Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Диспенсър за вода


Monro

Recommended Posts

Здравейте!

Някой може ли да помогне със съвет как мога да сложа обикновена бутилка за вода на диспенсър, на който се слагат 19 литровите бутилки с широко гърло?

Някакъв преходник нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръгай отгори, на работа така правим ;D nema labavo

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Alxx®
Опа?!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Туба има, но проблема, е че ще се ползва от стара жена, която не може да я пълни и вдига. Трябва да се пълни със специална вода разтворена с витамини, затова търся някакъв преходник, и да си купува от магазина 2-3л бутилка и да си я слага сама отгоре...

А и застоява водата като е 19л

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защото може да си я топли и изстудява. Имам спомен, че някъде съм виждал диспенсър с обикновена бутилка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги загледаш въпросните туби, имат 3 или 4 удебеления като пръстени, с един макетен нож, може да срежеш тубата на подходящата височина в зависимост от количестввото което ти трябва, а от удебелената част като пръстен в дъното може да направиш капак, който да се маха лесно и да си сипваш каквото е необходимо, само малко сръчност трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам сходно питане. Разликата е, че не е диспенсър а хладилник с вода и ледогенератор. Предназначен е за свързване с водопровода а аз искам да го ползвам с минерална вода. Необходима е помпа, която да се включва, когато има консумация на вода. Приемам идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вместо помпа, вертикален резервоар над ледогенератора. Колкото по - обемен е резервоарът, толкова по - високо ще е налягането на подаваната вода, ако искаш да спестиш помпата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е в момента, над хладилника имам таванско помещение и там имам съд, който хваща четири 10л. туби мин. вода. Налягането е много слабо, затова питам за идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За диспенсера и 19л. туба да дам идея, если не е късно. Надяваш си нормалната туба и отгоре я разпробиваш с някакъв отвор с подходяща тапа.

И си доливаш в тубата колкото и когато си поискаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баронче, за налягане може да се говори при бидон с 200L :) Иначе, помпата няма да ти се размине.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Колкото по - обемен е резервоарът, толкова по - високо ще е налягането на подаваната вода, ако искаш да спестиш помпата.

Не е точно така ;). Ако говорим за налягане - колкото по-"висок" е резервоара, толкова по-голямо ще е налягането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надяваш си нормалната туба и отгоре я разпробиваш с някакъв отвор с подходяща тапа.

...И,ако си сбъркал"подходящата тапа"-всичко е на пода.Е,и в диспенсъра остава нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, ако се пробие една капачка /от обикновените бутилки/ с размера на дупката на тапата от 19-литровата, ще стане ли нещо? И при смяна на бутилката се завърта пробитата капачка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз и на помпа съм навит, но не намирам такава. Смисъл да се управлява сама при консумация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има си преходник обикновенна туба да се сложи на диспенсър за вода. Ако автора не си е свършил работа, ще поровя...

Отделно се продават по малки галони 8-10л.

Редактирано от morfei
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малки галони и нови капачки може да си закупите във фирма - http://www.timmex-bg.com/bg/home/

Преходник за обикновенна туба да се ползва на диспенсър, не открих при мен, явно съм ги раздал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...