Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 5 отключване с R SIM 9 Pro


poisoner

Въпрос

Здравейте,

малко се прецаках с един заключен айфон 5 та сега се мъча да го откключа.

Взех го заедно с X SIM който уж работеше но с моята карта така и не тръгна.

Трябва да почакам за фабрично отключване, та засега варианта ми е с чип.

Купих R SIM 9 Pro, и пробвам да го отключа към Мтел, като си взех чисто нова нано сим. Може би беше по добре да изрежа, че май новите не са много съвместими.

Каквото и да правя, рестарт, ресет на нетуорк сетингс, смяна на картата, с мтелската карта не тръгва, дава No sim.

Изрезах една глобулска карта с която тръгва чат пат.

Какъв може да е проблема с Мтелската карта, трябва ли ми по стара карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

А коя е читава?

И не става ли да сменя картата с голяма и да изрежа? Или пак може да се окаже 256кб ако това ми е проблема.

Сигурно трябва нещо като тази която се програмира?

http://www.r-sim9.com/index.php?id_product=9&controller=product

Редактирано от poisoner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

R SIM 9 Pro също се програмира !

Махни ПИН КОДА.

И ако пазиш държача от X-SIM ,просто смени държачите .

А с X-SIM до NоServise достигаш ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

X-SIM-a май замина, от много пробване. Дава само No Sim.

Държача не съм сигурен дали е от х-сим, прилича ми на оригиналния от айфона. Т.е. имам един оригинален и един р-сим.

Р-СИМА стигаше до Searching...

Маханатео на ПИН кода помогна, вече и мтел-ската работи.

gogi71, благодаря много :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Заради един Пин, златен щеше да излезне този телефон ;)

Ах защо не се хванахме пак на бас , Георги :biggrin:

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Винаги се оказваш прав.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

Редактирано от gogi71
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изкара половин час, после Searching -> No service.

И не намира вече мрежа :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Влизаш през Сафари от телефона и инсталираш iR0seTool

http://ir0se.com/t.html

1.Отваряш iR0seTool на телефона

2.Кликваш на 2G ще ти излезне съобщение "Pach OK"-Кликни на него

3.Рестарирай телефона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дам инсталирал съм го. Всъшност сега видях че проблема се появява като се опитам да ползвам интернета с 3г, тръгва за малко, първо спира мобилния интернет, после и мрежата.

Това значи ли че ще работи само без 3г?

Тука гледам някви патчове, които всъщност май ги няма същите, има ли смисъл http://www.rsim5.com/download.php

Едит: пробвах разни варианти, трих carriers /System/Library/Carrier Bundlе, пачовете от линка горе нещо са ги променили и това което има не бачка.

Та май ми трябва 64б сим карта или р-сим мини.

Редактирано от poisoner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така като гледам, ти май от много четене го намазваш все повече и повече този телефон ;)

Незнам какво си трил и какво си правил ,ама колегата ти каза точно и ясно какво да направиш , ама ти със зор да го утрепаш и пари да даваш :biggrin:

Направи рестор на телефона на чисто, махни пин кода, махни парола ако има , настрой чипа ако е нужно пак, ако ли не активирай телефона , когато изгрее ще ти даде No service, инсталирай ir0se , избери Force 2G , рестартирай тела и си пусни нета, ще имаш нет на 2.5G/E т,е ще е нещо по средата , НО не натискай Force 3G в iR0se когато искаш да ползваш нет защото , тази програма НЕ Е ЗА ТОВА ;)

И другия път най добре разгледай нашите форуми за обяви преди да хукнеш да инвестираш , защото скъпото излиза още по скъпо и неработещо :biggrin:

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо не съм го омазал, направил съм бекъп. И го върнах. Просто махнах настройките на текущия кариер че е с ЛТЕ.

Също слагах от unlockit.co.nz АПН за мтел.

Не ми е проблем да ръчкам по телефона, само да има начин. iOS е доста ограничен и от 3-4 телефона и айпади досега винаги съм с джейлбрейк и модификации.

Дам направих грешка че взех заключен, до сега не бях ползвал чипове за отключване, и мислех че нямат толко проблеми.

Та някой подкарвал ли е 3г с по стара карта примерно, до колкото четох р-сима не може да чете по новите и по-големи карти и от това не работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Напротив, даже продължаваш да доомазваш. Мислиш ли, че бекъп-ът ще ти възстанови изтрит системен бандъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чиповете нямат проблеми, аз говоря , че си бързал да купуваш от някой който не разбира или поне не ти е дал някой съвет , а не за телефона !

