Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Samsung GALAXY S5 ще получи скенер на ретината


Asen_77

Recommended Posts

Ресурсът AndroidSAS, позовавайки се на информация от корейските медии, съобщава, че Samsung активно работи над възможността за вграждане във флагманските си смартфони на много по-съвършен метод за идентификация - скенер на ретината. С негова помощ устройството ще може да бъде отключено само от собственика си - ретината, както и пръстовите отпечатъци са уникални за всеки човек.

25A2_5260E5CC.jpg

Отбелязва се, че тази функция ще се появи в Samsung Galaxy S5, който, по последни сведения, може да бъде анонсиран още през януари следващата година. Подобен ход ще позволи на Samsung да изпревари конкурентите си със скенерите за пръстови отпечатъци и да се представи като по-иновативна компания от Apple.

Припомняме, че Samsung GALAXY S5 може да бъде оборудван с ISOCELL-камера с резолюция 16 МР и усъвършенствана система за оптична стабилизация, позволяваща създаването на великолепни снимки дори в условия на слаба осветеност. Освен това, съществува предположение, че смартфонът ще получи метален корпус.

BA9D_5260E5CC.jpg

Вижте повече: http://www.kaldata.c...l#ixzz2i3ocDIWn

И какво Ейпъл отпечатъците, Самсунг ретината, остава Леново да пуснат кръвна проба в новите телефони и вече ще имат пълна информация за нас :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отключването със снимка на лицето е кофти, движи зле, неудобно, бавно и общо взето не струва за нищо. Така ще е и с ретината при един мобилен продукт, като телефон или таблет.

Също така, ако някой ти вземе телефон и желае да ти открадне данните, последното което ще търси ще ти е ретината или кода или пръстовият отпечатък. Влиза със взлом в Android и си взима, каквото желае. А важни данни, като документи, мейли или снимки са елементарни за придобиване дори да си го заключил с катинар. Заключването само забавя "крадеца", но не може да го спре.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия от калдата са няк'ви уникални ...

Много ще ми е смешно да наблюдавам Самсунг юзърите да се взират от 5см в предната камера на телефоните си, за да ги отключат или да си купят песен. :D

Да не говорим, че ако светлината в околната среда не е достатъчно, ще почакат да им сканира ретината. Или може би от Самсунг смятат да сложат и LED фенерче до предната камера? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поради невъзможността да измислят нещо читаво пак ще им се получи като с измисленият им часовник...

То не можеш само да крадеш-трябва и акъл чат-пат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно след залез слънце/нощем каква ретина ще сканира.... или предната камера ще трябва да е по-добра от задната

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен "скенер" на лаптоп преди 6-7 години. Скъса ми нервите и след много уговорки за запазване на гаранцията ми го шунтираха. Технологиите са се развили многократно за тези години и предполагам, че евентуалните проблеми биха били от различно естество, но моя опит беше много плачевен :wacko:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Майка ми има лаптоп на около 10 години, минимум. Пръстовото разпознаване бачка и до днес, БЕЗГРЕШНО!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самсунг най-добре да направят скенер за задник за техните телефони, защото както са тръгнали с размера на екрана, човек спокойно ще може да сяда на тях.

Иначе Калдата им идва густото да пишат за андроид и самсунг и по някоя хейтърска статия за Apple - хората се кефят на тези работи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Калдата преписват от чужбина и търсят истерия някоя и слухове. Напоследък и доста глупости пишат, та не може и да им се вярва много много ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали трябва да има какво да се чете :)

Цъкаш си кафенце сутрин си четеш - кой със скенер, кой без скенер.

Се ми е тая де, ама както казах да да има какво да се чете ;)

Аз лично не знаех че имам такава функция за лицето :D - от по горните постове разбрах ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако въпроса е да имаш да си четеш нещо с кафенцето, сайтове колкото искаш. Въпроса е достоверността на информацията която се публикува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отключване с лице е тъпо и безсмислено. При изгубване, може дистанционно да се нулира телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самсунг най-добре да направят скенер за задник за техните телефони, защото както са тръгнали с размера на екрана, човек спокойно ще може да сяда на тях.

Иначе Калдата им идва густото да пишат за андроид и самсунг и по някоя хейтърска статия за Apple - хората се кефят на тези работи...

Искам да си призная, че първото ти изречение изключително много ми хареса и реших да го споделя във лице-книга и от резултата там мога да ти кажа, че журналистиката е изгубила един професионалист в твоето лице :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще има ънлок патърн, дори опция с лява или дясна буза, има все пак левичари и десничари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С почесване от ляво на дясно по мъдната торбичка ще го смятаме за краен gesture на преклонение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и с ДНК проба. Е ще се изчаква доста докато се отключи устройството, но поне ще е иновативно и единствено по рода си. Ще има и специална серия за мъже със спермограма (спермален анализ). Тогава ще трябва да внимаваме с френската, че........(жената току виж ти отключила телефона).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие се смеете,ама ще видите,когато пуснат тези иновативни начини за защита... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мъжете ще припадат, изнемощяли по улиците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...