Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Chronus, аналога на TimeCapsule за 2.х–4 iOS


Adamov

Recommended Posts

Chronus е приложение за iPhone с фирмуер 2.х, което напълно може да замести TimeCapsule, който беше доста популярен при 1.1.х фирмуерите. В момента приложението е налично за сваляне през Cydia, но за съжаление е платено - $7.99, като в този случай имате право само на 1 бекъп на апликация (да се помолим на johnnybravo). Ако имате бекъп правен с TimeCapsule, няма проблем Chronus да го възстанови. Това, което трябва да направите е да копирате файловете от /var/mobile/Library/Preferences/TimeCapsule и да го поставите на същото място, само че на новия фирмуер.

8552.png

ВАЖНО: При някои потребители Chronus може да крашне веднага след стартиране. Този неприятен бъг е остранен и ще бъде пуснат в следващата версия на Chronus 2.1. Нова версия ще може да прави и следните неща:

- бекъп на email

- режим на бекъпа, при който потребителя избира какво да се съхрани, като по този начин не се пазят излишни неща

- поддръжка през URL

Последното се оказва една изключително полезна опция. Разработчиците могат да добавят подръжка на приложенията си само чрез поместването им на URL. Потребителите от своя страна посещават само сайта на разработчика, цъкат на линк, който автоматично зарежда Chronus и автоматично инсталира и прави нужните промени. Ако това сработи добре, няма да има нужда да чакате нова верися или ъпдейт, а просто да се появи поддръжка на сайта.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сваляте си този файл: http://itunes.apple.com/linkmaker/ и правите следното:

Kопирайте файла chronus_2.18_iphoneos-arm.deb в

/tmp

и изпълнете тази команда в терминала или PuTTY:

dpkg -i /tmp/chronus_2.18_iphoneos-arm.deb

След това остава само да направите един Respring и всичко заспива :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крак за най-новата версия на Chronus! в Cydia

1. Натиснете Buy, License

2. Въведете имейла си

3. Влезте в пощата си

4. Там се загледайте и вижте Offline Activation License Key :

5. Напишете този Offline Activation License Key : като отново цъкнете License и се радвайте

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Работи перфектно на 2G OS 3.0 ! Правих 3 рестора и при нито един нямаше проблеми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Chronus v2.2 Full

Свали

Тествана и работи на 3.1.2/3.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да обясни как се борави с програмата. Аз искам да си направя backup само на приложенията от Cydia. Това възможно ли е? Интересува ме също, как след рестор програмата ще знае да ти качи всички програми, които си и задал предварително? Някой от програмите са ми добавени от допълнителни сорсове, или пък са качени ръчно кракнати. Как в такъв случай ще ти качи всичко, което искаш? И сорсове ли качва? Не трябва ли да се направи някъде регистрация и от там да се влиза и да се прави backup, нещо на принципа на funambol.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Chronus прави бекъп само на нейтив и от AppStore програмите.

За тези от Cydia силно препоръчвам PKGBackup. Преди рестор си правиш бекъп с него, синхронизация, за да се запомни бекъпа в контактите ти, и след джейл, първо качваш сорсовете си, инсталираш го, и правиш рестор на приложенията си от Cydia, а последните му версии (3.1.7, 3.1.9, а вече и 3.1.10) работейки съвместно със SBOrganizer ти връщат дори разположението на иконите на спрингборда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи Chronus изчезва от телефона ми. Трябва да погледна тази другата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Някаква идея дали аз съм недовидял бутон Restore All или наистина трябва едно по едно да се връщат нещата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз последния път ги връщах едно по едно.. Мисля, че такова нещо, като Restore All, няма :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oчевидно едно по едно става работата.. Но пък на мен Restore from backup ми свърши сто пъти по-добра работа (не смеех да го направя досега, но понеже не успях по никакъв начин да си напъхам обратно снимките в camera roll, понеже не бях запазил thumbnails, си ресторнах всичко както му е мястото) включително и това, което Chronus-a запазва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Restore from backup прави проблеми за по-нататъшно ползване на телефона :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръката ми е да си бекъпнеш нещата сега с Chronus и след това да направиш чист рестор, без restore from backup, защото после ще береш ядове, че телефончето ти се е прецакало..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Backup-вам си периодично всичко, за това поне грижа нямам, мерси за препоръката все пак :)

Иначе мисля сега да го пробвам колко ще изкара преди да/ако се скапе заради този рестор..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Днес се опитах да направя backup на някои от програмите и игрите ми и не става. Стоят си старите backup-и, които ги бях върнал след рестор, но нови не мога да направя. Преинсталирах програмата на няколко пъти но резултата е един и същ. През ifunbox премахнах старите backup-и и съответно се махнаха от Chronus, но отново не става да направя нови.

Ако някой има предложение ще чакам. Дано се оправи, че малкия ще трябва да си минава нивата на игрите отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

var/mobile/Applications/някакваGame.app/подпапки Library и Documents копирани в компа и проблемът с игрите е решен, както и с повечето приложения. Chronus бекъпва лайбръритата и базите данни, а това е възможно и на ръка, при достатъчно желание и липса на мързел :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...