Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ultrakam / Uktrakam6+


Alxx®

Recommended Posts

a6907fd8b3a646ad.png

$6.99

Category: Photo & Video

Released: Mar 30, 2014

Version: 1.11

Size: 30.3 MB

Language: English

Seller: hassan uriostegui © hassan uriostegui

Rated 4+

Compatibility: Requires iOS 7.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch. This app is optimized for iPhone 5S.

iPhone има сравнително добра камера и обикновено видеоклиповете, които снимаме с него, изглеждат доста прилично. Ако обаче се целите не в "прилично", а по-скоро в "добро" качество, по-доброто и логично решение е да се сдобиете с видео камера. Не така обаче, смятат VFXWarrior. Компанията представи приложение, което повишава качеството на видеоклиповете заснети със смартфона на iPhone.

Приложението се нарича Ultrakam и според създателите си, преодолява ограничението от 1080р в устройствата, използващи iOS, и им позволява да снимат видео в 2К резолюция при честота от 24 кадъра в секунда. Крайната резолюция на видео материала, разбира се, зависи от самия модел iPhone, но, собствениците на iPhone 5S например, могат да очакват резолюция от 2240 х 1672 пиксела при честоти от 20, 24 и 30 кадъра в секунда.

Заснетият материал се възпроизвежда със скорост около 3GB в минута и може да се запише в H.264 формат. Според VFXWarrior, заснетото през Ultrakam видео в iPhone 5S ще съдържа 70% повече пиксели, отколкото един нормален HD видео запис. Що се отнася до по-старите модели iPhone, те ще могат да снимат видео с резолюция 1936 х 1446 пиксела при честота от 20 кадъра в секунда. Видеоматериалът при тях ще може да се запише в M-JPEG формат.

Приложението позволява още доста неща, например, снимане на видео в "забавен кадър" при честота от 120 кадъра в секунда, както и създаване на time-lapse продукции.

kaldata

868cfe96c99aa377.jpeg

a04c1e14d2d9f2d7.jpeg

5f9e2e7611ebe098.jpeg

a7d7624f061efe33.jpeg

e4a57091315e6fa1.jpeg

ВНИМАНИЕ :

* Режимите с максимална резолюция са достъпни само за iPhone 5S . Ние препоръчваме iPhone 5S или iPhone 5 за да се вземе максималното.

appstore.png

Искам да я тествам, да знам заслужава ли си 7$ или е губивреме. Ако някой я има с краче, да подава на лс.

Едит: Благодарностите за темата и крачето са за Grievous! №1 си брат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи бачка ли и да я слагам на тезгяха. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Done! ;)

Edit:

Стрес - 120 изтегляния за 5 минути.

qyjasa5y.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не мога да я намеря на друго място кракната някой дали може да ми помогне .....

п.п. пробвах и на брат ми на 5-цата и там крашва като натиснеш бутона за запис ....

Редактирано от lomski
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коле, как няма да е стрес - ти си първият :smile:

Изпробвах я във всичките режими. Не е лошо видеото, разделителната способност е много висока(качено на комп с голям екран си личи веднага), обаче…винаги има обаче :smile: Във високата резолюция, на iPhone 5 снима с 20 кадъра/сек, при бързо движение маже и кодира звука отделно от видео файла. При експорт на клипа в камера рол е 640х480, което е…не искам да казвам. На компа се свалят два файла - видеото в mkv и звукът в caf, които трябва да се синхронизират с подходящ плейър. Втората тъпня е, че снимането в основната за модела резолюция е с 24 кадъра/сек, а е нормално да са 30. Превключите ли ръчно на 30, се получава познатият ефект с двата отделни файла за звук и видео. Слоу моушънът с 60 кадъра, който при възпроизвеждане се дели на 5 - т.е. върви с 12 и изглежда ок, имайки предвид, че функцията я има фабрично само в iPhone 5S. Друго силно впечатление ми направи, че приложението е лакомо за ресурси и може да се наложи рестарт на устройството и/или еърплейн мод за да тръгне. Освен всичко - за две и половина минути запис, телефонът се напече жестоко и ми изсмука 6-7% батерия.

Толкоз от мен. 7$? Не, благодаря.

П.П. Честото снимане във висока резолюция, ще еб@ м@мата на и без това калпавата Nand flash памет в петицата и ес-ката. Един такъв клип на 5S е от порядъка на 3GB/min...

@lomski, тегли файла наново и от друг ъплоуд сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се барне на петица и тогава няма да крашва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по точно кое да се барне

п.п. ако бях с 64 gb да но 5 за тая няма как ...

Редактирано от lomski
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коле, при мене бачка на страх бре.Крачето ти е отлично. Ломски, ящна е за оперативна памет - намали бозата от сидиа или влез в сейф мод и тогава я пробвай ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

по точно кое да се барне

п.п. ако бях с 64 gb да но 5 за тая няма как ...

Да ти отговоря на патерици.

Не ти да барнеш нещо, а да се кракне на петица, заради arm-то. Капиш? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

amehurem.jpg

П. С. Хах, това животно не иска да работи след ъпдейта. Стартира се, примигва лекичко и заспива на черен екран.

Саше, не е от патерицата май. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е, пискат в нета и други, ама не се сещат често да пишат на кой модел крашва. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хах, това животно не иска да работи след ъпдейта. Стартира се, примигва лекичко и заспива на черен екран.

Саше, не е от патерицата май. ;)

Отговора:

Yep,

problem with Jailbreak. Trying to have apple to release our hot fix.

Ultrakam 2.1
What's new:

* Fix for black screen on Jailbroken devices

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 7 месеца по-късно...

След по-малко от година, ultrakam е свалена от сторето (поне засега). Разочарован съм от поведението на Apple и нямам намерение да плащам за нещо, което не мога да ползвам по-продължително време. Сметнах, че един съпорт ще оправи нещата и с помощта на Веско ще го пусна тази вечер.

Ако някой проявява интерес, същия автор е пуснал ultrakam 4k, за която има добри отзиви в интернет. Аз лично ще изчакам, да видя как ще се развият нещата и тогава ще преценя дали да му сипя още някой лев. А те никак не са малко - €8.99.

Ето и линк към ultrakam 4k:

Ultrakam 4k. The Professional Camera App. by hassan uriostegui

https://appsto.re/bg/qjtY3.i

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купих си я днес и общо взето не съм доволен. Крашва постоянно (без да имам други отворени приложения), няма 16/9 в резолюция по-голяма от 1080p, фокусът не работи по време на снимане (поне при мен), скъпа е и не е доизкусурена, че да й искат толкова пари на тая програмка. А, и още нещо. За да може да се гледа видеото, преди изпращане (към където и да било) трябва да му се направи 'оптимизация" / "real time proxy", което ще рече - чакане/рендериране, за да може да се плейва файла. Иначе казано преобразуване на RAW материал.

Ау, забравих и най-големия недостатък - никаква стабилизация. Трепери - мамата си трака. Ако не ви се носи статив, ще трябва с допълнителен софтуер да си ги "стабилизирате", защото в момента за нищо не става в този си вариант.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...