Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

3GS 41 седмица и jail & unlock 3.1.2 с blackra1n


veravera

Recommended Posts

Здравейте,

Телефонът е 3GS ФЗ с 3.1.2

Следвах инструкцията от първия пост и всичко вирви добре, с blackra1n на мак правя Jailbreak, но когато след това рестартирам телефона, той застава в Recovery mode и iTunes показва съобщение, че трябва да се Restore-ва.

Не знам какво трябва да направя за да не се случвч това.

Благодаря

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно телефона ти е от новите модели, за които има само tethered jailbreak. Това означава, че след като го jailbreak-неш ако по някаква причина телефона ти се рестартира ще остане в Recovery режим. За да се стартира нормално трябва всеки път след рестарт да направиш това:

1. Закачаш го към компютър.

2. Пускаш blackra1n.

3. Натискаш 'make it ra1n'.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@intruder

Благодаря!

Явно е така, като направя "make it rain" отново и излиза от Recovery режим.

-- Съб Ное 28, 2009 6:49 pm --

За 3GS телефоните произведени след 41 седмица!

След като е jailbreak-нат телофонът и се рестартира, влиза в Recovery. За да се излезе от Recovery, трябва да се стартира blackra1n отново.

Седмицата на производство е 4 и 5 цифра на серийния номер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте дами и господа от форума.

Изправен съм пред много странен проблем. Вероятно от Globul са пуснали в обращение серия телефони с невъзможност за отключване посредством blackra1n. Ситуацията изглежда така:

Чисто нов, разопакован телефон се свързва към PC (опитах и с MAC), firmware си е фабрично 3.1.2. При стартиране на blackra1n (изключен телефон, включвам и си отива в рикавъри) , появява се лика на Гео, след което телефонът се рестартира. След рестарт, ябълката изгрява....и веднага след това - кабелче към Туньо...и до там. Телефонът не стартира до край. Ако отново пусна blackra1n тръгва....но при последващ рестарт - пак кабелче. Ако има някой с подобен казус, нека драсне някой съвет.

Благодаря за вниманието ви и ви желая хубав ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел малко из форума щеше и сам да си отговориш!!!Проблема е описан само няколко поста над твоя !!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, изчетох темата и телефона ми е 46 седмица,jailbrake-нах го и сега си го пускам с черния дъжд. Очаквам GeoHot да оправи този проблем скоро. До тогава чакаме и не рестартираме :Wink:

Първи пост ми е, така, че не ме бийте :) ... много

едит. Няма да е лошо да сложите в първия пост, че ако телефона е след 41 седмица ще се показва иконката с iTunes.

Поздрави,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да бием :)

Моя е 47 и аз чакам :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам преди да почна работата.Имам iPhone 3GS 16GB с модел започващ с буквите MC.И тука видях в темата трябвало да бъде преди 41 седмици за да си стартира нормалн но след рестарт а не всеки път с blackra1n.И е писало коя седмица е в серийният номер 4 и 5 буква.В моя iPhone 4 и 5 буква са 39.Ако го джейл-на дали ще иска всеки път гокато телефона рестартира да го активирам от пц с blackra1n или пък всичко ще е нормално?Мерси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На някои места се говори, че MC моделите са с новия bootrom т.е. ще трябва blackra1n след рестарт, но пък навсякъде казват, че произведените 3GS от 41-ва седмица насам са с новия bootrom...

Според едната теория (MC модел) ще ти трябва blackra1n всеки път след рестарт, но според другата (седмицата на производство) няма да ти е нужен blackra1n при рестарт. Освен да опиташ и да видиш как е на практика :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ее живи да сте!!! Побърках се 2 дена и екран с кабел на всеки рестарт.... С 3GS 47 (4 и 5 символ от сер. номер съм) Neverlocked. Значи седим и чакаме :biggrin:. Хубаво е да се направи отделна тема за това между другото, защото тепърва ще има "опарени" ;). Благодаря на всички, които са се поинтересували от проблема и са го обяснили на нас "простолюдието" ;)

-- Вто Дек 22, 2009 3:11 pm --

Хмм, а дали има начин да няма оправия проблема или това е доста тъп въпрос :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

asdasd, оправи си профила според правилата!

Да, jailbreak се маха с рестор с оригинален FW

karakonjol, ти също си оправи профила, за да не следват наказания!

Въпроса който си задал е същия като дали ще има софтуерно отключване за следващия FW.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес джейлнах един 3GS MC 39-ма седмица и нямаше проблем с рестарта.

Явно само седмицата на производство е от значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

@cichlidi Не е вярно това, което казваш. Първите апарати с новия bootrom са произведени някъде между 39-40 седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм ами може и да съм в грешка, защото не съм срещал до сега някои да е споменал да има такъв проблем преди 44-та а винаги след 44-та както и той.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...