Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Сравнение на iPhone 6 с Android флагманите


dedil

Recommended Posts

Попаднах на нещо интересно, което е точно по темата.

Много подробно и задълбочено...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Първите собственици на Samsung Galaxy Note 4 се оплакват от изработката

pic_3_32394.jpg

Продажбите на Samsung Galaxy Note 4 вече започнаха в Южна Корея в опит на компанията да противодейства на радващия се на голяма популярност iPhone 6 Plus. Някои от първите собственици на устройството обаче не са особено щастливи, тъй като се оказва, че до търговската мрежа са достигнали и дефектни бройки от телефона.

Според информация от корейски медии някои потребители се оплакват от прекалено голямо разстояние между металната рамка и предпазващото дисплея стъкло. Разстоянието е толкова голямо, че в него могат да се вмъкнат два листа хартия или една визитка. Засега няма коментар от страна на Samsung, но се надяваме, че става дума за малък брой засегнати телефони и всичко ще бъде наред, когато Galaxy Note 4 достигне и до нашите магазини.

http://www.mobilebul...-от-изработката

lipssealed.giflipssealed.giflipssealed.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че това е изключителен дизанерски подход, които е превенция срещу евентуалното загряване на дивайса!

Просто, ако се нагрее, и стъкото, и рамката се разширяват и… започват да си пасват!

:beaten:

algor, егати хейтъра си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, тая лайсна ще им изяде главата, няма модел от високия клас, който да не е имал проблеми с това... Аз като маниак на тема запазени телефони бях жестоко попарена от всеизвестния дефект при S3, което може би беше и едно от нещата, които ме накараха да мисля за смяна на марката, която ползвам от 14 години...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като феновете на тази марка производител на прахосмукачки бяха много любезни, показвайки отношението си към измислената афера с огъването на iphone 6, сега мога да ги посъветвам само да вземат по едно чукче и да си напаснат ръчно металната лайсна. Продуктите на Самсунг с метал са несъвместими, факт. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И прахосмукачките им не стават, само фучат и 'абят ток.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като се интересувам от технологии и съм медиен помияр (това е свързано и с част от работата ми), гледам всичко и навсякъде, без значение марка, операционна система и т.н.

Няма как да не остана в пОтрес от хора, правещи ревюта на дадени апарати и използващи следните фрази (ревюто е на Sony Z3|:

Извън всичко това ще кажа, че камерата на Sony Xperia Z3 снима доста прилично – ще видите примерните кадри тук. Снимките са с добри цветове и фокус на място, но в някои случаи сякаш софтуерът успява да ги сдъвче и ако решите да приближите в кадъра, ще видите шум. Ако обаче ги разглеждате върху ерана на телефона или просто не зуумвате – резултатът е чуден.

За перфектен резултат на камерата си гледайте снимките и видеото само на телефона.

Найс, а?

Или следното:

Прекарах доста време в нощни снимки с Xperia Z3 и резултатите са доста добри от гледна точна на чувствителност на сензора и възможност да видите неща, които дори очите ви не различават в мрака.

Тоест ние нищо не виждаме нощем, но камерата на Сони всичко вижда.

Тц тц тц...

На това пък художествено словосъчетание (касаещо рамката на Z3) останах направо без дъх:

Промяната е подобна на тази, която Apple предприе при iPhone 6 спрямо iPhone 5S, а плюсът от нея е, че Xperia Z3 е по-удобен за ползване, ръката го обгръща по-естествено.

Z3, дами и господа е далеч по-добър апарат от iPhone 6, защото (видите ли) ръката човешка го обгръщала по-естествено!!!

Естественото обгръщане на ръката е основен мотив да изберете този флагман и моля ви, ако има разминаване в описанието и усещането да знаете, че причината е в ръката ви, а не в описанието от колегата с платеното ревю.

Няма да давам линк не защото е реклама, а защото този апотеоз на титаничната журналистическа и хай-тек мисъл ще ви обърка представите и ще ви накара да намразите силно iPhone 6.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И къде в цялото ревю видя да пише, че Z3 е по-добър от iPhone 6???

Едно е да не ти харесва стила на писане на даден журналист, друго е да му приписваш твои твърдения. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи-речи, но не и в този контекст...

Рамката отново е алуминиева, но вече липсват ръбатите краища и е силно заоблена към страните на телефона. Промяната е подобна на тази, която Apple предприе при iPhone 6 спрямо iPhone 5S, а плюсът от нея е, че Xperia Z3 е по-удобен за ползване, ръката го обгръща по-естествено. Това вероятно е решение, взето на база обратна връзка от Z2, който за мнозина създаваше трудности при работа.

За неразбралите - рамката е заоблена, спрямо Z2 и именно спрямо него е по-удобен за ползване. Намесването на iPhone е само за сравнението 5S->6, където е подобен случай със заоблените ръбове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И къде в цялото ревю видя да пише, че Z3 е по-добър от iPhone 6???

Едно е да не ти харесва стила на писане на даден журналист, друго е да му приписваш твои твърдения. ;)

Колега, дай да не влизаме в спорове, защото няма смисъл.

Нито съм обвинил някой, нито очаквам някой адвокат на колегата да влиза в дебати с мен.

Факт е, че не може да се претендира за професионализъм, а да се пишат жалки сравнения в опита да кажем защо едикойси е по-добър от другия.

Да не говорим, че още 10 цитата мога да изкарам тук, но нямам намерение да отегчавам никой (вкл. и теб), та затова дадох само тези.

А самия факт, че се хвана само за един цитат да ме опровергаваш, а за другите нищо не каза ми е достатъчно. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

u6uda6a4.jpg

http://www.geeky-gadgets.com/speed-test-iphone-6-vs-galaxy-s5-vs-htc-one-m8-02-10-2014/

BMV-то ;) пристига преди Волга-та (ЗМЗ-2424 КГБ догонялка) независимо, че е с по-лоши физически данни ...

e9avyzaz.jpg

Редактирано от trader
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Печалбата на Samsung Electronics ще продължи да спада и през третото тримесечие на годината, предвиждат анализатори в областта, посочвайки влошеното представяне на корейската компания на основния ѝ пазар на смартфони, както и липсата на обновена продуктова линия. Очаква се най-големият производител на смартфони в света да отчете най-слабата си оперативна печалба от почти 3 години насам, като в последствие ще започне леко възстановяване през четвъртото тримесечие. Samsung трябва да обяви финансовите си резултати за периода между юли и септември около 7 октомври. Анализаторите са на мнение, че периодът на мащабни печалби от бизнеса със смартфони на Samsung е приключил, след като Apple заграбва лъвския пай във високия ценови сегмент на пазара, а китайските производители на евтини устройства като Lenovo и Xiaomi прибират печалбите от ниския ценови сегмент.

Ройтерс

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HTC, Sony и LG във високия клас са пропуснали "анал-изаторите", както и отличните модели Huawei и Xiaomi в средния(а отскоро и във високия). Сега на цамцунг ще им го върнат тъпкано с техните собствени мръсни номера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...