Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с Iphone 5 или е от батерията или софтуерно


djkiro

Въпрос

Здрвейте имам следния проблем. Преди 2 седмици от Глобул ми смениха Iphone 5, че стария му замина power button и ми дадоха чисто нов (поне на външен вид и беше с лепенки) но след 2 седмици работа излезна следния проблем. Телефонът ми се зареди на 100% и след цял ден работа пак си стой на 100% заредена батерия. Рестартирах го и ми показа 20% и започна да се рестартира самичък около 3 или 4 пъти. Изтощих батерията напълно и го пуснах да се зарежда цяла нощ и като станах телефона ми показва 1% рестартирах го отново и си отиде на 100% и пак се рестартира няколко пъти. Но не мръдна от 100% цял ден вечерта отново същата история. И ако го рестартирам през деня ми показва применрно 48% така си седи докато не го рестартирам да ми покаже точните % батерия. А при собствен рестарт не ми иска ънлок сим както при нормален рестарт. И така дайте някакви съвети, че с Глобул не ми се занимава пак да чакам 1 месец за нов телефон и тои пак да е с някакви проблеми. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

24 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Ходих и в Глобул ми казаха, че и други са имали същия проблем и май било от ios 7.1.1 казаха да изчакам следващия ъпдейт ако тогава не се оправило да им го занеса. Не виждам много логика в цялата работа но кво да се прави ще зачакам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гога,ако ходиш звънкай и аз да ги мина :D :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

направих му отново рестор и сега поне спря да се рестартира сам само не отчита вярно батерията иначе тя си държи по ден и половина няма ядове. Лошото е, че сега ми трябва телефона и сте го давам след лятото дано се оправи ако ли не смяна му е майката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Имам абсолютно същия проблем ... явно е от 7.1.1

Подобен проблем бе засечен при някои iPhone 4 или 4s при една от версиите на iOS 7.x. Ако не ме лъже паметта много малко хора го имаха и се оправило уж в следващите версии. Аз не знам да има някакво официално становище дали е хардуерен или софтуерен проблем ако намеря новините от тогава ще сложа линк, въпреки че няма да помогне за нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо й няма на 7.1.1 Всеки път на някои хора убягва елементарна логика: като не се получи, рестор наново и спестяваш бекъпа. Ако не стане пак - теглиш фърмуеъра наново и ресторваш с новия. 90% от проблемите идват от лошо изтеглен фърм, останалите от хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо й няма на 7.1.1 Всеки път на някои хора убягва елементарна логика: като не се получи, рестор наново и спестяваш бекъпа. Ако не стане пак - теглиш фърмуеъра наново и ресторваш с новия. 90% от проблемите идват от лошо изтеглен фърм, останалите от хардуер.

За логика и техника няма какво да си говорим доста странни неща съм се нагледал кадето няма ама грам логика а повярвай ми технника ми е минала през ръцете доста ама доста и съм с iphone от 2G до сега но за такъв малумен проблем не бях чувал и срещал. В къщи всичко е на Apple компютри таблети телефони и апсолютно всичко ми е ясно относно рестори и бекъпи. И проблема е странен защото батерията си държи просто процентите се ебават е това цялата глупост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма логика на един телефон да го прави, на друг не. Ъпдейтна ли до 7.1.2, оправи ли се?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Поради някаква причина, не зарежда процентите в спрингборда навреме. Случва се на някои телефони, но причината е неясна. Ти гледай колко време издържа, аз например съм махнал процентите да не се дразня и баш ме боли...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравйте, аз имам същия проблем от доста време. В момента съм с Ios 8.1.2 но проблема си остава. Ресторван е няколко пъти.. нищо.

Вдигам малко стара тема... някой ако се е справил с проблема да сподели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не показва реалния заряд на батерията.. стои си на едно ниво. Само след рестарт го показва правилно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не си връщала бекъп и пак го прави - дъното на батерията е утекло вероятно и е за смяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм връщала бекъп да... ясно от батерията е. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Намери си iBackupBot за уиндоус отнякъде. С него можеш да видиш текущия капацитет на батерията, на колко пълни цикъла е и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

CycleCount: 0

FullChargeCapacity: 100

Status: Success

това добре ли е? поне има success :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Лошо. Може да не е само батерията, може някоя джаджа по телефона да не е ок. Телефонът изобщо не чете състоянието й. Добре е да го занесеш на човек, който се занимава с това професионално. Избягвай "майстори" тип Пешо поялника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Определено е зареждан 0-100%, явно Аlхх е прав.. телефонът изобщо не може да чете състоянието на батерията.

Благодаря, ще го занеса при някой по-добър от Пешо поялника

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Теодора,бих ти препоръчал да ползваш услугите на Еконт и да го пратиш в този сервиз .

Печелиш бонус - колегат от горе ще го погледне ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи моята стара вече 5 ца я оправих като ми дадоха нов телефон проблема не може да се останови и хората си ми го подмениха това е. Просто на този проблем явно няма оправяне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имах същия проблем на моята 5-циа, и видях, че имат дефект с батериите много бързо се скапвали, пратих си телефона в сервиза им в София и до 1 седмица ми бе върнат по програмата им за смяна на батерията, та смениха ми я без пари и всичко е ток и жица! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...