Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мобилтел с най-голямо 3G покритие в страната


Lyudmil

Recommended Posts

Съгласно годишния доклад на КРС Мтел е телекомът с най-голямо 3Gпокритие както по население, така и по територия през 2012 г.

Мобилтел е телекомът с най-голямо 3G покритие както по територия – 96.60%, така и по население - 99.46%. Данните са от доклада на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) за 2012 година.

Първенството на телекома при 3G покритието е резултат от инвестиционната политика на компанията, която включва развитие на инфраструктурата не само в големите градове, но също така и в по-малките населени места. Фокус на Мтел е работата в партньорство с общините за последователно разширяване на достъпа до интернет и в най-отдалечените райони на страната.

Освен най-голямо 3G покритие по територия и население за 2012 година, Мобилтел има и най-бързата 3G мрежа в България до този момент, след като компанията за трета поредна година получи сертификат от германската компания за контрол на качеството на мобилните мрежи NET CHECK. В рамките на независимо измерване, проведено от сертифициращата компания през февруари и март 2013 година, беше констатирано, че мрежата от трето поколение на Мобилтел осигурява най-добри резултати по отношение на скорост за приемане и предаване на данни, както и по отношение на бързина за зареждане на HTTP сайтове.

Мтел предлага най-висока скорост при използването на мобилен интернет в най-много населени места. 3G мрежата на телекома поддържа скорост до 42 мегабита в секунда, която вече може да се ползва в 115 населени места в страната с население 4 250 000 души.

mtel.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, затова по магистралата между Пловдив и Стара Загора се провеждат най-чистите и непрекъсващи разговори на споменатия оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А другите имат ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виваком е по-добре там, Глобул са си зле попринцип. Но Мтел има участъци където нямат никакво покритие и при нормално движение със ограниченията за магистрала провеждането на разговор е невъзможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен по тая магистрала ми е дропвало с всички оператори, не съм спец в тази област, но предполагам причината е, че с висока скорост се преминава от клетка в клетка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не навлизаме в кой знае какви подробности, но Виваком също вдигнаха скоростта на HSPA+ мрежата си до 42Mbps. В южните Родопи на 1200 метра надморска височина съвсем спокойно си ползвах 3G с пълен обхват.

Тактиката на М-Тел е като на сладоледите ескимо - на рекламата са огромни, а в действителност са спаружени малки...неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, Вивата и Глобул рекламират в пъти от тях. Но, както каза - да спрем, че меренето ще започне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да духат супата Мтел-ци, толкова често губя обхват и 3G мрежа! Всеки път се Оправдават с нещо... дано фалират някой ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при Мтел как стоят нещата, тъй като не съм им абонат, но от няколко седмици имам големи проблеми с обхвата на Виваком. На места където преди имах 3G на висока скорост сега постоянно ми пада обхвата и минава на EDGE.

Няма да се разберем така..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лични впечатления и от трите оператора, за последния месец:

Грабул - перманентно лошо и прекъсващо 3г покритие, над 10% дропнати разговори(с различни апарати). Договорът ми с тях е в историята.

Ментел - 3г в София е тотална щета. Ползвам прокси сървис през тяхна карта и услугата последните дни е отчайваща. 3Г прекъсва, прехвърля на гпрс(където проксито не ще да бачка) и реално съм гипс. Рестартирам връзката по двайсетина пъти на ден и забива в най - неподходящия момент - губя обратната връзка със сървъра(ползвам уеб ап).

Свиваком - същото като горното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Не точно по темата,но Теленор наливат доста парички в изграждането на мрежа с високоскоростен мобилен интернет(LTE предполагам)!До края на годината в големите градове,а другата и на останалите места!Говорят се едни 30-40 Мб\с;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето наблюдение:

Глобул - тотал щета,личният ми телефон е към тях и не съм очарован хич. Често няма обхват,да не говорим за 3G-то им.

Виваком - В момента разкарвам фирмата от тези "хубваци" - дропването на разговорите е постоянство - 3G-то им все има някакви проблеми....да не говорим,че ми смениха Акаунт Мениджърите 4 пъти за една календарна година.

Мтел - Предишната година бяхме(фирмата) към тях-освен от обичайното надписване на сметките и големият им проблем със смяната на софтуера им нямам големи оплаквания. Да-има дропвания на разговорите,да 3G-то им не е песен,но в сравнение с Виваком направо е песен.

Да не говорим за бюджети и условия-там Виваком издишат на ужас....

Другата седмица правя прехвърлянето към тях и ще разширя темата :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно НЕсъгласен, но няма да влизам в подробности защото знаем, няма смисъл;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма най-добър оператор, предполагам всички го знаете?

Всеки си има опита и мнението. Аз лично съм бил и на трите оператора, но най-доволен (от съотношение качество:цена) съм от Виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък работя и за 3-те оператора :), Все са си едни :)

Но смело мога да кажа, че 3G-то на М-тел е най-добро, доста от клетките работят и с 3G - 900- мегахерца ,сега и Виваком точно това правят вмомента подменят антени -които да работят и с 3G -900 mhz с допълнителни усилватели ,даже вече няколко сайта в София са ОК.Глобул и те гъстът мрежата сега :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3G-то на мтел ако е добро, вивакомското е бугати вейрон. ;)

А е редно всички да са на едно ниво в днешно време....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де , аз съм на вива , но смея да кажа , че са много по зле от мтел.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Карнобат-Бургас по влака, Мтел е много зле. Глобул е някъде между тях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам виваком на ipad-a ,на такива места по планините имам 3g , на които мтел едвам захапва 2g а глобул ги няма никакви.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина сложих фирмената група на виваком заради интернета уж... Сега след бързите МБ режат на 64

Мнението ми за тях е, че са една от най- долните компании в БГ. Просто се усети като ги купи българския "олигарх".

Спрях си картите и от тяхна страна абсолютно никаква реакция или желание да задържат клиент- пълни дебили!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"На вкус и цвят, няма приятели": Казало кучето и си облизало задника ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам виваком на ipad-a ,на такива места по планините имам 3g , на които мтел едвам захапва 2g а глобул ги няма никакви.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Явно си с Офроуд Карта... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...