Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Бартер Air за Pro


Monro

Recommended Posts

Здравейте!

Какво е вашето мнение относно този бартер:

Macbook Air mid 2012, 13.3', 4gb ram, 256GB SSD, 2ghz intel i7.

за

Macbook Pro mid 2010, 15.4', 4gb ram, 500GB HDD, 2.5ghz intel i5.

Мнение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

13ката вече ми се смали в очите...

А като гледам новите 15ки вече са с ретина, и не ми се дава 4-5хил. за лаптоп...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава не го мисли, а го взимай стига да е запазен и поддържан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ПРО е с голямо дъно и 2 видеота аз бих го взел.

Обаче поддръжката от Apple ще е по къса за ПРО, ОС имам в предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ПРО е с голямо дъно и 2 видеота аз бих го взел.

Обаче поддръжката от Apple ще е по къса за ПРО, ОС имам в предвид.

Как се разбира дали е с голямо дъно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Големите обикновено са така, но потърси в интернет. Разликите са в дъното и повече видео.

Ако ползваш компа за обикновени всекидневни неща може и да не те интересува смяна поради годините на това ПРО, ако е за нещо по специално в такъв случай да. Щом питаш тук дали да го сменяш си стой така, както си в момента. ПРО е ПРО, ако го използваш много и по предназначение иначе е ПРО само на хартия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като понатисна еъра на повече работа и постоянно държи висока темп на процесора...

Алекс, ти с кое не си съгласен?

Основната ми причина за подобен бартер е екрана... Заслужава ли си само заради екрана да взема лаптоп с две години по-стар? Или не е "само"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Про-то му слагаш някое ssd и яко рам и ще лети (ще си го натискаш спокойно).

При air-a тази възможност я няма и затова ще си продължава да си се мъчи и занапред.

Аз ти препоръчвам, ако не ти пречи разликата в тежестта (ако го разнасяш много), пий 2 бързи, прави бартера и да ти е честито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно говориш глупости, но истината е в последното изречение :) Иначе про 2010 си има всичко и тъпнята със скорошно спиране на поддръжката не я споменавайте пак, моля ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подръжката не се спира ей така! Незнам къде го прочетохте това. А по темата - Чист бартер не си струва, нали знаеш. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така да не се спира лесно поддръжката? Та този ПРО е на 4 години и вече е орязан откъм възможности, на 5 години няма да движи добре или никак 50% от нещата на Apple, почти сигурно е. Да не говорим, че новата MacOS е малко повече от дребни фиксове. Ако едно Safari веднъж на 6 месеца е достатъчно, като поддръжка, съгласен съм.

С тези 4ГБ памет , колкото и бърза да е все пак това е минимумът за MacOS днешно време. Смяната е идеална, ако ще се ползва за нещо специално и ще се ъпгрейдне. В противен случай, ако се използва 2 часа на ден и за всекидневни неща, другият му лаптоп е повече от достатъчен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква ще е цената на ЕЪР-а ако го продавам?

Защо правят още лаптопи с 4гб рам, след като минимума на новата им ОС е 4гб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква ще е цената на ЕЪР-а ако го продавам?

Защо правят още лаптопи с 4гб рам, след като минимума на новата им ОС е 4гб?

Горе долу не би трябвало да струва повече от това

http://www.mac2sell.net/permalink/?id=7101029c396259338b1353f2c4d13946

Продават се и със 16ГБ, а тези с 4ГБ си вършат работата, но са на границата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, твоят мак про даже евтино си отиде. Ненапразно има "про" в името - това ще работи още над десетилетие. В софийската печатница, доскоро тропкаха пауър мак от 2003-та ;)

*Бартер за про-то и смяна на ссд+ рам са още пари, според мен неоправдани, след като можеш да го продадеш да сложиш тези пари отгоре взимаш про по-висока година.

Ето това е ключовата фраза в цялата тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че всеки сам си определя цена, но все пак трябва да е реална...

Доколкото успявам да се ориентирам такава цена би била 1400-500лв?

А за Ибей доколкото знам, трябва да имаш продажби в БГ, за да можеш да продаваш и навън.

