Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Закупуване на ipad air 2


kracode

Recommended Posts

Здравейте,понеже станах любител на apple и съм мераклия за ipad air 2 ,гледам в olx има такива неразпечатани GOLD какъвто цвят аз искам.Въпроса е какво трябва да гледам по опаковката за да съм сигурен дали купувам това което искам,това е обявата http://olx.bg/ad/apple-ipad-air-2-gold-16gb-wi-fi-gold-model-a1566-nov-nerazpechatan-ID5aUyY.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко помисли дали 16гб няма да са ти малко. В смисъл ще заминеш някаде на почивка и няма да можеш да качиш някои филми. А и дали искаш да има опция за 3г карта. Инак всичко изглежда да си е наред. Отиваш и тестваш. Успех. Това е само мое мнение, не те ангажирам с него :)

Редактирано от Kery70
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста умувам дали да е 16 гб или 64 гб ,колкото повече -толкова повече:),но разликата в цената си е сериозна.Не ми трябва 3G,защото ще използвам интернета от телефона ,чрез WiFi HotSpot когато се налага,а за цвета ще бъде gold задължително.Ще поровя още малко да видя кой какво предлага в olx и ще поръчвам днес ,най-късно утре

Другата обява е тази ,но разлика в цената е 300 лв http://olx.bg/ad/ipad-air-2-wi-fi-64-gb-gold-ID59wUM.html#51484f3ed3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за задължителното златно има ли си логично обяснение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичката техника в къщи е или бяла или инокс,искам нещо по различно и в случея може да го имам,а пък ме кефи -разгледах на един колега iphone 6+златист -добре изглежда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 гб само за 'ало' става. За телефон.

За айпад за нищо не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прецени как ще използваш айпада и кое ще ти създаде по-малко неудобство 300лв или 16гб.Според мен важното е да си изясниш според начина си на живот как ще го ползваш.Приложенията поприцип са до 100мб.Изключения са игрите и навигациите.Те са по-големи има игри до 3гб,а при навигациите всичко опира до това колко карти ще искаш да качиш.Филми и музика,ако ще качваш им знаеш размерите(да кажем около 10мб са песните и около 1,5 гб е филма).Също ако снимаш видео с високо качество заема доста памет.На теб оставям да прецениш как ще го използваш,надявам се да съм ти бил полезен.

Също така операционната система е около 2гб.Така че от тези 16 гб,реално ползваш 14.Аз имам впатления,че ако имаш поне 5-6 свободни гб устройството работи по-леко,но може да е внушение.

Редактирано от Wayward
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Игрите са по 100 Мб, но ако ги играеш активно се покачват до към 500-600 дори и малко повече ( конкретно за различните версии на Енгри Бърдс ). След операционната система не ти оставят 14 Гб, а около 12 Гб. Разбира се много по-добре е повече Гб, но винаги всичко опира до финансите. Всичко е въпрос на компромис. Аз нямам навигации, музика и филми, но имам доста игри и приложения и реално имам от 16-те Гб, свободни около 1 Гб. Не мисля, че е малко като като свободно място и това да пречи на работата на таблета, но това е лично мнение. А отностно това какво ще имаш на Таблета или телефона е въпрос на компромис, но наистина ако не държиш неща който не ползваш, а само неща който са ти нужни са напълно достатъчни. Музика ако ми се слуша, си пускам Радио. Има много приложениа с който можеш да си пуснеш абсолютно всякакви стилове, разбира се ще е нужно да имаш интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 гб само за 'ало' става. За телефон.

За айпад за нищо не става.

Чак пък за нищо да не става... 2-ри iPad си вземам 16-ка и реално едва няколко пъти съм усетил липса на място, основно при ъпдейт на някоя по-голяма игра (разбирайте над 2GB). Музика на таблета ми си струва малко не ергономично. За филми съм по-съгласен, но докато си е вкъщи може да ползва Infuse например и да си ги стриймва по мрежата. Парадоксално, телефона ми е 64-ка и постоянно ми стоят едни 30+ GB свободни. Не знам с какво толкова ги пълните тия устройства... Освен ако няма да пътуваш за дълго, многото памет е малко повече маркетинг, отколкото необходимост :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста съм раздвоен,но ме спира разликата от 300 лв.,когато човек ги има в повече е лесно "вади и плаща".Таблета ще го ползвам като развлекателно средство за удоволствие когато нямам какво да правя.Има ли компромисен вариант,на малкия съм му взел 10" андроид ,но когато пътуваме и няма място на таблета чрез OTG кабел му свързвам флашка 64 гб и си гледа филми,нещо подобно има ли за ipad?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би ако ако има джейл , не съм наясно. Нека другите отговорят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе кажи го че няма, тъй като няма да работи по същият начин, както при android устройствата. Тук не можеш да си разцъкваш свободно из папките (реално няма официален файлов браузър) и да си пускаш разни файлове през избрана от теб програма. Качването на каквото и да е съдържание става основно през iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ,може би трябва да поизчакам малко докато събера излишни 300-400 лв за да си купя поне 64 гб версия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента имам в една затворена книга 800 лв :evil-smile: и ще заделям докато станат 1100-200 лв ,защото наистена в една 16 гб версия имаш използваеми 14 гб ,а в днешно време абсолютно всичко е дигитално и всичко си заема памет ,една елементарна снимка е само минимум 5 мб ,какво да говорим за клипове ,филми и евентуално приложения нужни и ненужни.Наистена много се колебая ,дори в момента гледам сериала scorpion и пак се сещам да поръчвам ли или да изчакам. :thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен поръчвай докато ти е мерак.Така ще изпиташ най-голямо удоволствие поне при мен е така.Майната й на тази памет.В България почти навсякъде има интернет,ако нещо толкова ти трябва ще го сложиш в някой облак.Не вярвам да ходиш някъде в дивотията без интернет и да не ти стигнат 12 гиги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе колкото повече, толкова повече. 16 гиги са нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ако човек възможностите му са за 16, вие му ебахте майката, щото на някой си не му стигали 16;) Има такъв модел, купува се! Щом го има значи все на някой му стига. Както каза колегата по-горе, пича да купува и да си направи кефа. Няма какво да чака!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставете че го има като модел, ами е и най-продавания ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...