Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Boot-ване на Linux през USB


imanev

Recommended Posts

Здравейте,

С OS X 10.10.2 съм и имам следния проблем - искам да бутна от флашка една линукс дистрибуция и не става. На РС - то тръгва а на MacBook-а не го засичам като диск за бутване. Флашката я правя на Мас-а. Като опека DVD тръгва и на двете машини, но от флашката не..., и се чудя да не би да има някъде из настройките забрана/разрешение за бутване от USB port. Същата дистрибуция тръгва през Virtual box, но не ми разпознава wifi-то като такова и не ми върши работа. Та ако някой знае за подобна опция или защо не бутва, ще бъда благодарен да сподели.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със стоковия буутлоудър вероятно няма да стане. Виж за 10.10 кой бачка и го инсталирай.

П.П. Линуксът 64бит ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под стоков буутлоудър, какво имаш предвид?

Мъча да подкарам wifislax, което е на Ubuntu. Незнам дали е 64 бит, но вероятно да, защото на виртуалката зададох 64 бита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих го, но резултата е още по-зле. Сега дори не вижда и бутващите CD-та.

Alxx, като напиша bootloader в гугъла ми излизат само статии как да си сложа Yosemite на флашка и да си го инсталирам после. Явно нещо не задавам правилно критериите за търсене. Напиши няколко имена на алтернативи на стоковия буутлоадер, пък аз ще ги проверявам коя става и коя не.

Благодаря ти предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много, но явно при мен не сработва, заради това че Macbook-а е early 2009... и май не поддържа бутване от USB на линукс. Опитах и да го сложа директно на вътрешния диск, разделяйки го на две части, но нещо ми дава грешка...

Ако се сетите за нещо друго, ще съм благодарен :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ти е спретнал ръководство:

Как да Boot-нем Linux през USB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...