Гога, ти къде продаде про-то ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еретично ще прозвучи, но аз имах и двата - Air Late'09 и Pro Late'11 в моя случай, но определено ги смятам за по-лош избор от Lenovo TninkPad. Сега имам X1 Carbon и T540p и определено смятам, че бившите айбием-и са крачка пред конкурентите та макар и с уиндоус. Маковете втора ръка стават само за подарък на близки и роднини. Никога не можеш да им вземеш цената, която искаш и никога не можеш да ги ползваш много години с най-новата операционна система, както аз например все още имам HP nw8440, който навремето си (2006 г) струваше 5 бона и сега хвърчи със 7-ца и 8-ца.

За мен поне това е реалността, никога не бих си купил отново мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pro-то в случая е с 2 генерации по-стар процесор, но спокойно могат да се проверят най-различни Benchmark резултати и да се определи накой са му повече "конете". Относно екрана - абсолютно ЗА 15-ката. Относно подръжката - ами аз съм с Pro 15 от 2007-ма и си движа с 10.8 без проблем, като мога и 10.9 да си сложа, НО само заради малкото РАМ не го правя (просто официално компютърът подържа 4GB… неофициално 6, но това е друг вупрос). Имал съм Pro от 2010-та и то 13-ка, която е с 2.4GHZ Core 2 Duo, и смея да кажа че дори игри като Crysis и Metro 2033 вървяха прилично. Не мога да ви разбера какво толкова "обработвате", че да ви трябва още и още "под капака". Освен ако не рендирате яко мешнато 3D на FullHD, или не работите с огромни RAW файлове, не виждам за какво толкова ви трябва още Power(много ме съмнява някой тук да прави симулации за предвиждане на атмосферния фронт за близките 30 години, или пък да обработва големи количества данни постъпващи от няколко спътника)… :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят iMac е 2006 с C2D и движи, колкото да не спре. Този ПРО 2007 няма да е по-различен виж с Tiger ще кърти, но до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, работи нелошо, но заради бавните шини на RAM не е особенно производителен. Поне 8ГБ ти трябват за що - годе нормална работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят iMac е 2006 с C2D и движи, колкото да не спре. Този ПРО 2007 няма да е по-различен виж с Tiger ще кърти, но до там.

Твоят iMac може да е само година по-стар но повярвай ми в случая разликата е огромна. Имал съм Mac от 2006-та, ами това едно поколение по-стари процесори си казва много сериозно думата!

gorgior за всекидневна работа е ок.

Сега и към двамата - Най-добре тая машина "кърти" с 10.6.8. Качих на 10.8 за да ползвам iBooksAuthor, но след като си завърших книгата мисля пак да сляза на Snow Leopard, който пък е повече от доволен за Every Day Tasks :smile:

Редактирано от bboyg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

C2D 2006 е по-стара генерация от C2D 2007 ?? Хайде с бисерите. Виж да го клокваш и да търсиш чипсет може би може би да вдигне 5%, но в случаят е без значение.

Да не би да го продаваш, че толкова го хвалиш?!

10.6 е минало и скоро ще е много далечно минало, както е Tiger в момента, така че не се напъвай.

Доколкото Crysis, ако си спомням добре платената Бета на играта движеше и на 6600GT SLI с Nforce590, смотана игра е с две думи и никой няма да си купи Мас ПРО 2007, че да играе тази боза нито пък Мас 2014.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В друга тема щяхме да си говорим, ако продавах нещо.

За бисерите - ето, образовай се!

7600 е процесора на най-"нацепения" iMac модел 2006. Нищо не се напъвам, спокойно, най-малкото не си струва.

Да сравняваш 6600 SLI с вградена GT 320М без собствена памет, е най-малкото несериозно.

Редактирано от bboyg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

малко късно се включвам, но понеже доста съм погълнат в момента от темата и по-специално 13 или 15 инча.Бих препоръчал на колегата вместо бартер просто да си купи един външен екран за работа, така хем ще има хубаво поле за работа и хем от друга страна ще си има компактен ултрабук с добра автономна работа :)

Лично аз обмислям покупка на 13 про ретина с допълнителен 22+ матов екран като ще го използвам за уеб разработване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...