Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Macbook Pro, RAM Upgrade


roverrr

Recommended Posts

Здравейте,

Имате ли представа каква точно информация ми трябва преди да си поръчам рам памет за лаптопа.

Това което намирам като информация е: Macbook Pro mid 2012 2x2GB PC3-12800 DDR3 1600 MHz. Желая да си купя 2x4GB рам памет, тъй като 2х2 е изключително бавно през повечто време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

4 гигабайта са ви малко ? А какво правите с ябълката и сигурен ли сте, че тясното място не е твърдият ви диск? Поне на моя модел от края на 2011 500 гигабайтовият диск работеше на 5400 оборота (тоест много бавен) и бързо му сложих ssd 256gb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Supports 1600 MHz PC3-12800 DDR3L SDRAM SO-DIMMs (204-pin).

Търсиш такива, 2х4 или повече. Има още дребни детайли, като латентност и т.н., но в общи линии когато купуваш рам, на подходящите има щампа apple certified или compatible.

С 2х4 ще е по - добре при всички положения, но истинси "полет" ще има след инсталацията на ssd.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо бавен е лаптопа наистина... почти винаги ми показва, че са останали 30мб свободна рам например и то без кои знае какво натоварване. Много е дразнещо, дори след преинсталация на ОС-то пак е така, затова мисля да сложа повече рам за да видя дали ще има разлика. Не съмнявам че с ССД ще е по-добре, но не ми е трябва да засега.

Относно рамта, казаха ми че е най-добре да отворя лаптопа и да видя точно какво пише на рамта, за да си взема такава... знам че има някакви волтажи и други цифри написани на самата рам, които трябва да се гледат. Така ли е наистина? Защото има доста клипчета в YuoTube с обяснения по тази тема...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ти показва 30мегабайта свободни не означава, че всичката памет ти е заета, системата кешира голяма част от памета която бива освободена когато има нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това го бави - кеширането. Слагай още ;) Под МЛ, 4ГБ е егзистенц минимум да функционира що - годе нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте, предстои ми покупка на MacBook Pro.Колко излиза горе-долу да си сложа 2х4гб рам след покупкатат ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм на ясно, моля да бъда извинен.Освен гигабайтите, гледат ли се и някакви други характеристика?Кой може да монтира тази допълнителна РАМ?Гаранцията на лаптопа ще отпадне ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция не отпада ако си смениш RAM-а.

Как се сменя е показано от Apple: http://support.apple.com/kb/ht1270

Aз ползвам подобни на това:

2eyksh0.jpg

Редактирано от mariankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за отговора! Би ли споделил от къде си си купил РАМ-а и къде са ти го сменили?И други хора да се чувстват свободни да се включат в дискусията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RAM-a съм го измъкнал от лаптоп ASUS или SONY (не помня) (в мак-а съм със Samsung в момента мисля...).

За смяна не съм го носил - изключих машинката, махнах винтовете и смених платките, както е показано в линка, който съм посочил.

За марка някой от колегите, който ги разбира, да каже. Аз съм ползвал двойки 4gb на Samsung, Kingston, Hynix и съм бил доволен (на ASUS, iMac, MacbookPro). Като човек, който не ги разбира (нямам и такива намерения), гледам само да са им високи цифричките.

П.п. Такива двечки примерно: http://www.shopmania.bg/pamieti/p-corsair-cmsx4gx3m1a1600c9-6010793

Редактирано от mariankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо за разбиране за рамта.

Ето по-добрият вариянт:

http://plesio.bg/pamet-ram-c-69981007.html?filter[chr][1946]=8+GB

Аз съм с две плочки по 8ГБ @1600 няма никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На някои модели лаптопи, където видеото ползва част от рам паметта при натоварване(shared memory), не е добра идея да взимаш плочки с различна от предписаната честота на шината, защото ще увисва видеото. Моделите МБП с интелско видео правят проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Здравейте, попаднах на една обява в Продавалника за рам, но не мога да намеря инфо за рамта, дали ще е ок за MBP mid 2012?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на стария си MBP2010 бях забол една 2GB на 1066Mhz и една 8GB на 1333MHz и слотът с 8-цата изгоря след една година ползване. С две какви да е на 1333 не палеше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Има ли смисъл на MBP late 2011 с 4 GB DDR3 1333mhz да сложа същите на 1600 mhz?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих и на първо четене не се вижда разлика.

По-важно е да не пречи нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да усетиш подобрение, но няма и да пречи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пешо,в About This Mac,на каква чистота показва че работят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако и двете са 1600, ще пречи. Няма как да клокнеш честотата на шината.

П.П. Пеца, писано е в няколко поста на тая страница.

На някои модели лаптопи, където видеото ползва част от рам паметта при натоварване(shared memory), не е добра идея да взимаш плочки с различна от предписаната честота на шината, защото ще увисва видеото. Моделите МБП с интелско видео правят проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

325]
BANK 0/DIMM0:

325] Size: 2 GB

325] Type: DDR3

325] Speed: 1600 MHz

325] Status: OK

325] Manufacturer: 0x80AD

325] Part Number: 0x484D54343235533641465236412D50422020

325] Serial Number: 0x03A02CB7

325]
BANK 1/DIMM0:

325] Size: 2 GB

325] Type: DDR3

325] Speed: 1600 MHz

325] Status: OK

325] Manufacturer: 0x80AD

325] Part Number: 0x484D54343235533641465236412D50422020

325] Serial Number: 0x03502CCB

Това мога ли да сложа: http://plesio.bg/pamet-ram-c-69981007/teamgroup-nb-ram-ddr3-4gb-dimm-1333-lv-bulk-p-308276.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, ама добри ли са...? Не съм чувал такъв бранд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...