Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да изключим Find My iPhone Activation Lock?


Veselin Minchev

Recommended Posts

Преди да продадете или купите използван iPhone, направете си услуга, като изключите тази функция. Това ще предпази устройството от бъдещи проблеми свързани с активацията!

iPhone e доста популярно устройство и всяка година хиляди биват откраднати. В последно време, някои оператори предоставят услуга, която използва IMEI номера на устройството, за да бъде вкарано в черен списък. По този начин се предотвратява използването му в мрежите на операторите в страната. Това обаче не предпазва устройството от използването му като iPod или продажбата в чужбина, където ще работи без проблем с всеки оператор.

Тук идва на помощ новата защитна функция в iOS 7, а именно ‘Activation Lock’! Ако тя е включена, устройството не може да се активира без истинския собственик, който знае потребителското име и паролата за iCloud акаунта си.

hLuHS.png

Пример:

Ако устройството бъде откраднато и ресторнато, ако тази функция е включена, устройството няма да се активира. Това означава, че не може да се използва дори и като iPоd.

Има два начина да изключите ‘Аctivation Lock‘:

1. Как да изключите "Find My iPhone Activation Lock" чрез iPhone

  • Отворете "Settings" и цъкнете върху "iCloud"
  • Скролнете надолу, намерете "Find My iPhone" и го направете на OFF
  • Системата ще ви изкара прозорец, в който трябва да въведете паролата си.
  • Готово

2. Как да изключите "Find My iPhone Activation Lock" чрез iCloud

  • Заредете iCloud.com и се логнете с акаунта си.
  • Отворете "Find my iPhone" и цъкнете върху "Devices". Там ще намерите всичките ви устройства, които са свързани с профила.
  • Избере устройството, на което искате да изключите функцията и кликнете върху 'x', след това потвърдете с "Remove"
  • Готово

Споделете тези съвети с приятелите си, които имат намерения да си купуват използван iPhone. Ще са ви благодарни!

Veselin Minchev

BGiPhone Team

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж задействан, Find my iPhone сработва даже и при даунгрейд на софтуера до 5.х.х. Изпробвано и да е честито на крадците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крайно време беше да стане така,въпреки че това може още повече да озлоби крадците и с кеф да ударят спестяванията на някой човечец в земята,ако не може да го пласира за части.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дни си купих Iphone 5, не е заключен оператор, но телефона има активиран find my iphone. Включих го и дори го свързах с wifi. не изглежда да е краден. Въпроса е какво мога да направя сега за да си използвам телефона. Купих от продавалник, като провача не ми каза тази подробност.

Предварително благодаря за отговорите.

Редактирано от val777
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси продавача и искай да махне този телефон от акаунта си в icloud.com или да се срещнете и да го махне от телефона.

Как изглежда краден телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как изглежда краден телефон. Но както казах свързах телефона с wifi мрежа и не изписа нищо. Може и аз да не съм наясно. Със собственика/ човека от който го купих вече не мога да се свържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е: изключи find my iphone и ще ти се покаже прозорче, където трябва да напишеш парола. Над паролата имаш mail - пращаш едно писмо на тоя mail с молбата си и чакаш да ти отговори някой.

И в никакъв случай не трий телефона (или update) - тогава въпросният email ще е скрит и надежда никаква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

И аз си взех една 4-ка втора ръка, след като взех телефона разгледах го как е дали работи и тн. и човека от който го купих ми даде паролата за icloud акаунта за да мога да го изтрия и да си направя мой. Направих си нов и съм оставила Find my Iphone включен, така ли да го оставя след като телефона е с мои icloud?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Преди време си взех 4S,днес си включих телефона и искаше да вляза с Find my phone activation acc,обаче Apple решили,че трябва да си "reset"-нa pass-a,няма как да го направя,защото не съм дал невалиден имейл,и го изпраща не несъществуващо място.Някой може ли да ми каже какво мога да направя?Потърсих навсякъде.Благодаря предварително.

Редактирано от SzkPln
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да се направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си взех 4S,днес си включих телефона и искаше да вляза с Find my phone activation acc,обаче Apple решили,че трябва да си "reset"-нa pass-a,няма как да го направя,защото не съм дал невалиден имейл,и го изпраща не несъществуващо място.Някой може ли да ми каже какво мога да направя?Потърсих навсякъде.Благодаря предварително.

Няма как да дадеш невалиден мейл и да си направиш акаунт ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно има.Представлява първото и второто ми име разделено с "@" и завършва на ".bg".Намерих телефон на apple,днес изпуснах работното им време,но утре ще се обадя,ще видя какви ще са резултатите и ще споделя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такава простотия съм виждал на клиентски телефон. Най - тъпото беше, че клаудът "захапа" и след ъпдейт до 8, телефонът увисна. Аз го спасявах и затова ще подчертая пак: акаунт се ресетва само от Епъл и при наличие на всички всички документи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно има.Представлява първото и второто ми име разделено с "@" и завършва на ".bg".Намерих телефон на apple,днес изпуснах работното им време,но утре ще се обадя,ще видя какви ще са резултатите и ще споделя.

Не искам да задълбавам, но НЯМА как да се случи да активираш акаунта без линк на мейла който си дал, т.е. при всички положения някъде са ти пратили линк който да кликнеш и няма сила на земята която да го направи без тези стъпки !

По скоро ти бъркаш по някакъв начин или имейла който ползваш всъщност не е невалиден ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баце, да ми го разказваха както тук и аз нямаше да се вържа. През 2013 есента, в ръцете ми попадна телефон, в който потребителят си беше въвел директно в iCloud името@фамилията.com и стояха като приети. Тази година кацна пак, когато телефонът му беше качен на 8 и беше забил на активационен екран просто защото такъв мейл НЯМА. Падна смях при разговора с iCloud security отдела, защото докато има обяснявах за какво иде реч, те твърдяха, че е невъзможно. В крайна сметка му го освободиха, тъй като той си е единствен собственик на телефона и имаше всички документи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От есента на 2013 има начин да се изтрие ужким акаунта и да изглежда клоуда изключен , но всъщност след ъпдейт се появява, така че няма сила на земята да ме убеди че не е това единствената схема да си въведеш името и фамилията в icloud и да ти я приеме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Начинът е ясен(на мен, на теб и ограничен брой хора), но на телефон два часа от покупка, без джейл и въобще без докосване до компютър? Трябваше да го видиш. А, трябваше да видиш и човека и щеше да ти стане ясно. Както и да е, кореспонденцията с Епъл си я пазя в мейлите и някой ден ще я видиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не бъда голословен - създадох акаунт малко име@ фамилия.бг измислени и нереални

Ето какво се вижда , без да чекнеш мейла и да активираш няма нито една опция активна и т.н. , на шота не се вижда но най -отгоре седи текст гласяш , че акауннта е непроверен и трябва да се отвори и да се чекне ...

По ясно от това ...

http://prikachi.com/images.php?images/498/7810498C.jpg

edit: Ето и чек на activationlocka

http://prikachi.com/images.php?images/544/7810544S.jpg

Мисля , че таласъми не съществуват все още ;)

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно в целия офис сме идиоти, заедно с клиента и iCloud отдела в Епъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...