Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

След ъпдейт към IOS 7.0.6 iPhone 5 не ще да се включи


DaDurty

Въпрос

iPhone 5 never lock след ъпдейт през iTunes от 7.0.4 към 7.0.6 остана на бял екран с логото... апарата е ресторван на чисто през DFU режим преди около месец. Не са правени опити за джейл или слагане на "китайските" програми. След като ми излезе ъпдейт за 7.0.6 го закачих към iTunes-а с цел да не е ОТА за да мога при желание да го джейлна някой слънчев ден :smile:) iTunes-a си смъкна ъпдейта, започна да си ъпва апарата... и след като налълни първата скала си остана така поне 40 минути, след което ми излиса грешка то която се изненадах и не запомних номера и... Стана ми ясно, че отното ще има рестор и се почнаха... "грешка 3016...3014" след което първо преинсталирах iTunes-a после почнах със смяна на usb-та и стигнах до смяна на използвания комп... пробрах както само с Restore така и с Shift+ Restore, но все едно и също на края...апарата си стои в recovery-то и това е... ако някой има идея на къде да продъжа... съм отворен за идеи, че сега и за iPod не става :(

Редактирано от DaDurty
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

15 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Отиди на друг нет, щом с друг комп ти дава същото. Не може да се закачи за albert.apple…..или ти е филтриран/зает порт 443.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

понеже нямам възможност за друго WI-FI, веднага шернах мобилния нет от един телефон.iTunes-a мисли и се закача за сърварите(ако няма нет тествах, изписва че не може да се закачи) и стига до "Restoring iPhone firmwera.." пълни я до край скатала и тази на дисплея на телефона също и така си стои :(

п.с. имам back up в iCloud но как да го върна поне да запали :/

Редактирано от DaDurty
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Отиди на друг нет, щом с друг комп ти дава същото. Не може да се закачи за albert.apple…..или ти е филтриран/зает порт 443.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След тестове през две различни мрежи резултата е същия...не знам има ли значение, че съм на острова(Лондон) и дали има смисъл да ходя до някой магазин на Apple при положение, че гаранцията ми изтече преди малко по-малко от месец :((

Редактирано от DaDurty
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще стане.

Оня ден ресторвах една четворка от 7.0.4 към 7.0.6 около десет пъти и грешка 3014.

По едно време тръгна, така че давай до победа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Apple store в Лондон не е ментел ;) Отиди, в края на краищата не вярвам да те върнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Утре се надявам да ми остане време да отида ако ли не почивните дни...иначе всеки ден след работа се пробвам и все редува грешки N6 и N9

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В DFU го вкарай и ще се ресторне. Сега щом стига до края и не завършва е останал без baseband.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тичай към сторето и пиши мейл на Епъл, евентуално да уважат гаранция. Деветката обикновенно е хардуер(щом ресторваш с оригинален софт).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След 2 часа висене в мазазина им и след като 4-ма от обслужващия персонал се "изредиха" през мен...след проба за рестор на телефона на два макбука и краен резултат "error N3" заключиха, че щом не се ресторва проблема е хардуерен...закараха телефона в задната стаичка за да му разчетат карантиите, заключиха че е извън гаранция, но не знаят какъв е проблема...и че единствения ми вариянт е 290£ за да ми го сменят...апарата е или по скоро беше 32гб версия :((( Казах че ще си помисля ама май не си струва и се чудя как ще дочакам iPhone 6 ако е чак на есен :(((

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пиши мейл на съпорта бре, нали това ти казах. Изплачи им се едно хубаво и сипи лека захранка как си разочарован от качеството след х броя айфони :) Ако хванеш някой в настроение, ще ти отворят кейс намбър и ще се уредиш със смяна.

