Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Facebook ни "принуждава" да използваме Messenger приложението


Grievous

Recommended Posts

29aeeaae1ce6e519.jpg

Facebook започна да уведомява потребителите в няколко европейски страни, че след две седмици, те няма да бъдат в състояние да изпращат и получават съобщения от приятелите си чрез официалното Facebook приложение. Те ще трябва да свалят Messenger-а за iOS или Android, за да могат да правят това. Бутонът за съобщения ще остане във Facebook приложението, но когато го изберете той ще ви препрати към Messenger-a.

Говорител на Facebook потвърди пред The Verge, че премахването на функцията от Facebook приложението не е тест и че в някакъв момент в близко бъдеще тази промяна ще обхване всички.

Но има и няколко изключения от новото правило:

Първо, по-ниският клас Android устройства, с ограничения на паметта, няма да бъдат задължени да свалят FB Messenger-а. Второ, Windows Phone и потребителите използващи таблети ще виждат съобщенията вътре във Facebook приложението. Трето, съобщения ще продължат да се поддържат в наскоро стартиралото Paper приложение.

Чатенето в Messenger-а е много по-приятно, отколкото в основното приложение на Facebook, но някои потребители може и да бъдат разочаровани от факта, че сега ще се нуждаят от две Facebook приложения, вместо от едно. Във Facebook Messenger-а най-вероятно ще бъдат добавени много повече функции, а основното Facebook приложение ще може да работи доста по-бързо след като се освобождава от "товара" на Messenger-a. "След като процесът приключи, ние очакваме основното приложение да работи по-бързо", казва говорителят на Facebook.

HiComm

П. С. Аз лично съм разочарован от тази стъпка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес за първи път го сложих. Дразни ме факта, че трябва да търся място на още една икона. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър е месинджъра в сравнение с този от преди 1 година..Само че след последния ъпдейт на 4-ката има малък лаг при получаване и при изпращане на съобщение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли това второто?

te2e5age.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и от тоя месинджър не може да се логва оф май...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, да, нали трябва да знаят всичко за тебе и по всяко време. Ще цитирам Спиндерман - "Фесбок, омри!".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да стана циничен, големи педали излязоха тия от фейса,... Никога не съм го харесвал този messenger.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ш@баното е ,че те показва постоянно онлайн когато си пуснал трафика,на останалите им излиза че си през мобайл и айдеее - дори когато не искаш пак те намират :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В самия Messеnger можеш да се "изключиш от чата". Има си switch за това в "People" таба.

Аз лично приветствам отделянето му. Това разтоварва основната апликация. Ако разкарат и още някои неща, ще стане още по-добре.

Естествено има неща, които липсват в Messеnger-a, като категорията "Други съобщения", но нея я няма и в приложението. Има я само в уеб версията.

Сега в приложението Facebook на мястото на Messages е сложен бутон Messenger, който директно ти отваря приложението за чат. Ако сложат такъв бутон и в него да те връща към Фейсбук ще стане супер. Ще има бързо прехвърляне от едно приложение в друго (въпреки че и чрез мултитаскъра пак е бързо).

Тъй като и Messenger и други "екстри" на фейсбук не ги използвам интензивно, ще е чудесно, ако ги изкарат в различни приложения - набивам ги в една папка на 10-тия Home screen и си свиркам. :) А основното приложение ще стане много по-бързо.

Още един плюс е, че няма да получавам двойни нотификации, когато някой ми пише съобщение.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@anton и сега можеш да се връщаш от Messenger към Facebook, като цъкнеш отгоре в синьото поле.

Двойни нотификации не получавам от доста време, не си спомням от кога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е то - "да те връща към Facebook", както ти си го написал, прочети си пак мнението. Искаш да те връща и е така.

Друг е въпросът, ако желаеш да отива от Messenger към Facebook. Пак е възможно, но само към човека, с който пишеш, което си е пак Facebook App.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не искате,не ги ползвайте!На мен ми върши перфектна работа;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да направят и Skype, да извадят чата в едно отделно приложение щот сега не откъсва. Използвам го веднъж на 6 месеца и не движи, а за всекидневно използване дума да не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не искате,не ги ползвайте!На мен ми върши перфектна работа;)

Не е в това въпроса. Защо трябва да ползвам две приложения, вместо едно? А и не ти дават да избираш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че всеки си има собствен начин при някои неща, но се чудя и поне аз не виждам проблем за използване на две приложения, дори 3 или 4, винаги когато е интуитивно направено, както е случаят. Дори така ще намалее разходът на интернет, който е свързан и с разходът на батерия.

Може би ще трябв малко повече свободно място в телефона, но 100МВ-200МВ заети в повече може да се загубят щом е за комуникация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но се чудя и поне аз не виждам проблем за използване на две приложения, дори 3 или 4, винаги когато е интуитивно направено, както е случаят.

На мен пък ми е проблем.

Защо като едно приложение изпълнява едновременно двете функции, трябва да се отделя? Че и ще ме задължават!

Когато мача върви, смени не се правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли могат да се обединят мноооого приложения в едно и съм сигурен, че удобството ще намалее без значение, какви са приложенията.

И аз не харесвам Facebook, дори го използвам от 2-три месеца по "принуда" иначе доживотно не бих се логнал в това малоумно начинание, но ми е доста по-удобно в две приложения, въпреки че съм капризен. Messenger ми е по-важен за момента и сега с тел. разговорите още повече, другото дори и не го отварям или много рядко.

Dropbox също ми хареса, че пуснаха отделно приложение за снимки, пак ми е по-удобно, но е друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При вас вече влязоха ли тези промени в сила, защото аз нямам messenger, но функцията за чата все още ми е активната от facebook приложението в телефона ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно...

Има някакъв начин когато пишем съобщение от месенджер на непознат човек в Фейсбук съобщението да отива директно в кутия входящи а не както сега да се отчита като спам в кутия други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...