Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с MakBook Air и WiFi модем на Vivacom


Pe6o666

Recommended Posts

Проблема е следния:

На едно и също място има два абсолютно еднакви Мак Еър-а, ползващи един и същ WiFi модем./COMTREND/

Вчера се появи проблем с единият Мак / не намираше WiFi-то /.

Другият си го намираше и си имаше нет.

Ресетнах настройките на модема, активирах услугата и цял ден не е имало проблеми.

Днес се получава същото: единия Мак си намира WiFi и работи а другия не :(

Интересното е, че нито един от трите iPhone с които пробвах не се връзва към мрежата.

Пощурял съм вече и незнам какво да правя :( :helpsos:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама проблема е в компютъра :(

Сега ми докладваха, че след свързване на модема с компа чрез кабел и изключването му/ на кабела/, WiFi-то е проработило :eek:

Възможно ли е след рестарт да затъпява нещо?

Някоя скришна мак настройчица?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ако не си го направил вече, провай да оправиш пърмишъните от ДУ и след това му сложи служебните DNS-и -> 208.67.220.220 ; 208.67.222.222

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да не е настроен рутера да дава нет само на 1 устройство, или DNS-а да е настроен на 1 бройка само IP. Пробвайте всичко живо да е изключено и при еднаки настройки да включвате лаптопите и телефоните в различна последователност. Веднъж така оправих едно рутерче което щеше да замине за боклука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
От рутера е колега и аз съм на мнение, че ще го сменяш.

Така. Връщам се от техен офис. Не пожелаха да ми подменят рутера (водили им се на бройка...) . За тази цел трябвало да се обадиш на 123, да дойдат техници до вас и чак след професионалната им намеса, ако преценят, ще получи нов рутер. Иначе - не.

В момента съм бесен и за пореден път се моля някой свестен човечец да им навреди по някакъв начин ! Надявам се да фалират !!

Редактирано от d3s7r0y3r
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

това е проблем на OS X 10.6 ----- open network preferences---- , advanced-- DNS --- и въвеждаш ръчно 212.39.90.42 това засега е единственото решение май, този проблем го прави само с рутерите на ВИВАКОМ , като се свържеш с друга мрежа си направи DNS-а автоматичен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как е проблем с OS X 10.6, пък го прави само с рутерите на Виваком. Аз съм с Air (OS X 10.6.3) и никъде не съм имал какви то и да е проблеми с мрежите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече си мисля че този комп не е наред нещо.

Само при него се случват странни неща.

Може да е обладан от някое Win духче :mrgreen:

Както и да е, не го мислете повече, отказал съм се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах аналогичен проблем скоро, пред хотел Рила в София има едно открито кафе в градинката и там има БТК ADSL Интернет /свободен/. След като се вързах само skype-а ми работеше, след като въведох ръчно DNS всичко друго тръгна веднага. С този MAC съм бил на доста места и само на БТК/Vivacom ми е правило проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така навсякъде в България, като се наложи машина с различна ОС от Windows, да използва услугите на който и да е интернет доставчик, и в 80-90% от случаите все да има някакъв проблем и да се налага професионална (както каза колегата) намеса?!?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, с на жената служебния комп с Windows Vista съм имал големи главоблъсканици. А пък с Mac OS X и Linux никога не съм имал ядове където и да е. Аз също започвам да си мисля, че е наистина от самия ти комп и това как си говорят с рутера колега. Това че и телефоните не са се връзвали към него е много подозрително. Трябва да се гледат логове и дано от там може нещо да се види и да се реши проблема веднъж за винаги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми, в къщи съм с VIVACOM рутер и нямам проблеми (при положение че всичко минава през WPA2 криптиране), съответно на работа пак съм с VIVACOM рутер, с незаключена мрежа, е повярвай ми няма такъв кенеф...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...