Иначе, грешка 3 пак е свързана с мрежата, не със самия телефон. Ще ми се да си тук, да го пипна аз малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гаранцията не е ли вече 24 месеца, ако е закупен от Apple Store ? Не знам как е на острова, но щом не ти е от оператор търси гаранция или им искай възможност да купиш AppleCare, отиди пак, когато са други на смяна и си търси гаранция щот в Apple Store по принцип са измамници и то големи, ако някой не протестира или не им допада, винаги мамят. На мен ми отказаха гаранция на 5s и отказа бе категоричен, докато им теглих една и дойдоха 5-7 човека да се извиняват, че не са знаели, че US телефоните се обслужват гаранционно и в Европа. Понякога са много вежливи и сменят дори и продукти със счупени дисплеи без проблем, но в повечето пъти на момента гледат да те измамят. На iPhone 5 също ми казаха, че прах под стъклото на камерата не влиза в гаранция, а до мен един с уж проблемен хоум бутон му го смениха на момента, а реално бутона си движеше ОК.

Едит: ти пробва ли със 7.1 ? Ако не си я му метни от DFU един FW 7.1 последната бета и да видиш дали ще запали.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не не съм пробвал...пробвах веднага 7.0.4 но ест са спрели да я подписват... да определено не съм доволен от начина на обслужване и съм сигурен, че заради "добрия" ми англииски са преценили, че не немога да споря с тях и ме отсвириха...Моя апарат също е от Америката и ми касаха че от там са различни( каквото и да значи) и им трябват два дена за да го доставят...Само да намеря от къде и дърпам една бета...а що се отнася до съпорта до сега дирих от къда да видя данните на апарата за да мога да ги напиша в майла(намерих ги в бекъпа на тунето) и сега се ровя из сайта им да намеря точно на кой майл да се оплача :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Данните на апарата се виждаха в сайта за регистрация, но ми излезе, че е затворен

http://register.apple.com/html/Apple-ProductRegistration.html

И да, ако е US телефона го проверяват в Apple Store на един iPad и излизат всички данни и ти го пращат след няколко дни, седмица. Обаче ако е за ремонт и не ме лъже паметта ти го пращат за ремонт, но не го пипат те в твоето Apple Store, освен ако не е нещо за лек ремонт. Така ми казаха, ако си спомням добре.

Едит: ако сваляш 7.1 виж да е за твоят модел iPhone, пише го на гърба на телефона. Моят примерно е Model "А1533".

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Еми цитираха ми сума за замяна направо...данните ги намерих в последния бакъп на itunes-а но не мога да намеря от къдед а дръпна бетата :(

П.С. до сега се пробвах да си "чатя" със съпорта им... след като му споделх проблема ми даде ликн да чета за грешки 3,6,9 и че бил сигурен, че там е проблема...и че трябвало да пробвам през друга мрежа... обесних му е съм бил в техен магазин и е съм пробвал от там, и че не съм доволен от обслужването, и че са ми обяснили че грешката която дава при тях (N3) е хаурдуерна, а в линковите, които той ми дава е описана като "свързана с мрежата" и че са ми поискали 200-300 паунда за да ми го сменят... обесних как съм разоарован и защо да плащам два пъти за моя си телефон при положение, че това не е грешка по моя вина... как ще се откажа от техните продукти... и изведнъж както беше учтив.. чата прекусна...и за да стартирам нов ми иска 25 паунда защото продкта на който въвеждам серийния номер бил извън гаранция... НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ :((( След 3 разговора със съпорта им по телефона на развален англииски, при което последния беше със някакъв супервайзер на който отново обесних проблема ми, той ми зададе въпроса "Защо искате да говорите с мен" и аз почнах как съм разочарован от марката, как всички мой роднини я ползват включително и аз години на ред...изслуша ме и каза Ок сменяме ти апарата безплатно само кажи в кой магазин можеш да отидеш да направиш размяната... След 3 посещения на магазина, който посочих, който всъщност е този в който ми искаха пари и близо седмица по-късно си получих апарата с още 90 дневна гаранция...мъка беше БЛАГОДАРЯ на всички включили се в тази тема определено пробвах всяко написано нещо и за пореден път си доказвам сам на себе си поговорката "С нахалство към прогрес" към служителите на Apple имах предвид.

Редактирано от DaDurty
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...