Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iphone 5 hotspot липсващ таг


skpavlov

Въпрос

Здравейте,

Устрйството което ползвам е IPhone 5 16 gb ф.о. проблема ми е следния ако някой се е сблъсквал да помага. След ъпдейт на ios към 8.2 от 8.1.2 ми изчезна таг-а за споделяне на интернет hotspot. Използвам карта на BOB /мтел/ след много разговори с оператор не можаха да ми момогнат. Също така нямам и реда за cellular data network. Устройството е без джейл брейк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Направено 8.3 през Айтюнс и сет ас ню. Не помогна. 99 % съм сигурен, че проблема е в оператора, на няма как да го докажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема е решен с любезното съдействие на тех. отдел БОБ. Оказа се че проблема е от конфигурирането на sim картата от оператора. Ако някой има подобен проблем с мтел и боб вече има решение от тяхна страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Попаднах на темата от гуугъл търсене, предполагам и други ще дойдат тук по този начин.

Имах същия проблем, опитвал съм какво ли не. Прекарвал съм часове в магазин на Боб (на Славейков), където въпреки голямото желание на момчето да помогне, резултатът беше никакъв. Сменяхме и СИМ картата, за да не се окаже, че тя е дефектна - не помогна. Стигна се до отчайваща реплика "добре де, ти това ползваш ли го?".

Звънял съм на съпорт телефон, положението беше същото. Пращаха ми настройки за интернет, които да инсталирам - ефект никакъв.

Стигна се до радикалности: рестарт до фабрични настройки (вие добре ли сте бе, ало...). Въпреки че не исках да го правя, отделих един ден и го сторих. Резултат отново нямаше. Мен не са ме карали да пиша до Apple, но понеже пак ми се отвори свободно време и реших да се занимая с проблема, пак звънях по телефони.

Този пък ми предложиха: рестарт до фабрични настройки, НО докато вътре има карта на М-тел (ходи търси такава карта...) и после (важно!) да не се връща бекъп. Браво, бе, господа. Компетенцията е на шест плюс.

Решението:

Потърсих изрично господин Дражев от техническия отдел на М-тел (по предложение на създателя на темата skpavlov). Той се свърза с мен, обясних му проблема и той го реши за отрицателно време. Дистанционно. Без връщане на фабрични настройки, без нищо. Вдигнете му паметник на този господин, за минути свърши работа, която за други е тъмна Индия.

Мисля, че решението е в това да се копират настройки на СИМ картата от такава, където Hotspot-а работи, в неработеща (в случая моята). Рестарт на телефона и всичко е както трябва. Без повече съобщение тип "To enable Personal Hotspot on this account, contact M-tel BG".

Хвала.

Редактирано от BobIsStupid
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...