Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Покупка на iPad Air за България


kokoman

Recommended Posts

Здравейте, току що прочетох тази ( http://m.standartnews.com/biznes-tehnologii/ipad_air_veche_dostapen_i_v_balgariya-211887.html ) статия и обявената цена ми се струва доста примамлива ( Дали не е сбъркана?! ). Някой може ли да внесе малко повече яснота върху това откъде трябва да се поръча?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като чета статията нищо вярно не виждам що се касае до България - цени, предлагане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се в iAbalka, тяхната цена ще бъде 970 лв за 16gb Wi-Fi, което също е прилично. Ако някой може да предложи по-добра цена за запечатан, да каже.

Редактирано от kokoman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са цени без ДДС или както там се нарича в щатите, но тук е 20%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сбъркани са от горе до долу, даже и в щатите не е такава цената. Най - ниски европейски цени има във Великобританския стор:

http://store.apple.com/uk/buy-ipad/ipad-air

Знаете как става онлайн, но няма смисъл, защото разликата с тукашните цени е 20-30лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Teхномаркет дават 5% отстъпка за онлайн поръчка.

3-ката си я взех по този начин и ми дойде на вратата сутринта на следващия ден.

Сега количествата обаче са доста ограничени, та не се знае какво-що. И май имат само 16 и 32 гб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Техномаркет: "Поради ограничени количества, вашата поръчка не може да бъде изпълнена на този етап. "

Май нищо нямат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи тия цени в САЩ от 649 долара за iPhone са без ддс? Колко пари идва чисто с ддс?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДДС-то ( таксата ) в Америка е различно според града и щата. Варира между 7-10% на повечето места. Заради разликата във валутите и ставките на ДДС в европейските държави, цената на актуалния модел iPhone 16GB в Европа е с цена 700 евро. Закупен от българия получава 2 години гаранция, закупен от Европа или от Америка получава 1 година гаранция на Ейпъл. В момента според сайта на МТел може да бъде закупен iPhone 5s 16 GB за цена 1369 лева, което е точно 700 евро. Ако имаш познат в Америка да ти го донесе на ръка си заслужава ( въпреки че и там имат сериозни проблеми с наличностите, както и на всякъде по света ) иначе ако го поръчаш от Америка да дойде с доставка с куриер, е много трудно и ще се наложи да обмитяваш телефона и да заплатиш дължимите суми според законодателството за внос, което автоматично ще увеличи цената до цените в България. Иначе на останалите места където има налични бройки в България - технополис, iStyle и разни сайтове цената е около 1700-1800 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня Асен, 2 годишната гаранция получаваш само от оператор мисля, иначе 1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 годишната гаранция я получаваш от всеки един търговски обект в България. Производителят дава 1 година гаранция, но търговеца обслужва гаранционно артикула 2 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз дочух, че ще има 2 години от всеки търговец в БГ, но техномаркет предлагат 12 месеца на сайта си.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не само в ТМ, навсякъде пише 12 месеца, но по закон е 24 (за физически лица). Първата се покрива от Епъл, втората от търговеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

19.11 никъде няма наличен WiFI моделът, само в istyle Парадайс, имат налични 16 и 32 GB 3G. Всички магазини са го сложили на първа страница в техните сайтове, приканвайки "Купи Сега", но така е в нашата родина, реклама без покритие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото си мълчите и никой не еб@в@ да се оплаква на КЗП. Такъв тип "реклама" подлежи на санкция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, можеш да си купиш Air в гореспоменатия магазин, но е само 3G. Няма подвеждаща реклама.

Друг е въпросът, че от две седмици се мъча да си взма 32gb wifi и съм звънял на всички магазини...и нямат. Накрая ми писна и питах за всички бели ipad air wifi, които имат... И намерих само 128 gb.

Редактирано от carrot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро си мисля, че 32- и 64-гигабайтовите модели са заминали първи, а са останали 128-ците. Второ зареждане, доколкото знам, още не е имало. Така че, бих казал - нормално. Като купувах моя, вече бяха свършили 64-ките, а исках такъв. Ами какво да правя - задоволих се с 32, а и като се замисля, стана по-добре. Този iPad колкото и да е по-лек, по-тънък и по-бърз, не е нещо коренно различно от iPad3. User experience-a е на едно и също ниво. Най-особена разлика в нормално ползване се среща в зареждането на AppStore-a, което ме изкарваше от равновесие на 3-ката още от iOS 5.

Искам само да споделя, че новият смарт ковър за Air-a е страшен.. Мястото на закрепяне е гумирано, магнитите ми се струват по-силни от на ковъра за 3-ката. Много добре си пасва с ipad-a, не се усеща натежаване на устройството, даже напротив - става по-удобно за държане и в двата случая - когато е на дисплея, и когато е завит отзад. Преди няколко часа по случайност минавах покрай istyle в Сердика център и се оказа, че са получили нова доставка. Исках само и единствено черен и се оказа, че точно такъв има. :) Доколкото разбрах и новите мини с ретина са пристигнали и най-вероятно от утре ще бъдат изложени, така че не можах сега да го видя, но който го чака, може утре да мине по-раничко през мола..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...