Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Офис с много прозорци на документите


princess77

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм с МАС и много му се радвам, но имам следното неудобство - работя с документи и ми е необходимо да имам Офис пакет подобен на Майкрософтския, където да мога да отварям и редактирам много документи едновременно, да чета , копирам и т.н. Свалих си Опън офис, но той не може това. Инсталирах и майкрософт офис 2008 за МАС, но и той не може това и никак не ми харесва. Има ли друг Офис пакет по възможност безплатен и къде мога да го намеря? Платеният офис пакет има ли тези опции? Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш си иконата в дока и докато имаш вече отворена страница, на иконата на дока даваш десен бутон и new window. ;) Опцията също я има горе в таба File, също можеш и с cmd+N.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ми помогна, благодаря! А тези команди с клавиши как да ги науча :) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяко меню с функция което отвориш, има посочен шорткът с бутони. Свали си един юзър гайд от нета, ако не те мързи да четеш. Имам някъде един "Hidden features" за сноу леопард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо се ширят едни спорове на тема как МС Офис омазвал Мак-овете? Има ли нещо вярно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз го имам инсталиран вече години на различни компютри и дискове (ссд/хдд) и доста рядко го ползвам, но не съм забелязал да ми омазва системата... Говори се нещо за шрифтовете май, но не съм много сигурен..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не само се говори ;) Тотално омазва системните шрифтове, а вследствие на това и всички програми и байнърита, които ползват системните такива.

vfdecrypt спира да работи ако инсталираш M$ office и обратното - ако е бил първи офисът, vfdecrypt-a го "убива". Типичен майкро(абе мега)шит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, пак благодарско @Alxx !

Много съм досаден, но вече избрах май еърчето, а понеже ще се ползва за писане и ми е важно- какъв офис е най- добре за мак да се ползва?

Щом майкрософтския омазва ще отпадне. Обаче тоя Open Office върши ли работа? Май и за него бях чел нещо негативно. iWork е ОК, както разбирам, но пък имал проблем с експортване към .doc

По този въпрос ми е много важно да съм наясно преди покупката.

Сега ми хрумва и друго- ако има портабъл версии на някой офис, мога да го инстална на някоя карта памет и да не се докосват до машинката ми ;)

Някой пробвал ли го е това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственият недостатък,който срещам в Open Office-a е екселът им.

По-шитняна работа не бях виждал.

Ако правиш някакви сложни изчисления през него няма да си доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам за работа МС офиса и Ъурда как да е се ядва, ама Ексела както каза колегата е едно изчакване едно туткане….ох

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш си боза7 през бууткамп и си в джаза ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това пък няма да го направя, е*аси..!

Звучи ми като Радио бТВ или ябълки сорт круша... :get-crazy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върши ми...аз си имам и ми е перфе...ако трябва да ползвам де :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм проблеми с ескпортване от iWork на doc. Аз ползвам Опен Офис и iWork и съм предоволен.Хич

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Привет колеги.

За да не правя нова тема, ще си позволя да питам тук.

Как да спра да излизат линиите при принтиране на документ от Numbers.app (iWork)?

На целия лист се виждат колоните и редовете, все едно са с бордер…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...