Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Програма за извънгаранционна смяна на 5W Apple зарядни


iPhoneman

Recommended Posts

Apple заменя 5W европейски USB зарядни поради вероятен скрит дефект, ако може така да се каже.

Афектирани са Model A1300 със сив фон на буквите "СЕ" продавани 2009-2012 година и вероятно след това продавани самостоятелно.

Ако някой не му е удобно да го замени с нов, желателно е никога повече да не го използва.

За повече инфо:

"Процесът по подмяна

Донесете засегнатия(те) адаптер(и) в участващ в програмата оторизиран сервиз на Apple. Считано от 18 юни 2014 г. нашите партньори мобилни оператори също участват. Ще е необходимо да проверим серийния номер на вашия iPhone като част от процеса по подмяната, така че трябва също да носите и своя iPhone."

"Допълнителна информация

Ако смятате, че сте заплатили за нов адаптер в резултат на този проблем, свържете се с Apple и попитайте за възстановяване на средства."

http://www.apple.com...apter-european/

http://www.apple.com...apter-european/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно, от три години го ползвам и не ми е правил никакви проблеми, но явно ще трябва да го заменям..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е кофти и да се откажеш от смяната, друго логично обяснение няма или пък ако си минал на Android да се връщаш отново в лагера и да си вземеш "подаръка". Не знам само как ще процедират с хората купили отделно зарядното. Сигурно ще им искат извлечение от банкова сметка за последните 5 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такова, но го купих отделно от човек. Aко им кажа, че съм го взел от Техномаркет или друг магазин, но не пазя касова бележка, дали ще ми го сменят..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли се, странни смени 5 години след излизане на модела. Вероятно е част от някакъв нов маркетинг за усерите на iPhone :D

Притеснението така да се каже на Tim Соок или поне по неговите думи бе, че много малко от собствениците на iPhone посещават Apple Store било то само поради гаранционни услуги или покупка и придобиват апаратите по друг път. Ако по този начин смятат да вкарат в магазините си милиони сегашни или бивши притежатели не е зле идеята. 10% от тях, ако разгледат нови продукти и 5% си купят нещо все ще е $ и безплатна реклама.

Също не се знае с какво зарядно/и ще са новите модели продукти за тази и следващата година и вероятно имат много по складовете от сегашните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глобул вземат ли участие в тази схема ? Ако не къде може да се подмени?

Иначе следното изречение ми звучи направо нелепо "Ако някой не му е удобно да го замени с нов, желателно е никога повече да не го използва. "

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според сайта - да. За останалите се грижи Криейтив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадих в МТел и ми казаха, че от утре 18.06.2014 когато пожелая да занеса зарядното и телефона. Правят справка по сериен номер за телефона и оставям дефектното зарядно. След това ( след неопределено време ) ще трябва да отида отново до техния офис в който съм оставил зарядното за да си взема новото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз имам такова зарядно, купено с айфон 4 през 2010 г и отдавна вече не е мой, нито пък знам къде и при кой е. Това означава ли, че не мога да го сменя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През това време ме посъветваха да зареждам с кабела през ЮСБ.

За смяната се изисква телефона за справка на серийния номер, все пак трябва да докажат че си го купил от тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...аз имам две такива останали от телефони, които вече ги нямам а и не са купувани от мтел или глобил...

Нали са си оригинални зарядни, които влизат в тази програма за замяна?!?

Какво да доказваме?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 4-ката ми дава " accessory does not supported " след iOS 7. Надявам се да се оправи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че едно от всичките ми зарядни е A1300 :) ! gorgior, толкова ли много го искаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставих го днес в център на Мтел, до ведмица щели да ми се обадят за новото.

П.П. Последните два пъти зареждам четворката с зарядно модел 1400 и не ми е давало грешката с не подръжката на аксесоара. Явно наистина са му намерили проблем на зарядното 1300.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах и моето зарядно което ми е подарък от Grievous (и е от 3GS) и с него зареждах 3G-то и сега 5S е от "засегнатите" модели. Ползвам си него защото всички други са ми US модели (с изкл. на това за iPad-а, но то е с по-голям ампераж) и досега съм нямал проблеми.

Даже се оглеждам да купя едно такова за сестра ми, че и тя е с US модел и е неудобно с тези адаптери, но сега ще знам да се оглеждам за A1400 преди A1300 :biggrin:

Мисълта ми е, че е възможно само някои от споменатия модел да дефектират.

Например само тези в които се използват чипове (или какъвто и да е друг елемент) от една партида. Да приемем, че производителя на този елемент е констатирал, че голям процент от произведените елементи от еди коя си партида са дефектни. Не е ли по-добре да приеме, че цялата партида не става и да се съобщи това на всички производители използващи елемент/и от тази партида, вместо както би направила мисля голяма част от сънародниците ни "Проблема е техен, аз съм им го продал, то си е тяхно, да се оправят"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...