Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Коя версия на Leopard мога да кача на Macbook-a ?


screamers

Recommended Posts

Здравейте, имам следната дилема.

Донесоха ми един "MacBook, не е много нов. Модела му е "A1181"

Имам следния проблем:

Имаше инсталирано Xp на него, махнах го. Искам да си сложа леопард, но не знам коя версия ще тръгне, все пак машинката, е с характеристики Intel Dual Core. 512 Mb Ram. 60Gb Hdd. не е нищо кой знае какво, но важното е да видя какво представлява да си притежател на Мак. Някой може ли да ми даде съвет от къде и коя версия да си сложа на мака ? Много благодаря на всички....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това намерих:

MACBOOK SPECS

Introduced February 2008

Discontinued October 2008

Machine ID MacBook4,1

Model Number A1181

Support Status Supported

Processor Intel Core 2 Duo (T8100, T8300) ("Penryn")

Processor Speed 2.1 or 2.4 GHz

System Bus 800 MHz

Hard Drive 120, 160, or 250 GB (5400-rpm)

Media Slot-loading 24x Combo or 8x SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)

Original Mac OS Mac OS X 10.5.2 (9C2015, 9C2028)

Maximum Mac OS Latest release of Mac OS X

Hardware Test AHT 3A143

Weight and Dimensions (US) 5.0 lbs., 1.08" H x 12.78" W x 8.92" D

Weight and Dimensions (Metric) 2.27 kg, 2.75 cm H x 32.5 cm W x 22.7 cm

и това:

http://thepiratebay.org/torrent/5072890/Mac_OS_X_Leopard_Kalyway_10.5.2_DVD_Intel_Amd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свалям торента дето си постнал. Но чета че бил развален. В крайна сметка, някаква друга алтернатива дали има, ако случайно този торент не проработи ? Много ти благодаря за помоща, цял ден си блъскам главата и опитвам....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откажи се от този торент, той е само за обикновенни ПЦта!!!

Ето:

http://zamunda.net/details.php?id=186400&hit=1

Редактирано от gogzy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пич, сега остава само да го източа. Искренно се надявам да стане защото цял ден се занимавам и вече ме заболя главата.

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма да стане! Не точи!

Писах ти в чата....

това е твоята машина:

http://www.everymac.com/systems/apple/macbook/stats/macbook_2.0_white.html

прочети внимателно горния линк особенно тази част:

" Преинсталирана MacOS: X 10.4.6 (8I2025) Максимум MacOS: текущата*

Детайли: *Моля отбележете, че системата може да работи с MacOS X 10.6 "Snow Leopard". Но така или иначе, няма да може да стартира в 64-bit, нито поддържа "OpenCL".

Също така вижте: Кои Intel Mac имат 64-bit процесор? Кои имат 64-bit EFI? Кои могат да бутват MacOS X 10.6 "Snow Leopard" в 64-bit mode?"

А нужният ти лео е 10.4.6

Поздрави и ползвай гугъл по предназначение!

Редактирано от wsgar3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

wsgar3, в по-горния линк който си дал (този със спецификациите) пише "Original Mac OS Mac OS X 10.5.2",

а сега му казваш на човека да си инсталира 10.4.6????

Че аз с много по стара машина и то неИнтел съм с 10.5.8!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първия линк който дадох е първото нещо което се появи в гугъл. На втория намерих точно неговата машина. Там и сам можеш да видиш какво пише. Мислиш ли, че линка със "снежния" който си му дал ще му свърши работа??? Дали ще тръгне като машината не поддържа "OpenCL" и ако тръгне как ще работи? Според мен е по-добре да тръгне от по-ниска версия, която е преинсталирана на машината, но в крайна сметка нека прецени сам.

