Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблеми с EFI/Parameter RAM на Intel iMac 2006


iPhoneman

Recommended Posts

Не намерих тема по въпроса и да попитам тук.

iMac с Интел, който при паленето ябълката изчезва и на нейно място се появява знак, като този забранено паркирането - кръг с черта и така до безкрайност.

В сейф мод работи.

Върнах копие от тайммашин и без промени.

Оправени са пермишъните и без промени.

Тестван е диска и всичко уж ОК.

В сейфмод като усилвам звука, под чертичките за усилване имам същият знак, както при палене.

Чистих батерията с клавиатурата в момента на палене и не се чисти, както казват Аппле, а преминава в началният екран за инсталиране на ОС, този новият.

Въпросът ми е, възможно ли да е умряла напълно батерията, на някой случвало ли му се е да има проблем подобен. Аппле казват, че в батерията са някои настройки включително нивото на звука и щом ми излиза този знак под новелите за усилване си мисля, че батерията е умряла.

Проблемът се появи 1 ден след инсталиране на едно приложение за AirPlay, спря да намира файла, където са копията на тайммашин, след няколко часа рестартирах и вече не запали. От екрана за инсталиране на нова ОС влизам безпроблем в тайммашин и връщам копие.

Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързият отговор.

Ще погледна днес в интернет как се разглобява, че да извадя батерията от дъното и да я измеря, знам ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да работи нормално без нея, само на зарядно. Задръж D при буутване и виж какво ще покаже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Alxx, iMac е някъде 20 инча от тези старите, не съм се изказал добре, а батерията, за която споменах е тази, която е на дънната платка, малката кръглата примерно, както при едно РС. Ако разбрах добре, в нея се съдържали да кажем някакви данни(както биоса на компа примерно) и едно от тях е нивото на усилване на звука или яркостта. Направи ми впечатление, че като съм в сейфмод и се опитам да усиля звука, ми се появяват чертичките, както обикновено и под тях същият този символ, който замества ябълката при палене - кръг с черта.

Със cmd+r+p ако си спомням добре е начина за зануляване на батерията и данните и чрез хардуер, клавиатура да кажем. Обаче пробвах няколко пъти и не се получава нищо. Влиза директно в менюто за преинсталация, което меню не се показва, ако запаля компа или влеза в сейфмод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спираш тока от кабела за 15 минути, после при буут задържаш cmd+alt+p+r. Така ще ресетнеш настройките на EFI и PRAM, но няма гаранция че ще се оправи. Батерията не е особенно трудна за смяна, ако е от нея. Виж, като палнеш в сейф мод какво показва конзолата - да няма писнал хардуер. Както вече ти казах - закачи юсб клавиатура и при буут задръж D, да видиш какво ще изкара диагностичният режим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Диагностичният режим с D при буут без резултат, стига до същото положение, както нормално да кажем след аварията(edit: в началото, след като цъкна бутона за палене се вижда ябълката, но след минута се показва този знак). Това кръглото се вижда в сейфмод под скалата за звука, та за това мислех, че може да е от батерията на дъното щом там били настройките за звука.

photomay08204628.jpg

Ако паля с cmd+V пак така като там излиза всяка следваща минута *Still waiting for root device

http://imageshack.us...may08204034.jpg

Опитах cmd+alt+p+r но без да спирам тока от кабела и нищо. Сега вада кабела и да видим. А конзолата къде и как се гледа, в случай че запали в сейфмод? Мерси.

Edit2: Оправи се след вадене на кабела и зануляване с cmd+alt+p+r., дори сега стана черен екран за по дълго време. (Забравих да спомена, че след cmd+alt+p+r отново излезе грешка в буута). След това го запалих в сейфмод и опитах да оправа пермишъните, направи ми впечатление, че се забави 2 минути, а нормално няколко часа, звукът и усилването пак не движеха. Компа обаче дори и да му влачи анимацията, някак си по-добре беше, не знам защо, може би от това, че съм му върнал копие от ТаймМашин от преди 1 ден.Рестартирах го и запали без грешка, дори доста бързо влезе за логване, като опитах да усиля звука се позапъна за секунда две и проработи.

Благодаря на всички :smiley-face:

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ъпдейтвал фърмуера наскоро, може нещо там да се е поомазало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням кога последно се ъпдейтна, но бе преди доста време. Със 10.7.5 е в момента и компа е от 2006 година.

На 6 този месец инсталирах едно приложение за AirPlay, с кейген беше и вчера му пъхнах едно CD с музика, която ми записа един колега dj, компа така и не разпозна CDто, все едно не съм му пъхнал нищо - това са най-сериозните неща, които са му са случвали последно време. Друго не се сещам, приложението, ако е бъгнало нещо или пък CDто, не знам.

Върнах копието няколко часа преди да съм инсталирал приложението, за всеки случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AirServer? Имам го и аз - няма нищо общо с проблема. ЦД-то се чисти, но е малко играчка свалянето му, защото на 7 годишен мак 100% са се удървили лентовите кабели и трябва много да внимаваш като вадиш дисплея. Може да опиташ и с почистващо цд, но понякога не е достатъчно ефективно.

П.П. Мненията "отлитат" в нова тема - не им е тук мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не бях писал, за да вида какво ще стане и всичко си е наред, без проблеми.

@Alxx® програмката се казва Beamer и версия 1.6.4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...