Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Въпрос за електронно банкиране


stangen

Recommended Posts

Здравейте колеги. От известно време искам да подкарам електронно банкиране със сертификат. Ползвам UBB (нямам възможност да сменя банката заради фирмена политика на работодателят ми). Пробвах да поговоря по телефона с hot line-a на УББ. Но от там (предполагам) някоя перхидролена девойка искаше да ме убеди, че проблема е в мен и нямало начин да не може. При инсталиране на сертификата изисква някакъв PIN код който идея си нямам какъв е, а не ми се цапат ябълките с Windows. Някой от вас да е успял успешно да подкара активното електронно банкиране на UBB под Mac OS ?

P.S. Пробвал съм и с FireFox , крайният резултат е същият.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега перхидролката правилно ти е казала, приблема е в теб, без този пин код няма как да го инсталираш сертификата!

Ако случайно го имаш на друг браузър/пц експортни го и при експорт му задай какъвто искаш пин след това с този пин го импортни където искаш.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги от банките, с които работя и заява онлайн банкиране ми дават диск с инструкции и/или сертификати, както и писмо, в което пише user id и pin key(pass) и така се идентифицирам, предполагам трябва да отидеш на място, за да ти дадът такъв pin...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не,този пин който му иска е експортен и е записан при експортирането на сертификата от друг браузър, не този от банката!

Никоя банка не дава файл(сертификат) винаги трябва да го изтеглиш от сайта им и се инсталира автоматично.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При инсталиране на сертификата изисква някакъв PIN код", когато си заявил ел. банкиране през сайта им трябва да са ти дали запечатан плик с PIN кода и инструкции. А също като си дал заявка за сертификат, след като го изтеглиш използваш паролата от регистрацията. С FireFox под Mac OS работи перфектно но има допълнителни настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Пин кода който го иска сертификата не е свързан нито с пина при експорт, нито с първоначалният. Ползвам електронно банкиране и на друга банка, при която нямам никакви грижи. Проблема е само с ОББ. За това и питах, дали някой от вас, ползва успешно електронно банкиране през ОББ, за да съм сигурен, че аз бъркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам ел. банкиране на ОББ от самото начало и съм много доволен. Единствено когато ги попитах за IPAD ,отговориха че не е достатъчно защитен и не плануват да пускат банкиране за него. А и на националният телефон който е на сайта им,решават веднага проблеми с банкирането

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствено когато ги попитах за IPAD ,отговориха че не е достатъчно защитен и не плануват да пускат банкиране за него.

Не е смешно - плачевно е нежеланието да си улесниш клиентите и да разправяш хуморески за оправдание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За iPad незнам какво точно са имали в предвид но той си работи със всички сертификати, импортират се в профила и се банкира през safari все едно си на PC.

Аз лично ползвам сертификати от Bulbank, FIBank, Epay на iPad-a и работи перфектно. Отделно и апликацията на Bulbank за iPhone, която ми спестява доста време.

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

londongunner, сертификата се импортира и на IPhona,спокойно, но при ОББ не можеш да банкираш а можеш само да гледаш. Останала им е много малко и не искат да го доработят.

Както казва Alxx® , положението е плачевно а не смешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко удобно щеше да е да може да инсталираш сертификата на iPhone и да правиш всичко от там. Дочух даже, че при Win 8 няма да се подписват сертификати, което ще е доста кофти за ел. банкирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам ,че не става при Уин 8, а при Мак ОС работи само с Firefox,но иска допълнително инсталиране на 2 сертификата (като се опиташ да превеждаш пари ти излиза съобщение и си ги инсталваш),но след това иска master key,който си нямам и идея какъв е и все се каня да им звъня.Този master key няма нищо общо с паролата ,която слагаме при експортването на сертификата.Абе гръцка му работа.Не знам каква защита искат повече при положение,че имаш сертификат и U-code устройство.

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Реших си проблема по най-ламерският начин. На виртуалка си сложих един WIndows 7 и банкирам на воля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Късно пиша ,но си го реших на мака проблема.Работи само с файрфокс ,следваш точно инструкциите и последователността за инсталиране на сертификатите както е описано в сайта на ОББ. След това ако при банкиране ти даде 'невалиден подпис" правиш следното:

пишеш на браузъра about:config и ентер . Ще ти излезне предупредително съобщение да внимаваш какво правиш - потвърждаваш и и излиза един списък .Имаш поле за търсене пишеш "md5 " - излиза ти това :Screen%20Shot%202013-08-26%20at%2012.07.14%20PM.png

т.е. трябва да е както при мене -true .Ако е falce цъкаш и воа след рестартиране на браузъра имаш банкиране.

П.П. Трябваше да звъня пет пъти на телефона докато попадна на правилния оператор,който да ми реши проблема .Абе както казах по-горе - гръцка му работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

matsan, много благодаря за инфото. Най-накрая проработи и при мен. Още веднъж благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...