Редактирано от wsgar3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърси АдамВо. Той ще те светне най - добре. Мисля че ще подкараш снежко, или поне 10.5.8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка машина Мак, било тя Мак бук, Мак бук Про, Imac, MacPro, или някоя от по старите си идва със свое собствено ДВД. Във вашият случай, както изглежда няма от къде да заредите и разрешението е само едно. Теглите си "Retail" версия за Mac OS X, като възможностите са пак две: Leopard, или Snow Leopard. Leopard e 10.5 и е ъпгрейднат до 10.5.8 . Snow Leopard e 10.6 и е ъпгрейднат до 10.6.2 , както е в подписа ми. По долу ви давам линк и на двете версии, избора си остава ваш. За да ги инсталирате ви трябва двуслойно ДВД, външен USB HDD, 8gig Флашка - избора е ваш. Надявам се да съм помогнал.

http://www.demonoid.com/files/details/1779769/11499435/

http://www.demonoid.com/files/details/2050360/1277715/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баба Гана го каза най-точно и вярно. Опитваш от 10.5 докато ти тръгне ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Факт! Баба Гана е прав на 100%, но аз пак казвам, че според http://www.everymac.com/articles/q&a/snow-leopard-mac-os-x-faq/mac-os-x-snow-leopard-fully-compatible-intel-macs.html на неговата машина има голяма вероятност да не тръгне снежко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Факт! Баба Гана е прав на 100%, но аз пак казвам, че според http://www.everymac.com/articles/q&a/snow-leopard-mac-os-x-faq/mac-os-x-snow-leopard-fully-compatible-intel-macs.html на неговата машина има голяма вероятност да не тръгне снежко.

Не си прав. Snow Leopard не върви само на PPC-та, демек на всеки Mac, който не е с Intel процесор. Това, че този MacBook няма 64-bit EFI не означава, че няма да върви Snow Leopard-а. Точно, защото ще се използват стари машини с 32-bit EFI - Apple направиха kernel-а да се зарежда в 32-bit по подразбиране, а не в 64-bit. Всяка една система си има SMBIOS, предоставяща информация за хардуера на компютъра и като има ъпдейти си тегли ъпдейтите точно за тази конфигурация.

Кои Intel Mac имат 64-bit процесор? Кои имат 64-bit EFI? Кои могат да бутват MacOS X 10.6 "Snow Leopard" в 64-bit mode?"

Core Solo и Core Duo са 32-bit процесори, Core 2 Duo и Xeon са 64-bit. Сериите от 2007 насам са с 64-bit EFI. И само моделите с 64-bit EFI могат да заредят в 64-bit mode, което става ръчно с натискане на 6 и 4 при зареждане на компютъра.

" Преинсталирана MacOS: X 10.4.6 (8I2025) Максимум MacOS: текущата*

Това означава, че когато се е продавала тази система е имала фабрично инсталирана MacOS X 10.4.6, не означава, че това е версията, която трябва да се инсталира. Последната стабилна версия на 10.4 е 10.4.11, значи ли, че не трябва да ъпдейтва, ако качи OS на 5 години.

И 10.4 не е Leo, а е Tiger.

@ screamers Качвай смело Snow Leopard 10.6., Баба Гана ти е дал/а много хубав линк за Snow Leopard. Ако имаш някакви проблеми пиши. Но аз лично съм 100% убеден, че няма да имаш.

Редактирано от Psycho
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, за помоща която ми дадохте. Подкарах мака с снол леопарда, и всичко си е ок... Благодаря още веднъж !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Няма да можеш. Snow Leopard може да се инсталира само на Mac-ове с Intel процесори. Всяки един iMacGx е с процесор произведен от AIM (Apple IBM Motorola) партньорството.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хах, това е ново за мен, мерси! Не знаех че iMac не е интел-ски...:hmmm:

Въпрос за обща полза: ако опита с екстрите от empire efi 1.85, пак ли няма да стане? В инструкциите на empire пише че качва сноу лео и на PPC-та?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxх, не си го и помисляй и не го казвай пред други :lol:

@gorgior няма да имаш проблеми с 10.5.8

Редактирано от ThUnDeR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, не съм по тая част - не ме съдете твърде строго...:lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...