Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

141 години от обесването на Апостола на свободата


Alxx®

Recommended Posts

Застроиха земята, Василе.

Асфалтираха твойте мечти.

А февруари се дръпна безсилен

и се скри, по-виновен се скри.

Издълбаха небето, Василе,

ще достигат навярно до Бог,

да го молят за друго бесило,

че не стига един лъвски скок.

Днес не стига, не стига, Василе,

да си лъв трябват много коли

и пари трябват много, Василе

не мечти, а пари, а пари.

Днес не пеят за тебе, Василе,

пее някакъв мургав Васил,

за жени и мъже, по бикини,

кой се влюбил и кой се напил.

Е, дано да не гледаш, Василе,

за какво си се борил до кръв,

че останал би сляп и безсилен,

че наметнал би сам смъртна връв.

Николина Милева

До тук стигнахме, Василе. Язък, че си отиде заради такъв народ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?

- Не знам, ага.

-АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това последното е абсолютна измислица, създадена само с цел да се унижаваме сами и да подхранваме комплексите си за малоценност и това, че сме предатели. Турците са нямали никаква идея кой са заловили и затова конвоя е бил смешен. Когато разбират нещата се променят драстично и Апостола е охраняван от малка армия. Много ме боли като гледам с каква наслада се споделя това във фесбука. Имам чувството, че мразим сами себе си и ни доставя някакво жестоко удоволствие да се изкарваме ебаси и мършите. Повечето хора нямат никаква идея какво точно е правил Левски, кога е роден, а дори и кога е обесен. Затова и честванията са на 19.02, а не на истинската дата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е измислица, Тони, но ни описва доста истински! С какво е по-различно стихотворението?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, мисля че е КРАЙНО време нещата да се променят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е измислица, Тони, но ни описва доста истински! С какво е по-различно стихотворението?

Дори и да не е по-различно, ама все ми се иска да вярвам, че не сме толкова гнусни хора, колкото всячески се опитваме да се изкараме. Поне не всички. И аз съм насъбрал много гняв и омраза към орките, с които съм принуден да живея тук, ама си мисля, че с подобни негативизми, при това неверни от историческа гледна точка, не само не си помагаме, а напротив - задълбочаваме комплексите си. Апостола не го заслужава.

Снощи пред Паметника беше най-гнусната гавра с паметта му. Волен, Миков и другите родоотстъпници и руски мекерета нямат право да стъпват там. Да ви припомна какво е писал Левски на Каравелов:

Бай Либене, дочувам, че с оная лудетина Ботйова се каните да домъкнете смрадливия казашки ботуш у нас. Ако го направите, лично с моите кунки ще ви резна чепките.

Цитатът е по памет, може да не е съвсем точен, но показва отношението му към външна намеса от Русия. Искал е сами да се освободим, за да не дължим нищо никому. А ние все чакаме някой друг да ни оправи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гнусни сме!

Адаш, не си разбрал и процент от идеята на написаното. Няма смисъл да се биеш в гърдите един ден а останалите 364 да мишкуваш. Не визирам теб разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Всяко стадо си има мърша и водачи!

Левски е бил от хората с благородни цели и ги е преследвал. Заслужава поклон, а не да се политизира и използва името му.

Victormihov, има доста неуспели сънародници по света, нека да не генерализираме.

Редактирано от rooibos
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...