Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

ipad2 сериозен проблем с recovery


porkovich

Въпрос

Здравейте на всички, аз съм нов във форума. Порових се, за да намеря повече инфо за моя проблем, но за жалост нищо не доведе до решението му. Пробвах бая неща, но се налага да попитам и лично.

Проблемът е следния: Ipad 2 (без гаранция) джейлбрейкнат с 4.3.3 , работеше си нормално, докато един хубав ден не се сбъгяса (някак си) и не влезе в recovery mode. С малко зор бе изваден от него и продължи да си работи (без преинсталации и тн.) до следващия път, когато стана много лагав и собственикът му реши, че му е писнало и искаше да го върне в нормален вид и да го ъпдейтне. От което последва безкраен recovery mode.

Какво е пробвано: близо 2 седмици съм чел из нета какво ли не , за какви ли не грешки, които излизаха при опитите за restore (офицялен и неофицялен). Error 3194, 21, 26 ..... . До един момент можеше да се преодолеят грешките до фаталната 26. При опит за restore с redsnOw или iTunes, резултатът беше един и същи, устройството тръгва да се restore-ва през DFU mode-a, след което инсталира до някъде и на последната проверка не успява да се верифицира и на екрана излиза ERROR 26. Пробвано е на какви ли не компютри, но не става. Тази грешка има нещо общо и с хардуерен проблем, около ром/рам-овете или това до което успях да се докопам като инфо е боот сектора, който може да е прецакан и нечетим. Дали е така или не , нямам идея, и много други хора се оказа че нямат.

Сега ако се опитам да го restore-на , ме спира грешка 21 (което е на доста по ранен етап) и ако успея да я преборя, ipad-а просто си остава на процентната скала / или само на лого , и си забива restore-a (redsnOw ми казва че се е restore-нал за 10 сек, което не е , iTunes ми дава грешка 21 и забива устройството). Преди да взема пистолета за горещ въздух и да реша да се позабавлявам за последно и да го отворя ( с цел да изключа logic-board-a от батерията и да източа кво що ток е имало по платките, с надежда за промяна) искам да потърся съвет от форума.

Ако има някой, който е наясно с грешки 21 и 26 и дали имат софтуерно решение, ще съм му много благодарен ако сподели. Наистина съм пробвал какво ли не, но успеха ми се изплъзва.

Ще се зарадвам да чуя и ваши мнения.

Редактирано от porkovich
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

1. Ако си барал хостс файла, връщаш го в начален вид.

2. Спираш антивируса(особенно ако е от "безплатните").

3. Вкарваш в дфу ПРЕДИ да го закачиш за компа.

4. Цъкаш рестор в тюнса, БЕЗ ДА ПОСОЧВАШ фърмуери или каквото и да е, а го оставяш сам да изтегли всичко.

5. Най - важното: з@еби боза8, отиди на читав комп с ХР и гледай да не е лаптоп, въобще с чипсет intel P55.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...