не правиш пълен цикъл на зареждане / разреждане. Гарантирам ти, че и след 1-2 години употреба, няма да усещаш разлика в издръжливостта на батерията. Ако планираш да го ползваш 10-15 години, то при всички случаи ще ти се наложи смяна на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсни червения кабел на 1 от предните усб-та да не ти подава захранване ;) и като не искаш да ти се зарежда го боцкай там :lol:

Иначе наистина е безсмислено :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Подкрепям казаното от "kalufa33" отностно циклите заряд на батерията. Имам познат който ползва iPhone 2G от декември 2007 година. Сред една година използване и включване много пъти през USB в компютъра и много стартирали и прекъснати цикли на зареждане и разреждане батерията на приятеля ми кара по един ден, като в началото на ползване на телефона е карала спокойно по два. Аз лично ползвам iPhone 2G от декември 2008 година и на мен батерията ми кара между 2 и 3 дни в зависимост от ползването на приложения и проведените разговори. Аз лично синхронизирам телефона веднага след като го откача от зарядното, и по този начин ми показва че батерията е заредена и не я зарежда допълнително. Дали това е така наистина не знам, но лично мое мнение е, че често включване и изключване на телефона към USB порта на компютъра разваля батерията. Да споделя и още нещо, зареждането на iPhone през зарядното устройство го зарежда с 1000 mA, а през USB-порта се зарежда с 500 mA. Това е информация за всички който зареждат телефона си през USB и се чудят защо батерията му кара по-малко.

Поздрави на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моят 2G е от началото или средата на 2007, постоянно за щяло и нещяло го включвам към компютъра, но батерията си кара по 3 дни, ако го ползвам като телефон само. Всеки месец, обаче, правя по един пълен разряд/заряд. А това колко издържа батерията на iPhone е относително. Основното предназначение на тая машинка за някои потребители не е телефонната функция, а функцията на компютър, други не ползват почти нищо друго освен телефона. Разликата в издържливостта на батерията при двата вида тормоз е осезаема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както сам казваш asen_77, всичко зависи от това как се ползва или както anthony май беше казал, "...с един резервоар колко ще караш..." ? Същия е прав и относно видовете батерии и начините за зареждането им... То и живота им по подразбиране е 2,3 години. Така, че проблемите са минимални, да не казвам никакви. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на " Anthony" за съвета в по-горния му пост..и понеже темата малко се разтече в посока "на кой колко му даржи батерията,а не вредни ли са или не кратките заряди през USB" та поразчовърках се в чичко ГУГЪЛ и ето на какво попаднах.Предполагам че много от вас са наясно с този "проблем" , но мисля че темата ще бъде полезна на хора като мен..стига да имат желание да почетат малко !!! Благодаря на всички !!!http://www.kenanoff.com/blog/archives/604

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако разтечете още малко темата и ще я изтрия. Ако имате допълнителни въпроси се обръщайте към съответния потребител на лично съобщение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...