Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

НАЙ-ПОДХОДЯЩ SSD ХАРД ДИСК ЗА Imac 27" 2009 EARLY


kracode

Recommended Posts

Искам да запазя dvd-то ,но и да си сложа и ssd ,въпроса е каква марка да бъде и колко да е минимума за да може да работи нормално ОС

Гледах този клип ,руснака добре се справи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако SATA контролера ти е SATA II, общо взето няма да има значение какъв SSD диск слагаш, така или иначе, контролера ще го ограничава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече проверих, SATA II си. Тоест няма нужда да даваш много пари за скъп диск понеже няма да можеш да му ползваш максималните скорости. Избери си диск на разумна цена с голяма гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Велико Търново и близо до мен има технополис и техномаркет,дайте някакво предложение за 128 или 256 гб,не ми се купува от olx ,защото незнам какъв ще е продукта ,пише че е чисто нов ,а пък е разпечатан-както и да е

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За комп със сата 2 и 1067 рам клок, е почти излишно купуването на ссд. Ако зорът ти е за бърз буут на системата, а искаш и пространство, вземи си един хибрид ссдхдд. Терабайтов хибрид сийгейт струва под 150лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за изчерпателния отговор,за бърз буут на системата не ми е зор -винаги мога да изчакам 30-40 сек.Аз си мислех че като сложа ssd и всичко ще работи още по-бързо ,но в моя случей явно няма нужда,благодаря ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, аз съм със сата 2 и 1067 рам и след като си сложих ссд всичко литна. Според мен слагай смело, няма да съжаляваш. Ползвам Samsung 840 Evo 120GB и 500 GB HDD и съм ги направил на Fusion Drive. Но ти щом искаш да оставиш DVD- то, избери си просто нужния капацитет според нуждите ти.

Редактирано от BigP
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че при слагане на SSD дори и на SATA II машината литва. Бърз access time, скорости около 250 мегабайта в секунда на четене и запис ... При всяко едно положение , си стурва ъпдейта към ССД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, моето предложение е разумен компромис между бързина и сторидж. Иначе да, има разлика, но не е чак толкова осезаема колкото при сата3.

Пак има начин за фюжън и запазване на двд: широкоекранните мак имат два сата порта на дъното. Проблемът е, че трябва да се купи кабел с чупка до сата конектора на дъното, само, че чупката за мак е точно наобратно на уиндоуските + трябва да има байпас на петте волта, за да захрани ссд-то(т.е. откъм дъното е с 90° чупка и изкарано разклонение от 5 волта, а от другата страна е сата+захранваща букса в която си включил 5-те волта и масата). Аз съм си правил такъв кабел и съм с такава конфигурация, но е трън в г*за ако си правиш сам кабела и може да стане голямо аки при грешка ;) И с мястото няма проблем - ссд се лепи с двойно подлепващо под двд-то. Даже му слагаш темп датчика от двд за да има адекватно охлаждане от вентилатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де това ssd не идва ли с нужните кабели,все едно да си купиш кола -но за да я подкараш отиваш отсреща в магазина и я убуваш,малко е тъпо.Гледах клипа на руснака 5 пъти ,който съм пуснал по-горе и той всичко си вади от кутията и ги слага на дъното м/у 8:50-9:10 мин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Велико Търново и близо до мен има технополис и техномаркет,дайте някакво предложение за 128 или 256 гб,не ми се купува от olx ,защото незнам какъв ще е продукта ,пише че е чисто нов ,а пък е разпечатан-както и да е

В Търново не се занимавай с разни технота ами отиди в Вали Компютър, за кабелите нищо немога да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам човек който работи там на висок пост.За кабелите ще чакам други мнения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако просто ще заменяш вградения диск със ссд е лесно. Аз съм ти писал как да комбинираш вградения с още един ;)

Иначе повечето фирми дават кабел с диска, но както горе ти писах, чупката 90° не е в нужната за мак посока. В маковете много неща са обратни, не само ориентацията на шефа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така,от всичко което гледах на живо ,клипове в тубата и ми подсказахте във форума стигнах до следния извод :ще се вкарам в голяма играчка да сложа едновременно 2 харда и записвачка в мака,реших да сложа на мястото на dvd едно ssd 240 gb и да ги комбинирам с hdd както е направил колегата по-горе на fusion drive,но тук излиза проблема ,че не знам от къде да взема caddy с кабел който ми е нужен ,който е купувал скоро да сподели от къде го е взел от родната ни страна :smile:.С това ако се справя идва следващата питанка-мога ли да вкарам вече ненужната записвачка в някаква кутия която да има изход usb и да я ползвам (закачам )към мака когато ми е нужна.Май доста питанки имам,но заради това са проблемите -за да се решават.Тук идва и приказката КЕФ ЦЕНА НЯМА :guitarred:

Вчера направих каквото трябва,купих 250 гб хард samsung 850 evo ,сложих го на мястото на dvd ,направих fusion drive и чиста инсталация от флашка-резултата е ,че има доста голяма промяна в работата на компютъра.Остана ми само dvd-то да го направя да работи като външна записвачка ,споделете как да го направя?

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/bhp/external-dvd-drive-enclosure

Купуваш си енклоужър и си слагаш писачката в него. Би трябвало да работи безгрижно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...