Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Застрашени ли са собствениците на iOS у-ва от хакерски атаки


MMJ

Recommended Posts

Около 90 процента от iOS приложенията за мобилни телефони имат най-малко една уязвимост в сигурността, според изследване на HP.

Застрашени ли са собствениците на iOS у-ва от хакерски атаки, какво мислите вие:

http://www.hotforsec...mpaign=H4S]link

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, само при андроид е така. IOS е прекрасна, "гурме" както я нарече един правоверен брат. Защо лъжете и злословите!?!?!!?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека от кривата вяра ;) просто е поредното написано в интернет. Важно е каква е истината, а ние ( тези който ползваме устройствата ) знаем каква е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма непробиваеми неща в света, измислени от човека.Има вероятност да се проникне в iOS чрез app, когато сте свързани към някаква wifi мрежа - това е сложно за обяснение и няма място за притеснения. А за такива новини е ясно кой плаща. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че щом човек го е измислил може да се пробие.

В работата всички колеги и така около мен андроид ползващите са доста голям процент.

Та от всичките тия хора за година две или три как поне един не изпищя, че са му хакнали телефона, акаунта или вирус да го е набутал с sms-и и яка сметка или нещо да го е пре*б@л... няма такъв.

Със сигурност зависи кой как ползва телефона си, но и аз бих казал, че това са измислици за андроид колко били застрашени потребителите му.

То и за уиндоус има най-много вируси и е най-уязвимата ОС ама е и най-ползваната... питай ме от колко години не съм хващал вирус на компютъра си... откакто бях ерген :)))

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да говориш, определено на андроид много по-лесно може да се лепне вирус. Факта, че можеш свободно да си инсталираш кракнати игри и приложения, без да знаеш кой ги е кракнал и с какви неща ги е наблъскал говори сам за себе си.

Да, тези които знаят какво правят не хващат вируси, но разбиращите са много малък процент от масата.

Всички устройства, които имат някаква свързаност (било то интернет, NFC или bluetooth) са застрашени от вируси, но при iOS (дори и Windows Phone) шанса да се заразиш е сведен до минимум, за разлика от Android.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жив пример-един колега е с някакво галакси-нямам идея къде се е ровил и какво е правил,но почна да изпраща спам от телефона.

Чак след преинсталация се оправи. (Без дори да си смени паролата на пощата)

Подобен случай с iOS устройство не се сещам да съм срещал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали темата е как 99% от iOS приложенията били уязвими? Кво се заприказвахте за андроид? А сетих се. Само за андроид е задължителна антивирусната програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все на там ни водят тези теми :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най - големият вирус за един компютър, е неговият потребител. Умно постъпващият юзър, няма да "налапа", каквато и платформа да ползва. Разликата обаче(между iOS и останалите), е, че при iOS шансът е сведен на възможния минимум, даже и за "непросветените", защото цялата екосистема се контролира. Ето това липсва при другите - работеща екосистема и контрол върху нея. Дори и да налапаш кофти приложение в iOS или някой го "издупчи", проблемът се решава елементарно - триеш приложението, а не преинсталация на целия софтуер. "Затвореността" на iOS си има своите предимства ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората искат да къстъмизират и тва си е. И имат виджети. Ах тези виджети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...