Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

HDD с висока температура


kartichko

Recommended Posts

Здравейте. Имам лаптоп Lenovo y580 от около 20 месеца. Преди 5 месеца поставих SSD и от горе-долу толкова време следя температурата на компонентите. Прави ми впечатление, че оригиналният хард диск поддържа много висока температура (около 50 градуса), а при игри/по-тежки програми е вдигал и до 60! Наскоро почистих вентилатора с компресиран въздух, но няма промяна. Имате ли представа какъв е проблемът и ако да, какво мога да направя?

температурата на останалите компоненти е в граница

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За лаптоп си е нормално да грее диска, за настолните не е нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При тия жеги в Пловдив, 60 си е съвсем ок. При мен на настолния, темп. в момента е 39ºC, а съм в стая с климатик.

Едит: Картичко, имам лаптоп Вайо(освен настолния). Повярвай, не го гася по 6-7 часа в най - голямата жега, пече доста(над 65ºC е редовно), а дискът е от 2008-ма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с старичък лаптоп и ми държи 50-55, измервам го с Hard Disk Sentinel го дава в зелено, което мисля означава че е добре. Между другото да питам същата програма ми показва 100% Performance, 26% Health(Acceptable), оставащ живот 66 дни. Да обмислям ли покупка на нов HDD и да правя бекъп?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на каква база преценява харда програмата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...