Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 7 - Правилните настройки за подобряване на живота на вашата батерия


Veselin Minchev

Recommended Posts

0d1298c295454df5.png

Здравейте! Имате проблем с батерията? Пада бързо? Носите зарядното в джоба си? Последвайте по-долните стъпки за отстраняване на проблема!

С излизането на iOS 7 много от потребителите, които качиха новата версия, споделиха, че животът на батерията им драстично е намалял. Може би това не се дължи на бъг в системата, а в настройките, които са включени по подразбиране. Ще се опитам да Ви помогна със справянето на този проблем и силно се надявам да сте ми благодарни след това!

Нека да започваме...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Изключете Background App Refresh

Settings --> General --> Background App Refresh

Изключете приложенията, които не искате да се обновяват във фонов режим.

31517215bc01c62e.PNG

2. Включете Reduce Motion

Settings --> General --> Accessibility --> Reduce Motion

Чрез тази функция можете да изключите анимациите и Parallax ефекта на иконите

f8a4a890bb50c2e3.PNG

3. Не използвайте анимирани тапети

Settings --> General --> Wallpapers & Brightness

Динамичните тапети се нуждаят от повече енергия

b6cdf113e4a9b339.PNG

4. Регулирайте яркостта на екрана

Settings --> General --> Wallpapers & Brightness

Включете автоматичната яркост

ee3151f48852c764.PNG

5. Location Services

Settings --> Privacy --> Location Services

Изключете всяко приложение, което не искате да използва местоположението ви.

65fec50fdb13003a.PNG

6. System Services

Settings --> General --> Location Services --> System Services

Може би не се нуждаете от нищо оттук. Оставете само най-важното за вас.

9e7debcf6966a620.PNG

7. Notification Center

Settings --> Notification Center

Изключете ненужните известия

b758d28e40b493b4.PNG

8. Aвтоматични ъпдейти

Settings --> iTunes & App Store --> AUTOMATIC DOWNLOADS

Ако не желаете на получавате автоматични обновявания на приложенията си, изключете тази опция.

124e500e1c52a511.PNG

9. Мрежи

Settings --> Cellular

Изключете Blueatooth / AirDrop, ако не ги използвате.

Ако наблизо имате Wi-Fi мрежа, изключете мобилния си интернет.

0b7b21039bd758f9.PNG

10. Siri

Settings --> General --> Siri

Изключете гласовия асистент, ако не го използвате.

Изключете Raise to Speak, ако го използвате.

e0f47d3e7e0192aa.PNG

11. Диагностики и използване

Settings --> General --> About --> Diagnostics & Usage

Изключете автоматичното изпращане

a70a24c912f5d69b.PNG

12. Реклами

Settings --> Privacy -->Advertising

Включете Limit Ad Tracking

436215f0b25ef36b.png

13. Известия / Push

Settings --> Mail, Contacts, Calendars --> Fetch New Data

Ако спонтанните известия не са толкова важни за вас ги изключете. Това ви коства доста енергия.

c21cb76277d4b5e8.PNG

14. Spotlight

Settings --> General --> Spotlight Search

Изключете излишните категории

448366f8d4d4d3a3.PNG

Ако искате да допълните нещо с радост ще го вкарам в темата!

Veselin Minchev,

BGiPhone Team

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Респект за труда който си си направил с обясненията и картинките, но като изключиш всички тези неща смартфона се превръща в обикновен телефон за ало ало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би, но аз никого не задължавам да прави тези стъпки. Всеки сам си преценява какво да изключи и какво да остави.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като минах по всички тези стъпки установих, че от край време ги спазвам на 100% и батерията ми винаги е била супер. Това е може би отговор на колегата, който питаше какъв е ефекта от тези настройки. А и нищо не ми липсва като са изключени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит на мен най-много ми дърпа точка 6. След като update на ios7 имаше силен дрейн, после като повечето си ресетнах настройките и бях забравил да си изключа тази настройка. Батерията ми издържаше едва цял ден, след като я изключих държи около 36 часа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Респект за труда който си си направил с обясненията и картинките, но като изключиш всички тези неща смартфона се превръща в обикновен телефон за ало ало.

Верно са си core фийчъри тва.

Особено анимираният тапет и сетването на тайм зоната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си осакатил телефона. Изключил съм му сетването на тайм зоната от location services защото не пътувам в друга часова зона три пъти седмично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Веско за положения труд да селектира на едно място, възможностите за оптимизация на консумацията на енергия. Предполагам повечето които са тук, са наясно, коя опция за какво служи и от коя може да се раздели за да му работи телефона според нуждите. Не е необходимо да правите крайни заключения в какво се превръща устройството, когато нещо е изключено. Много ви моля да не пълните темата с глупави коментари и сравнения, а да допълните с нещо полезно за вас и другите потребители.

Пак ще напомня: Форума е за взаимопомощ, не за дребни заяждания и избиване на комплекси!

Благодаря Ви и нищо лично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И предполагам след тази манипулация батерията ти държи два дни повече. :biggrin:

Злобно коментарче в типичен стил, заслужаващо игнор, като повечето ти постове всъщност. :)

Изключването на постоянното следене на time zone ми носи около 20% повече usage. Тва за който се интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Близко е до акъла шефче :)

Като се разписахме за осакатяване на телефона и услугите ..

Кои приложения стават сакати след спиране на Background App Refresh?

Аз забелязвам едно. Find My Friends.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие двамата,като се срещнете в някоя тема......става....

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво за хубавото ръководство. Всеки потребител ползва своя телефон според нуждите. Горните препоръки са според ползването, нормално е ако самата услуга е потребна потребителя да не я спира. Никъде не видях да е записано, че всички услуги трябва да бъдат спряни задължително. Според моето скромно мнение, което идва от скромния ми опит мога да потвърдя, че след като се спрат частично дори част от услугите ефект ще има и то доста изненадващ.

Моля, който няма нужда от пестене на енергията, просто да отминава темата за да я направим полезна за тези които имат нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеалка батинка. Подминаваш темата с кеф и не я осираш като всяка, в която се пръкнеш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз каквото и да правя, повече от 6:30h Usage не мога да направя, въпреки че съм с нова, оригинална батерия...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6.30 е супер постижение, комбинирано с 1 час разговори. Това е истината - телефона държи горе-долу толкова по мои наблюдения - 6 часа употреба, час - час и половина разговори и стендбай докато тия две не станат толкова. Ако правиш тези "маркери", така да се каже, за 7 часа и половина, т.е. като станеш и го подхванеш оня ми ти телефон и до откат (ми има и такива ;)), i 0 минути стендбай батерията ще е свършила. При нормална (като за мене) употреба - ръчкане само по 4-5 пъти на ден и по 20-30 минути разговори (Все пак трябва да се работи, а поне при мене забавата с телефон през работно време не прави добро впечатление, макар че никой няма да ми направи забележка ако работата върви. Но работата няма как да върви, ако постоянно правиш нещо друго, нали. Работите в живота, не само в икономиката, са навързани ;)), карам по 3 дни. Това е статистиката и модела на телефона няма никъкво значение - моя опит е с 4, 4S, 5, 5S. При всички тези модели едно и също - включени данни, нотификации от всички приложения включени, пуш на имейл изключени, всички посочени в първия пост или аналозите им при предните версии на iOS - изключени.

Редактирано от ayl
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 7.0.6, наблъскан с екстри и джейлнат правех по 8-9 часа. Сега на 7.1.1 след чист рестор - не повече от 6.30. За сметка на това, телефонът е видимо по - бърз. Всяко нещо си има цена ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...