Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

DD-WRT router firmware


WolfDale

Recommended Posts

Здравейте,

Обмислям да сменя оригиналния фирмуеър на моя рутер (DLink dir-600) с dd-wrt.

Някой може ли да ми обясни, какви са му приемуществата и дали си заслужава, ако ще се ползва в домашни условия. Тоест въпроса ми е дали ще се промени нещо по стабилността на връзката, скорост и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да смениш рутерът, а не софтуера му. В твоя случай ще е като да сложиш на трабант двигател от БМВ. Опитай все пак, при всички положения ще работи по-добре от отвратителния фърмуер на D-link. .

Редактирано от Anthony
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много по-добре е с DD-WRT, при мен съм го сложил на Lynksys и съм много доволен. Има версии за VPN, VOIP и каквото те кефи. Много е полезна функцията Keep Alive, така можеш да си настроиш рутъра да се рестартира на определен интервал. На мен това ми е полезно, защото цяло лято съм на морето а ако забие, няма кой да ми го резетне ;)

Друга полезна функция е Wake On LAN, така през web интерфейса на рутъра, можеш да си включиш домашния компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, докато Джони следи темата, на рутер Linksys WRT54G мога ли да му сложа DD-WRT или Tomatto ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони благодаря за отговора - обеди ме, ще го сменя. Митко мога и аз да ти отговоря - да можеш да сложиш dd-wrt на твоя. Ето ти и линк да се убедиш сам, само въведи модела http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@mitkoiphone

Не се чуди ами слагай, аз имам Linksys WRT54GL, друга машинка става направо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ми е малко нова тази сфера да попитам трудно ли се натройва после с този фирмуъер, като за човек средно запознат в областта ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само че в линка дето е даден, моя модел точно го няма. А и веризията ми е в.7 , която е рядко срещана. Не знам и аз дали ще мога да го направя.

П.П. Нещо такова http://www.stoilov.org/?p=114 , само че v.7.00.1

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@mitkoiphone има го твоя модел, малко странно тая ревизия пише че не поддържа dd-wrt, за томато незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако версията ти е v7.0 а не v7.2 значи при теб е невъзможно, тъй като тази версия не разполога с достатъчно флаш памет. Дори това е единствената версия, на която не може да се флашне - доста лош късмет, имайки предвид колко много вресии има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, v7.0 Not Supported, наистина кофти късмет. Ако беше някой от другите 7+, можеше да се бодне един DD-WRT Micro, който също си е пушка, лошото е само че не можеш да го настроиш като VPN, но това едва ли те касае :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя вече го флашнах с dd-wrt и за момента се държи доста добре, дори съм изумен колко допълнителни натройки се появиха, много от които са доста полезни и удобни !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе който си няма късмет, го няма. Не само в рутъра :) Карай , като дава грешка, боцкам молива отзад и воала :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боцкаш кое, къде? :rolling:

Извинявам се, не се сдържах :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който за квото си мисли. Ей Пешо, имам кво да боцкам и то ... не с моливче ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така ли ....

Аааа, сетих се- явно става дума за кюфтенца и виличка.... :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уффф и тва трябва, ама трябва поне да се стопи снега и тогава ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Така, да се върна малко към темата - значи върнах си оригиналния фърм (с малко мъки) и не мога да кажа, че съм впечатлен особено от dd-wrt. Да - има повече функции и настройки в сравнение с фабричния, но повечето от тях не са нужни за домашна употреба. Смених го защото имаше нещо изключитлено дразнещо - когато на декстоп компютъра тегля някакъв торент, безжична връзка има, но интернета до всички други устройства спира - предполагам опира до донастройка, обаче не ми занимаваше. Също нещо, което забелязах беше, че не ми достигаше оптималната скорост дадена ми от интернет доставчика, докато сега, със базовия това вече не е така.

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...