Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Новият iPad е по-мощен от PlayStation Vita


LUBECA

Recommended Posts

Новият iPad е по-мощен от PlayStation Vita

thumb640x320_psvitavsipad.jpg

Дори хардкор геймърите трябва да признаят, че ерата на джобните конзоли отминава. Или дори вече е отминала?

Последното им предимство пред смартфоните и таблетите, ако изключим физическите контроли, бе мощността. Когато Sony представиPlayStation Vita, около година преди конзолата да се появи на пазара, технологичните анализатори и геймърите бяха впечатлени от хардуера. В наши дни обаче той не е чак толкова невероятен. Нещо повече - четвъртото поколение iPad го побеждава в почти всички тестове.

AnandTech, един от най-популярните сайтове за хардуер, публикува подробно сравнение на двете устройства, от което разбираме, че таблетът на Apple е значително по-бърз от PS Vita в графично отношение. Добавяйки към това по-голямото разнообразие от игри и значително по-големия дисплей, няма как да не си зададем въпроса дали нишата за джобни конзоли не се затваря. Не бива да забравяме още, че таблетите и смартфоните могат да се използват за още редица задачи.

Източник: HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, ама Uncharted: Golden Abyss има ли за iPad mini ... ? Или GoW :smile:

Ами ако имаш PS3 например iPad-a ще поддържа ли Cross-play ...

Не че съм хардкор геймър де ;), вчера и преди три дни спах, имам ги и двете, е нямам iPad mini ( поне в момента ), но служат за различни цели.

Не че това дето съм го написал има значение за 95% от хората, предполагам, но има и друга страна. Просто искам да кажа че предполагаемите клиенти за двете устройства са меко казано ... различни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като го спомена, не знам GoW, к'во го държат конзолен още?! По-малоумна работа няма. Не е единствен, но!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, за него ми е все тая, дори незнам защо го написах ... по инерция може би :smile: Дано другото ми се разбира поне малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPad mini е перфектната конзола, а 5 от 10 тийнейджъри предпочита таблет пред PSP Vita.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Информирай се за значението на думата "конзола"... Игрална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новината, че iPad e по-мощен от PS Vita ни информира за напредъка на Apple и изоставането на Sony в графично отношение.

Няма спор, че ако си заклет геймър никога няма да си купиш таблет за да играеш игри на него.

Таблетът е най-прекрасното мултимедийно забавление към момента, което дава възможност да играеш, контактуваш чрез соц. мрежи, сърфираш в интернет, слушаш музика, гледаш филми, да гледаш он-лайн ТВ и много други неща.

Точно тук здраво мислещият консуматор решава, че ще закупи за своето дете или пък за себе си таблет, а не PS Vita.

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колага да ме прощаваш, ама ... какъв здраво мислещ консуматор.

Двете неща са толкова различни, самата статия заблуждава че става въпрос за сравнение на едва ли не сходни продукти.

Най-вероятно целта на автора е била да покаже колко технологично напред е айпад-а, че дори е по-бърз в графичните си възможности спрямо една от актуалните конзоли в момента.

И сравненията свършват до тук, поне според мен. Няма как да стои въпроса айпад или ПСВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами има как, макар че не това визира статията: финансовият въпрос. Замисли се, ако не можеш да предоставиш на детето си всичко което поиска, а се налага да избереш най - всеобхватно приложимия продукт - ти какво би избрал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, съгласен съм.

Ако трябва да избера нещо и ако имам възможност само за едно... айпада разбира се. Тука спор няма. Айпада би бил избора със затворени очи.

Със това се опитах да не се съглася, друг е въпроса че не ми се получи ;)

Все едно да тръгна да обяснявам на някой защо направих преордер на WiiU, еми няма как да обясня че искам да изиграя новата Зелда и после ... на рафта при другите.

Докато Сони, Нинтендо например, продължават да държат богат списък със играни ексклузиви тяхните устройства ще имат пазар.

Човек като му се играе дадена ексклузивна игра, ако толкова иска ще си купи платформата. Сам си решава, няма как ;)

Спирам че нещо сам се обърквам от написаното ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с тебе. Но, факт е че айпад убива продажбите на конзоли и в един момент ще стане неизгодно да ги произвеждат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Михов, защо е по-удобно да се играе на psp? Някакъв по-висш експириънс ли витае?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора май никога не са пипали ПСП и си мислят, че iOS устройствата са най-добрите за "гейминг"... Колегата Victormihov, много точно го е казал - За Angry birds и рязане на плодове е интересно, ама който иска да "играе", псп или пс3 (или яко пц) е работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И пак да питам... Толкова ли е мощно това дилдо псп, че за втори път го сравнявате с ЯКО пс ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Независимо какво си говорим тук, фактите са, че конзолите губят позиции. Ето стати от преди една година. В момента везните са наклонени още повече в полза на таблети и телефони.

iOS и Android завземат пазара на мобилни игрови устройства

Смартфоните: hi-tech killers от ново поколение

Аз също съм имал три генерации PSP и съм забравил за тях от момента, в който се появи AppStore.

Сега се разрових в шкафа с реликвите и открих една Pandora Battery и един Magic Memory Stick :)

img3086s.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...