И аз и gogi71 подкарваме 3Г на заключени телефони с чип, не пишем за ей така ;)

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Еми дам възтановява се, не e кой знае какво, директория и симлинкс към нея, в която има бинарни и плист файлове.

И както казах е възтановен вече, просто пробвах няколко неща, но те са работили преди иос 7.

Не намерих във форума да е писано за 3г на iphone 5 с чип.

Ако предлагате услуги за фиксване на проблема пишете на лични.

Ако пък някой знае как да пише в темата. Ако намеря начин ще споделя.

Редактирано от poisoner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отговори си сам в първия пост за М-тел.

Грешка е че взе нано сим,трябваше ти една пълноразмерни карта на М-Тел .

И да я срежем до нано сим за да имаш 3G.

Но не триеш iR0seTool.

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

Редактирано от gogi71
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за потвърждението.

Поне на 3 места в темата писах че проблема може би е картата, но никой не потвърди.

ЕДИТ:

Благодаря на gogi71 и kawabiker, които ми отговаряха в темата.

Взех нормална сим карта 64к, която изрязах до нано сим, и вече 3г-то работи.

В магазина продавача ме убеждаваше че нямало да тръгне.

Набутах се 20 лв за нано сим, после 10 лв за нормална, и за х-сима който беше с телефона.

Но важното че вече работи.

Редактирано от poisoner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, малко е стара темата ,но за да не отварям нова ще пробвам тук, значи взех си iPhone 5 преди 2 дни и не знам какво да правя ,взех го втора употреба и е рестартиран ,ползван е малко на глобул ,аз съм на виваком ,доколкото разбрах, айфон не работят с виваком , и просто телефона не може да стигне до никъде ,дава ми да избера wi-fi и след това ,че е невалидна картата ,изрязах си старата и махнах пин-а както бяхте казали на другото момче ,но отново невалидна карта, изписва ми това ''The SIM card that you currently have installed in this iPhone is from a carrier that is not supported under the activation policy that is currently assigned by the activation server.This is not a hardware issue with the iPhone. Please insert another SIM card from a supported carrier or reqquest that this iPhone be unlocked by yout carrier.Please contact Apple for more information'' не съм най-добрия в английския ,но не е трудно да разбереш ,че не поддържа картата ;д ,та ще съм много благодарен на съвети как мога да го оправя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
айфон не работят с виваком

Тая простотия къде я прочете? Не работи твоят, защото е заключен. Изборът е твой - фабрично отключване или чип. Можеш да купиш услугата от нас(или чипа) или да си потърсиш в интернет. Въпрос на избор.

П.П. Зависи обаче за кой оператор е заключен, може и да няма ънлок въобще(или поне засега) ако е iOS8+ и е локнат към CDMA оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за бързия отговор ами като цена ако можеш да ми кажеш на двете услуги, и как по-точно става с чип-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Цената зависи от много фактори, най - вече от оператора и условията при които е закупен телефонът. Обади се утре към обяд, ще ти го разкажа цветно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Изпратих имейл до сервиза нямам отговор.

Дали сте го получили?

Ставаше въпрос за iPhone 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ги проверявам винаги аз. Кажи за какво иде реч?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Бях закупил апарат втора ръка преди една година.Докато бях с Мтел всичко беше добре,от скоро съм към Теленор и разбира се не работи.Опитах отключване от оператор,но се оказа че предишният собственик има задължения към Мтел,и те желаят аз да ги погася,иначе няма отключване.

Това няма да го направя.Минах през три алтернативни сервиза в София и ми отказаха отключване поради същите причини(неплатени задължения).Вероятно има някакво споразумение (забрана)между оператора и сервизите което се следи през IMEI на телефона.

Четох тук че е възможно да се поставят R-sim,S-sim и други подобни от които аз не разбирам,и да се ползва телефона.

Имам два въпроса,

-как тези чипове ще се отразят на работата не тела или пък на интернет обхвата?

-бих желал да си закупя въпростната екстра от вас,съответно и вие да направите необходимата инсталация и настройки,какво ще струва?

Какво бихте ме посъветвали да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Минете през сервиза, да обмислим всички варианти. Не изключвайте опцията за фабрично отключване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Със задължения мтелски е почти невъзможно на цена под 200 лева +

А колкото до чип , с теленорска карта няма да тръгне , или поне не така както всички лаици разправят ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...